IP kamera -> kateri snemalnik

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Verjetno si mislil ONVIF standard? Najbrž ga kameri ne podpirata, se ne bi čudil, sicer pa poglej specs kamer.
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.467
227
63
Seveda ONVIF. Snemalnik podpira sicer še nekaj drugih protokolov, ampak včeraj po hitrem iskanju nisem sploh našel katere protokole podpirata Maginon IPC-1 kameri.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.981
113
EU
Kako je sedaj, si uspel skonfigurirati snemalnik? Poročaj.
13.gif
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.467
227
63
Trenutno cakam novo ip kamero (katero se tako imel v planu se kupit) ki bo podpirala ONVIF protokol. Hoferjeva Maginon IPC 1 ga seveda ne, tako da je snemalnik ne najde.

Kolikor se uspel brskati po snemalniku, je zadeva precej enostavna. Bom porocal ko jo dobim (kar bi moralo biti olrog 8.1)

Sem pa pri narocilu kamere naredil se eno "neumnost". Ker sem bil prevec zatopljen v to da bo ONVIF (in iskal najcenejso verzijo) sem spregledal da sem narocil non-wifi kamero
bonk.gif
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.467
227
63
Evo, dobil novo IP kamero.

NVR kamero sedaj seveda prepozna. Stvar se samodejno poveže in jo shrani. Snemalnik na 4G usb ključek noče snemati (oz ga ne zazna), na 2,5" zunanji disk seveda gre brez problema. NAstaviš lahko snemanje 24/7, lahko pa nastaviš tudi snemanje na detekcijo gibanja (tukaj moram sicer še ugotoviti, saj mi mimoidoči avto "ujame", pešca ki gre mimo pa ne - res pa da je snemano z razdalje vsaj 20m). Omogoča tudi zoom funkcijo med snemanjem, shranitev slike, shranitev le delček videa in podobno)

NVR omogoča tudi oddaljen dostop preko web vmesnika (ki je btw weliko lepši in preglednejši od tistega na nvr-ju samem), vendar se z tem še nisem ukvarjal.

Skratka, zaenkrat zelo zadovoljen, bom dokupil ščasoma še kamere. ZA tiste ki boste šli v to, bodite pozorni da kamera omogoča ONVIF protokol.

Drugače pa zadeva zelo enostavna. Dejansko ko nastaviš vse, lahko odklopiš monitor ter miško, saj do nvrja lahko dostopaš preko domačega omrežja iz katerekoli naprave (torej vpišeš samo njegov IP ki je pri meni 192.168.1.20) in si že na vmesniku kjer lahko pregleduješ live ter posnetke.

Kar se mene tiče je to to kar sem iskal
cheer.gif
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.467
227
63
Sej kamera ni nic posebnega. Klasicna Ip zunanja (ponesreci samo zicna). 1M pixel. Ebay