Kateri wifi range extender priporočate

slr

Pripravnik
30. jun 2008
183
2
18
Kateri wifi range extender priporočate. Povezati se mora s siol sinope. Rad pa bi dejansko izkušnjo oz mnenje kako se obnese wifi range extender v domačem omrežju za domačo uporabo. Katero znamko se splača kupiti (netgear, linksys)? A ima kdo to doma?
Z raznimi routerji linksysi wrt54gl in dd-wrt in repeater bridge se ne mislim več ukvarjat. Rabim pa samo ojačat oz podaljšat doseg wifi signala.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Ravno včeraj sem na novo skonfiguriral domači WiFi repeater. Amisov router je v zgornjem nastropju, Wifi repeater v pritličju, tako je pokrita tudi klet. Zadeva deluje zelo v redu. Žal pa ne vem kateri proizvajalec je. Mogoče sicer kaj piše na samem repeaterju.
 

slr

Pripravnik
30. jun 2008
183
2
18
Kje si to kupil?
Za koliko denarja?
Znamka, model če lahko prosim napišeš.
Ker grem v kratkem to tudi jaz pogledat in mogoče tudi kupit.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Jest mam tole:

http://www.enaa.com/oddelki/ra...ender_brezzicna

Stane 27 eur in dela ok. Ima tudi priklop za kabel in lahko dela kot dostopna točka ali kot range extender. Če nimaš nastavljenega gesla se poveže kar na gumb, če pa ga imaš ga samo v konfiguraciji vpišeš in je to to. Zadeva se potem obnaša kot eno veliko brezžično omrežje (lahko prehajaš od enega na drugega brez da bi se kaj dodatno povezoval, ohrani se geslo, ssid itd...)
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.300
18
38
MB
Citat:
Uporabnik krava pravi:
Jaz imam tole. Sicer ne vem, če sem ravno tukaj kupil, ampak videti je isti model.

Deluje v redu, celo navodila niso v stilu tistih kitajskih.
Kaj mi lahko kdo pove kako se tole uporablja? A to se samo v vtičnico vtakne ali je potrebno z UTP kablom kako povezati z routerjem?
 

Dare1

Pripravnik
20. jul 2007
524
2
18
Samo vtakneš v vtičnico. Potem ga nastaviš z računalnikom preko utp kabla (SSID, WPA gesla,...) in to je to.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Zraven so enostavna navodilca. Najprej gre zadeva v vtičnico in s pomočjo priloženega kabla na mrežo. Potem poženeš nastavitev in nastaviš vse potrebno, nato pa lahko odstraniš mrežni kabel in ta repeater prestaviš na drugo lokacijo.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.393
113
49
Na sončni strani ALP
Pa to resno deluje?

Imam dober signal v eni sobici, v dnevni kjer imam prenosnik pa je bolj švoh.
Torej bi s tem lahko rešil boljšo pokritost? Povezujem se na javni Wi-Fi.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Nimam izkušenj ima pa zanimivo funkcijo, ker lahko še audio prenaša oz radio poslušaš:)
http://www.avm.de/en/Produkte/FRITZ_WLAN/FRITZ_WLAN_Repeater_N_G/

Če sem prov razumel se obnaša kot neke vrste dlna naprava.
Preko wifi omrežja zna prdvajat glasbo iz wmp na pc-ju ali pametnega telefona (upnp programa vrjetno) in jo ali preko fm oddajnika ali pa preko audio out (baje celo optike) povezave predvajat na hifi, radio... napravi.

Vbistvu neka dobra varjanta za terase, vrtne ute... Podaljaš si signal, hkrati pa lahko gor priklopiš še ali aktivne zvočnike ali pa radio in si vrtiš svoje mp3-je.

Predno kdo kupi, pa me pol za jajca obesi, če ne dela tako kot sem napisal, si nej pred nakupom sam prebere navodila:))

Z veseljem pa sprejmem kakšnega na test, da vidim to čudo kako v realnosti deluje in tudi posnamem video;)
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Meni deluje zelo dobro. Router imam v mansardi in do pritličja je signal ravno za silo, v kleti pa ga ni. No, pa sem v pritličje dodal ta wifi repeater in sedaj je odlično pokrito tudi pritličje, solidno pa tudi klet.
 

slr

Pripravnik
30. jun 2008
183
2
18
Se pravi potem je potrebno priklopiti samo elektriko, utp mrežni kabel pa lahko potem izklopiš, ko končaš inštalacijo. Če prav razumem se zadeva povezuje brezžično in rabi samo elektriko in nobenega drugega kabla seveda ko je končana inštalacija.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Točno tako. Edino na začetku potrebuješ kabel, da vse skupaj nastaviš preko računalnika. Potem pa prestaviš nekam stran, kjer je še signal tvojega routerja. Od tam naprej pa pošilja ta wifi repeater.
 

Karakala

Fizikalc
3. okt 2007
2.381
56
48
Republika Prlekija
Če bo kdo to naročal se priporočam.
wink-1.gif