Omejevanje WIFI signala otrokom ko te ni doma

Clancy

Majstr
20. avg 2007
788
353
63
Jaz imam Tp-Link C5 in lahko z pomočjo Tp-Link Tether aplikacije, s telefonom, zelo enostavno blokiram katerega koli uporabnika. Na linku je tudi seznam, kateri Tp-Link routerji podpirajo to funkcijo.

Screenshot_20180224-150507 (Small).png
 

fujtajksel

Pripravnik
4. sep 2014
167
5
18
Precej routerjev ima ta časovni parental control, tudi škatle ki jih dajejo operaterji. Pri nekaterih sicer ne deluje!? Pa načeloma bi rad dovolil uporabo v večjem časovnem razponu ampak ne več kot skupaj npr 1 uro na dan. Če prav razumem to omogočajo Fritz boxi, to kdo uporablja?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.312
635
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Imam podoben problem in sicer, rad bi mladiču onemogočil dostop do neta po 20 uri. Zadeva je sledeča. Hčerin PC je povezan na internet preko modema, do katerega nimam dostopa (ker ni moj). Povezava pa je vzpostavljena preko mojege Linksys WRT54GL router z dd-wrt firmwerom. Tukaj sicer nastavim access restriction policy, vse tako kot je treba (časovna omejitev na hčerin mac naslov) vendar to ne deluje. Sem potem itak na dd-wrt forumu videl, da nisem edini s tem problemom. Sicer obstaja nek workaround z cron job skripto ampak tudi to nekak ne spravim skupaj. Skratka še najraje bi internet omejil s kakšnim programom (freeware) ki bi na pc-ju deloval v ozadju in bi lahko omejitev dostopa definiral na lokalni mašini, neodvisno od routerja. Tamala itak (še) ni tako pametna, da bi ugotovila v čem je fora. Ima kdo kakšne izkušnje s tem, kaj priporočate?
 
Nazadnje urejeno:

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Jaz pa podpiram te nerodne poiskuse blokiranja wifi, ker bodo otroci tako bolje spoznali tehniko, ko bodo skušali ukaniti zadevo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Vzami, kot ti je znanec svetoval boljšega Asusa za 90 + eur, lahko vse nastavljaš, kar želiš, celo tako daleč greš lahko, da ko gre uporae preveč noro upočasni ali povsem ustavi, ali, pa ko ne želiš, da kam hodijo, kar seveda kasneje vse vidiš, kje so bili, kaj delali jih lahko preusmeriš na 3 stran npr FBI Warning nevarna stran .... skratka možnosti toliko, kot idej. V skužbi smo imeli eno, ( je nimamo že dalj časa več- odpustili) , ki je skoz jamrala, koliko dela ima, da ne more, potem sem pa ugotovil da po 2 ure v službi visi na zmenkarijah ........ jasno zablokiral......

Potem me pa gospa pri 40 ih enkrat vpraša, da se nekaj zelo čudnega dogaja, da ji določenih strani na internetu ne odpre ???

Sem ji rekel, ja seveda se mi sanja ne, kaj bi bilo lahko narobe, ja povejte katerih recimo ne odpre, da vidim......

Pol se je pa izmotavala, da tam enih službenih, da bo še probala, aja, da zdaj ji pa ja odpre.....

Bistvo teh hujših Asusov je pa tudi v drugi napredni zaščiti, ki je konkurenca nima ali pa ni zastonj, kot pri Asusu.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Zakaj pa, saj nismo v socializmu, jaz ne plačam uslužbencev, da zmenkarije v službi zganjajo in hkrati jamrajo, kako imajo preveč dela......

Če pač ne želi delati, je jasno lahko doma in cel dan cheta na zmenkarijah, jaz nikogar ne silim..., zato tudi več ne dela pri nas ........
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Verjetno (upam) je mislil, da je gospa po komunistično lenarila, ne pa ti.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Ja stvar je taka, malo kontrole mora biti, nikoli pa ne smeš biti malenkosten, če nekdo dobro dela, jasno veš, da tudi med službo kaj za sebe naredi, kar je OK, konec koncev tudi od doma še na kak mail odgovori preko RDP- ja, tako, da za odgovorne ni problema.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi