Webasto in alternative..

NeBluzi

Pripravnik
16. okt 2012
168
3
18
Na tvojem mestu bi rešil takole:
ugodno

Še posebej če si kupil nov avto bo sigurno dobr funkcioniralo pa še razbilo bo monotomijo teh minimalističnih armaturk.

cheer.gif
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
A si ti že kdaj videl to škatlo v živo?
Kam pa ga boš dal?
Pri Ducatu recimo vzame pol prostora pod sovoznikovim sedežem, pa so sedeži malo drugače pozicionirani kot v osebnih.

Pa še vedno ni rešil osnovnega problema - smrajenja po garaži in parkplacih.

Sem imel v T4-ki. Ja, ni povedal, kakšen avto ima, ampak če ni ravno nek jajček, se najde prostor ...
 

NeBluzi

Pripravnik
16. okt 2012
168
3
18
Mogoče sem slep samo tukaj ne vidim GSM modula, seveda se ga da zvezati.
Če kupuješ nov avto, navodila najbrž niso več čisto ustrezna, ker je zelo možno, da so se nekatere stvari (predvsem elektronika) medtem v avtu malo spremenila.

Sam imam eBayem dobre izkušnje, se pa zavedaj, da se ti na tak način lahko zgodi, da boš dobil grelec, ki mogoče ne bo deloval.
Moje razmišljanje: če si kupil nov avto, ki ga boš vozil nekaj let, potem naj ti ne bo žal nekaj EUR za to, da se zadeva uredi kot se spodobi.
To niso feltne, da jih vržeš dol ko se jih naveliča, "prenos" Webasta na drug avto pomeni kar nekaj dela in morda dokup delov.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Hondi in drugi mojstri
Zakaj ti eberspracherji precej pogosto crknejo?
Kot vem deset let star sharan in Co nima nihče več nedotaknjenega. In popravilo po do sedaj meni znanih podatkih ni ravno poceni.
Koliko stane nadgradnja na daljinski vklop? A se to dobi iz kakšnih razbitih? Pa da je kaj ceneje kot novo
 
Nazadnje urejeno:

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Eber in Webasto je treba tudi redno servisirat, crkne pa žarilna svečka, ker se jo ne menja - možno da še kaj, ampak kaj dosti nima za crknit, pri motornem še vodna pumpa, če ne uporablja kar od avta, pol pa je že elektronika.
 

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
V golfu 5-tki laufam Webasto , naknadno vgrajen z daljincem, že 7 zimo, še vedno dela super, ni glasen, pa tudi ne kadi. Super zadovoljen za 1250€, l.2010.
 

pol3ni

Fizikalc
10. jan 2011
355
228
43
Idrija
Jaz sem ga dal naknadno vgraditi.Sedaj ga imam 4 leta zaenkrat brez težav.Vgradili so ga mi tukaj http://www.beja.si/.
Cena je bila tisočaka s programsko uro.Čas vgradnje 2 dni.Avto imam zunaj je pa kar glasen ja ogreva pa mi tudi vodo v motorju.Avto je audi A4 1.9 tdi quattro.Podraži pa konkretno zadevo sam vklop preko daljinca,telefona itd.Takarat je bila cena za opcijo na daljinca +400 €
 

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
ksz

Kolikor sem zasledil, zna biti pri teh, na ebay (in drugih internetnih prodajalnah) naknadna vgradnja problem, če ima avto avtomatsko klimatsko napravo - ne more biti univerzalna za več tipov avtomobilov.
 

Scorp84

Pripravnik
5. jan 2009
466
3
18
Za skandivaske države sem bral in tudi videl na tv-ju, da namesto webasta uporabljajo, kar električne grelce, ki ogrevajo vodo. Kako se temu reče? Ker tukaj po servisih sprašujem, pa noben nič ne ve. Žal imena si nisem zapomnil, pa po netu nič ne najdem. Fajn je ker glih pred bajto imam na voljo zunanjo električno vtičnico.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.427
858
113
Citat:
Uporabnik Scorp84 pravi:
Za skandivaske države sem bral in tudi videl na tv-ju, da namesto webasta uporabljajo, kar električne grelce, ki ogrevajo vodo. Kako se temu reče? Ker tukaj po servisih sprašujem, pa noben nič ne ve. Žal imena si nisem zapomnil, pa po netu nič ne najdem. Fajn je ker glih pred bajto imam na voljo zunanjo električno vtičnico.

Ampak tisti grelec je vgrajen na prostoru nog sopotnika. Zavzame prostor in pred nogami gledas izmenjevalec...
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Grelci o katerih je govora so grelci motorja, ponavadi vgrajeni neposredno v blok motorja ali pa inline v hladilni sistem. Te se tudi uporabljajo v skandinaviji, na severu finske recimo imaš 80% avtov s tem opremljenih in vsa parkirišča imajo elektro priklope!

Imaš pa tudi keramične defa grelce za gretje kabine, tisti so pa nekje v kabini .. ponavadi pri prostoru za noge.
 

Scorp84

Pripravnik
5. jan 2009
466
3
18
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Grelci o katerih je govora so grelci motorja, ponavadi vgrajeni neposredno v blok motorja ali pa inline v hladilni sistem. Te se tudi uporabljajo v skandinaviji, na severu finske recimo imaš 80% avtov s tem opremljenih in vsa parkirišča imajo elektro priklope!

Imaš pa tudi keramične defa grelce za gretje kabine, tisti so pa nekje v kabini .. ponavadi pri prostoru za noge.

No to me zanima, ne za kabino. Je to sploh pri nas možno dobiti, sploh ta za hladilni sistem?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Me pa nekaj zanima, tisti ki imate webaste. Kako je kaj zadeva glasna in kako fejst "dimi"? Ker bi recimo v kletni garaži to nažgal, pa se bojim da bi koga motilo...(dizl model)

Prižiganje webasta v garaži vseh vrst in sort je smrtno nevarno. Kaj je z vami, ljudje božji, ste kje izgubili vso zdravo pamet? Res ne morete razumeti, da webasto ni nič drugega kot mali gašperček, ki gori na nafto? Le kaj bi lahko bilo narobe s kurjenjem v zaprtem prostoru?
confused-1.gif


In še: kupi si no en normalen avto z bencinskim motorjem. Če ga imaš v garaži, boš lahko z njim živel brez websta v še tako hudem mrazu...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
Ni zaprta v celoti, je dovolj zračena, da niti ne potrebujemo alarma za požar.

Je pa res, ko soseda zakurbla 30 let staro hondo, se ne prelufta pol ure...