WIFI ip kamera

wind

Pripravnik
17. sep 2007
293
0
16
Imam en problem uporabljam wifi ip kamero in mi je do sedaj lepo delovala. Lahko sem kamero spremljal preko mobilnega aparata kjerkoli od doma. Do sedaj sem imel amis adsl internet ter statični ip naslov, sedaj imam pa domači internet pteko simobila ter modem huawei b593 ter dinamični ip naslov, vendar ne morem spremljati kamere. Operater ne more podeliti statičnega ip.Kaj naj naredim, prosim za pomoč!
 

wind

Pripravnik
17. sep 2007
293
0
16
Hvala ali so kaka navodila kako se to uredi nastavitve v routerju ali kaj drugega
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Ponavadi je opcija v nastavitvah. Nekaj v stilu "Dynamic DNS". Če ni no-ip je pa kateri drugi provider.
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
IP ni problem, ponavadi ima DDNS vgrajen že sama kamera. Problem pa je port forwarding? AFAIK ni mogoč na mobilnem internetu in zadeva ne bo delovala. Razno, če kamera eksplicitno ne podpira delovanja brez port forwardinga (pri Foscam to brandajo P2P oz. EZLink).

Katero kamero imaš?

Mogoče gre edino na vrata 80? Vprašaj simobil katera vrata so odprta, pa potem nastaviš kamero na odprti port? Ne vem.
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Probaj. Če ima kamera DDNS potem težave z IP-jem nimaš več, dostopaš preko domene, vse ok. Kako je pa s porti pa probaj oz. se pozanimaj pri simobilu katere porte lahko uporabiš. Pa sporoči kaj ugotoviš, ker tudi mene zanima.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.216
5.599
113
Se povežeš na Ssh server v tvojem lanu (tipično je na routerju) ali kakšnem banana pi 2 boardu, potem je enako kot če upravljaš kamero od doma (localhost:nek_port , kjer se oglaša kamera).
Odpreš samo 1 port, da pride ssh mimo tvojega routerja.

dyndns je postal plačljiv, soroden noip free servis podpira 99.9% routerjev.
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.283
125
63
Citat:
Uporabnik titov pravi:
Probaj. Če ima kamera DDNS potem težave z IP-jem nimaš več, dostopaš preko domene, vse ok. Kako je pa s porti pa probaj oz. se pozanimaj pri simobilu katere porte lahko uporabiš. Pa sporoči kaj ugotoviš, ker tudi mene zanima.

Afaik so pri mobilnih operaterjih zaprti VSI porti in se na ta način ne da priti k sebi. Rešitve gre iskati v rešitvah tipa Teamviewer ali pa VPN (PPTP) na IP internetnega ponudnika, ki ima odprte porte. V praksi gre to takole:

- doma imaš siolov internet s statičnim IPjem
- namestiš si router z dd-wrt, ki podpira PPTP server oziroma vzameš en majhen mikrotik
- na vikendu, kjer imaš samo mobilni internet, vključiš PPTP na svoj internet doma, če kamera tega ne podpira, moraš vmes dati še en ustrezen router (beri mikrotik oziroma narediš openvpn na dd-wrt)
- s PPTP povezavo se tvoj mobilni uporabnik priklopi k tebi domov in postane del tvojega domačega omrežja
- odpreš še porte na domačem routerju in kamero gledaš preko svojega domačega IPja.

Nekaj let nazaj sem vprašal odgovorne na M@, zakaj ne odprejo portov na uporabnika in so rekli, da je eden od razlogov tudi ta, da ti potem nekdo od zunaj lahko porablja zakupljene ali navadne kilobajte, ker mora tvoja naprava pač odgovarjati na zahteve, šteje se pa ves promet (noter in ven). Seveda pa lahko vzameš svoj APN in z mobilnim operaterjem podpišeš ustrezno pogodbo, ampak potem moraš zagotoviti ustrezno opremo in stalni internetni priključek pa še stroški niso zanemarljivi. Ampak v tem primeru so vse tvoje SIM kartice v tvojem internem omrežju in si gospodar vsega
smile-1.gif
.

Jernej