LTE internet in wifi ip kamera

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Citat:
Uporabnik wind pravi:
mislis Cloud resitev dyndns
Ne, dyndns ti v tem primeru ne pomaga kaj dosti, saj ni problem (samo) v dinamičnem dodeljevanju naslovov. V večini primerov si pri normalnem mobilnem internetu za CGN in sploh ne dobiš javnega naslova IP. Torej je naslov, ki ga dobiš, privatni (RFC1918), in ni dostopen od zunaj. Tudi, če poznaš IP (kar ti recimo reši dyndns) s katerim prideš preko CGN v svet, si ta IP še vedno deli več strank in ga ne boš mogel uporabiti za dostop od zunaj.

Opcija je, da vzpostaviš VPN do neke druge lokacije (npr. do doma ali najete virtualke v oblaku), kjer imaš javni IP, in dostopaš do kamer preko tunela. To mislim, da je bil tudi prvi predlog v tej temi in nekaj konkretnih rešitev predebatiranih v tisti temi, ki sem jo linkal.
 

wind

Pripravnik
17. sep 2007
293
0
16
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
Citat:
Uporabnik wind pravi:
mislis Cloud resitev dyndns
Ne, dyndns ti v tem primeru ne pomaga kaj dosti, saj ni problem (samo) v dinamičnem dodeljevanju naslovov. V večini primerov si pri normalnem mobilnem internetu za CGN in sploh ne dobiš javnega naslova IP. Torej je naslov, ki ga dobiš, privatni (RFC1918), in ni dostopen od zunaj. Tudi, če poznaš IP (kar ti recimo reši dyndns) s katerim prideš preko CGN v svet, si ta IP še vedno deli več strank in ga ne boš mogel uporabiti za dostop od zunaj.

Opcija je, da vzpostaviš VPN do neke druge lokacije (npr. do doma ali najete virtualke v oblaku), kjer imaš javni IP, in dostopaš do kamer preko tunela. To mislim, da je bil tudi prvi predlog v tej temi in nekaj konkretnih rešitev predebatiranih v tisti temi, ki sem jo linkal.

Hvala ali tudi če kamera nastavljena tako da pošilja v oblak sliko ali lahko preko oblaka spremljam dogajanje preko lte!
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Citat:
Uporabnik wind pravi:
Hvala ali tudi če kamera nastavljena tako da pošilja v oblak sliko ali lahko preko oblaka spremljam dogajanje preko lte!
Če kamera pošilja sliko v oblak, potem je vseeno, kako do tega oblaka dostopaš. Lahko tudi preko LTE, samo da imaš dostop do spleta.
 

wind

Pripravnik
17. sep 2007
293
0
16
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
Citat:
Uporabnik wind pravi:
Hvala ali tudi če kamera nastavljena tako da pošilja v oblak sliko ali lahko preko oblaka spremljam dogajanje preko lte!
Če kamera pošilja sliko v oblak, potem je vseeno, kako do tega oblaka dostopaš. Lahko tudi preko LTE, samo da imaš dostop do spleta.
Hvala
Bom bol natančen. Imam lte domači internet od A1. Imam hofer wifi ip camero ter nastavljeno na njihov oblak supracam.net in preko wrt 54 gl routerja na huawei 315 router in ne dela iz zunanjega omrežja na telefonu aplikacije ne vidim kamere. Na adsl internetu pa normalno deluje preko zgornjega njihovega oblaka. prosim za pomoč!
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Citat:
Uporabnik wind pravi:
Hvala
Bom bol natančen. Imam lte domači internet od A1. Imam hofer wifi ip camero ter nastavljeno na njihov oblak supracam.net in preko wrt 54 gl routerja na huawei 315 router in ne dela iz zunanjega omrežja na telefonu aplikacije ne vidim kamere. Na adsl internetu pa normalno deluje preko zgornjega njihovega oblaka. prosim za pomoč!
Dela ti kadar je kamera na ADSL al kadar si ti na ADSL kamera pa na LTE?

Ker za tale supracam.net nikjer ne vidim, da bi bila to oblačna storitev, preko katere lahko dostopaš do kamere, temveč samo dynamic DNS. Zakaj ti zgolj dynamic DNS kaj dosti ne pomaga, kadar imaš kamero na mobilnem netu, sem pa zgoraj napisal.... Razen če ima ta supracam.net še kakšne druge opcije.
 

wind

Pripravnik
17. sep 2007
293
0
16
dela ko je kamera na adsl ce pa je na lte pa ne dela ali imas kaksen predlog na kateri oblak bi lahko nastimal
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Citat:
Uporabnik wind pravi:
dela ko je kamera na adsl ce pa je na lte pa ne dela ali imas kaksen predlog na kateri oblak bi lahko nastimal

Preko ADSL dela, ker dobiš od zunaj dostopni javni IP, ki ga na LTE nimaš.

Ponavadi nimaš ravno izbire (brez dodatnega HW in SW), ampak lahko uporabiš samo storitev proizvajalca kamere, če kamera to sploh podpira. Moje Hikvision kamere recimo omogočajo dostop preko oblačno storitev, vendar ni podprta na vseh kamerah in tudi ni brezplačna (4.99 €/mesec).

Opcija je snemalnik, ki omogoča dostop preko clouda, ali pač VPN. Če se ti ne da ubadat s konfiguracijo VPN strežnika oziroma nimaš potrebne opreme na drugi strani, lahko tudi plačaš za nek public VPN (v prejšni temi je nekdo predlagal TorVPN za 1GBP na mesec). Klienta bi načeloma lahko skofiguriral na WRT54GL.
 

wind

Pripravnik
17. sep 2007
293
0
16
super hvala da mi pomagas jaz sem pa mislil da bi slo preko hofer supracam.net. glej drugace imam adsl internet povezave komaj 4mb hitrost. Sedaj pa imam na probi za 7 dni od a1 domaci net z huawei 315 routerjem hitrost je tu 20 mb za isti denar. Ce bo slo nekako postimat, da bi lahko se na kamero povezal v zivo od zunaj preko telefona z aplikacijo ip cam wiever ali pa tiny cam wiever, prosim za nasvet a pol pride samo v postev vpn
 

hitcher

Pripravnik
19. jul 2007
164
2
16
Najbrž imava podobno kamero (bela), jaz imam na iphonu instaliran program IPC Viewer in imam preko njihovega clouda
dostop do kamere.
Torej - v nastavitvah od kamere urediš/vpišeš up. ime in geslo za njihov oblak, potem pa v telefonu / aplikaciji vpišeš isto up. ime in
geslo in lahko dostopaš tudi preko GSM-a do kamere..
Kakšen model kamere pa imaš ?
lp
 

wind

Pripravnik
17. sep 2007
293
0
16
Citat:
Uporabnik hitcher pravi:
Najbrž imava podobno kamero (bela), jaz imam na iphonu instaliran program IPC Viewer in imam preko njihovega clouda
dostop do kamere.
Torej - v nastavitvah od kamere urediš/vpišeš up. ime in geslo za njihov oblak, potem pa v telefonu / aplikaciji vpišeš isto up. ime in
geslo in lahko dostopaš tudi preko GSM-a do kamere..
Kakšen model kamere pa imaš ?

hvala imam Maginon IPC-100 HD to ni njihov oblak to je njihov dyndns.. Na kateri internet imaš povezano kamero
lp
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Citat:
Uporabnik wind pravi:
hvala imam Maginon IPC-100 HD to ni njihov oblak to je njihov dyndns.. Na kateri internet imaš povezano kamero
lp

Tist supracam.net je zgolj DynDNS storitev, tale IPC Viewer pa deluje preko Maginonovega clouda in tvoja kamera IPC-100 HD naj bi bila podprta (prej sem napisal, da je podprto na nekaterih modelih, ker nisem zasledil točno katero imaš). Je pa zadeva očitno plačljiva (4,99€/mesec), razen če obstaja še kakšna free opcija, najboljše da @hitcher pove.

Sicer pa tudi 4,99€/mesec po mojem ni drago, glede na to da imaš tudi snemanje za 14 dni, te bo vrjetno več koštalo, če boš sam kupoval diske, snemalnik, fural zadevo 24/7 pa še rihtal VPN za dostop od zunaj. Že za sam dostop vprašanje, če se ti splača zafrkavat z drugimi opcijami. Recimo statični IP na T-2 mobilnem netu te košta 5€/mesec, A1 po mojem tega sploh ne omogoča, razen kakšni custom APNjev, ki vrjetno koštajo še več. VPN se bi dalo zrihtat ceneje, ampak spet rabiš nekje laufat clienta in se ubadat s tem....
 

wind

Pripravnik
17. sep 2007
293
0
16
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
Citat:
Uporabnik wind pravi:
hvala imam Maginon IPC-100 HD to ni njihov oblak to je njihov dyndns.. Na kateri internet imaš povezano kamero
lp

Tist supracam.net je zgolj DynDNS storitev, tale IPC Viewer pa deluje preko Maginonovega clouda in tvoja kamera IPC-100 HD naj bi bila podprta (prej sem napisal, da je podprto na nekaterih modelih, ker nisem zasledil točno katero imaš). Je pa zadeva očitno plačljiva (4,99€/mesec), razen če obstaja še kakšna free opcija, najboljše da @hitcher pove.

Sicer pa tudi 4,99€/mesec po mojem ni drago, glede na to da imaš tudi snemanje za 14 dni, te bo vrjetno več koštalo, če boš sam kupoval diske, snemalnik, fural zadevo 24/7 pa še rihtal VPN za dostop od zunaj. Že za sam dostop vprašanje, če se ti splača zafrkavat z drugimi opcijami. Recimo statični IP na T-2 mobilnem netu te košta 5€/mesec, A1 po mojem tega sploh ne omogoča, razen kakšni custom APNjev, ki vrjetno koštajo še več. VPN se bi dalo zrihtat ceneje, ampak spet rabiš nekje laufat clienta in se ubadat s tem....

Hvala jaz ne rabim za snemanje, rad bi samo da lahko od zunaj preko telefona vidim doganje kaj se dogaja v tistem trenutku ali se da to narediti z vpn na ruterju?