Ojačanje WIFI signala v hiši

nadebudnez

Pripravnik
4. okt 2010
243
0
16
1. Na te zadeve se bolj malo spoznam, nekaj pa le...

Skratka, sem naročnik pri Siol, imam njihov Modem/Router Oxygen Gateway ,
imam statični IP, povezava je 10MB/1MB.


Živim v zidani hiši, ki ima klet, 1 in 2 nadstropje. Router je v 2. nadstropju. Sedaj, ko sem si kupil IP kamero in jo testiram v različnih delih hiše in v okolici,
vidim, da WIFI signal ni povsod prisoten. Planiram pa še nakup cca. 4 kamer.

Na kakšen način najlažje poskrbim za močnejši WIFI signal v celotni hiši in v okolici?

Verjetno je treba kupiti kakšen router, kakšno anteno? Ni problem, prosim,da mi tudi svetujete kakšnega (link), ki ni kompliciran za nastavljanje.
Če router, bi ga postavil v območje signala in bi imel le wireless priključek, ker kablov ne morem vlečti.


2. Še nekaj, zakaj ne morem pingati svojega statičnega IP-ja iz drugega računalnika? Ni odziva. Ali je treba kaj nastaviti na routerju ?
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Citat:
Uporabnik nadebudnez pravi:
...
Če router, bi ga postavil v območje signala in bi imel le wireless priključek, ker kablov ne morem vlečti.
...

Da ne boš potem imel problemov s premajho pasovno širino...

WDS in ostale brezžične povezave routerjev prepolovijo pasovno širino. Če uporabljaš G standard, je to v _najboljšem_ primeru ~13Mbps. Pa če gor priklopiš 5 kamer, ki imajo vsaka bitrate po 3-4Mbps (pri 720p), si ta bandwidth že konkretno prekoračil - brez da upoštevam še ostale naprave, ki so verjetno tudi na WIFIju.
 

nadebudnez

Pripravnik
4. okt 2010
243
0
16
za bitrate me ne skrbi toliko,
kamere bodo imele ločljivot max 640 x 480,
dodajal pa jih bom postopoma

dokupil pa bom router TP-Link TL-WR1043ND ki ima deklarirano teoretično brezžično hitrost 300 Mb/s (v praksi sevada man pa vseeno upam dovolj)
j
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
1.) preden začneš študirat, koliko routerjev boš kupil, kako ti bo padel prenos ko boš delal wifi bridge, pa koliko časa ti bo vzelo da boš vse to povezal da bo delalo... dej resno razmisli, da bi si iz enega v drug štuk potegnil kabel. Pa še v 1. nadstropje postaviš en access point. Karkoli drugega bo neka polovična rešitev ki bo tak tak. Žal.

2.) definiraj drugi računalnik?
- če si pri sosedu in pingaš svoj statični IP je prav, da ne dobiš odgovora, saj po defaultu router dropa ping request, po domače, nekdo ki hoče na blef vdret nekam ne dobi odgovora. Če hočeš od soseda gledat svojo kamero, jo moreš postavit na fiksen IP, potem pa na routerju nastavit forwardiranje enega porta na kamero. Do nje boš torej od zunaj dostopal preko zunanj_statični_IP:nastavljen_port
- če si doma in ne moreš pingat svojega zunanjega ipja, ker če sta v isti mreži dva računalnika, pingaš njegov lokalni ip, ponavadi 192.168.1.X ali 10.10.10.X

Lp
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Logitech ima za ta namen kamere, ki dobivajo napajanje in internetno povezavo po istem kablu
wink-1.gif

Samo vrjetno te bo cena odbila
redface-1.gif