Webasto in alternative..

jaka6

Fizikalc
7. avg 2007
1.302
9
38
Družmirje
js bi tut kupu pa nevem katerega ker je par modelov. Na defa strani sem iskal pa na ebayu ne najdem enakega modela. Rabim pa za fiat Ulysee.
A se da komu to pogledat ker men nemščina šepa.
 

BluTuTh

Pripravnik
18. sep 2009
140
0
16
Tukaj imaš možnost izbire po proizvajalcu in modelu:
http://www.carandcamp.com/DEFA-Fahrzeugliste_c12-124_x1.htm

Je pa isti prodajalec kot je na ebayu, s tem da je preko njegove spletne trgovine ceneje kot na ebayu.

Če je kdo zainteresiran za nakup lahko naredimo en group-buy!
smile-1.gif
 

podjetnik2000

Zelenc'
26. jun 2009
12
0
1
Moram se javiti...v V70 imam serijsko webasto, kar je res zakon. Naravna se preko vgranjenega timerja in segreva hladilno tekočino. Ko jo segreje (nekaj minut) vklopi še ventilacijo in naravna temperaturo v vozilu na toliko, kolikor je naravnana na klimatski napravi.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Citat:
Uporabnik Hondi pravi:
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
jaz sem fisal na defo v aut al DE in so mi dali kontakt od firme matik iz hajdine.. kličem tja so pa za to prvič slišali in bojo kao preverli in poklicali nazaj.
ROTFLOL

bognedaj na ebay.de pogledat in kupit od kakega "powersellerja" z 20.000 prodanimi artikli
DEFA grelcev je na eGay.de kot toče

gledal na ebay.
ampak jeba je če niti na defa strani ni omenjenega grelca za tvoj avto. in čeprav veš da majo ostali enake motorje vgrajene je za vsak avto drugi grelec omenjen. in kaj naj zaj? na pamet kupim.
z veseljem pa sprejmem link do grelca za lancio lybro 1.9 jtd 85kw. takega ki seveda paše.
 
Nazadnje urejeno:

columbo

Zelenc'
10. okt 2007
12
0
1
Jst mam za to alarm z remote startom. Dela mi brez problema že dve leti. 10 min preden greš ga zalaufaš pa je, prav pride tud polet ko maš avto kje na vročem soncu pa klimo zalaufaš. Seveda moraš vse nasatavit preden greš iz avta. Dalinc nese okol 500m. Cena na ebayu okol 200 eur + 200 eur montaža.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.564
274
113
uf.... mraz je pritisnil, pa je čas da tole temo potegnemo iz naftalina...

Torej, po 4 letih, kaj je že kaj novega in cenejšega na trgu?

Tale defa zadeva mi diši... je že kaj novega na tržišču?

webasto je še vedno predrag, pa tudi prilop na 220v ni problem...
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.369
302
83
DEFA grelec za v blok motorja greje točkovno, saj voda ne kroži
če že, potem pravo peč tipa webasto ali eberspaecher
v tem primeru el. pumpa za vodo kroži vodo po sistemu in se voda segreje do temp. odpiranja termostata motorja, nekje 70-80 stopinj
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.075
791
113
confused-1.gif


Sem že pred leti v tej temi razložil kako gre. Ta grelec se montira na najnižji točki (spodaj kjer je priključek za v spodnji del hladilnika, običajno) in termosifonsko ogreje blok motorja. To je to. In špila.

Ni pa dobro odpeljati in pozabiti sneti kabla, kar se mi je že zgodilo
hysterical-1.gif


To uporablja cela Skandinavija in Baltik. Imajo na parkiriščih vtičnice. In skoraj vsi avti imajo montirano Defo. Se vidi vtičnica spodaj na avtu, če daš "gliho".
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.075
791
113
Ne znam točno povedat, ker je ta avto tak zmrznjenc. Če greš po ravnini mogoče v 5 minutah? Če ga pogrejem se obnaša kot bencinar. V minuti prične toplo pihat in pri vžigu nič ne ve, da je -10 zunaj.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.369
302
83
pismo nekako veš, po kolikem času, ko si se vsedel v avto, maš cagar na 90?
+ stekla so še vedno zamrznjena, ko si se vsedel vanj
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.564
274
113
kje to prodajajo?

Ja kabina je mrzla, ker ni elektrike da bi pihalo...

je varinta, da avto prižgeš, in našopaš gretje, vmes pa zdrsaš šipe in odkidaš... v tistih 2min bo tud kabina že topla, če je sistem topel...

men se recimo diesel ne segreje tud po 8km... odvisno je na kakšnih obratih se voziš... več ko jih je, več toplote oddajo... sam turbo disel pa mrzel motor v obrate tiščat... ni glih pametno no... sicer toplo piha, sam cagr je pa še vedno malo na podnom...
 

janezpesec

Pripravnik
6. jan 2008
487
0
16
Defa ponuja tudi grelec za kabino in polnilec za akumulator. Stvar je narejena po modulih in lahko kasneje dokupis se ostale stvari. Isci podjetje Kon Tiki Solar ter jih povprasaj, imajo tudi seznam pooblascenih serviserjev ki opravijo montazo.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.075
791
113
Ne razumem zakaj je važno, kdaj je cagar na 90°? Kot sem rekel, cca. 5 minut vožnje po ravnini mogoče. Fora je, da živim v kraju kjer kamor grem so eni klanci ali gor ali dol in mi že pri povsem ogretem dizlu pri vožnji navzgor po parih kilometrih vožnje navzdol cagar pade in ne spremljam tega točno.

Kar je važno je to, da je v avtu toplo po parih kilometrih vožnje in ne po 20-ih kilometrih, kot če ga ne ogrejem. V mojem primeru je to bolj problem stare zasnove dizla (1.9 TDI, AHF se mi zdi). Tega problema novejši dizli, mnogi nimajo več. Jim pa takšen grelček vseeno pomaga, če ga vgradiš.

To je ena od stvari, ki sem jih kot kaže pozabil vnesti v poraba.com, ker ne najdem zapisa. V spominu pa imam, da je ta grelček znesel par € več kot 100. Kar je kar konkretna alternativa Webastu. Opcija s kaloriferčkom mi pa že takrat ni bila všeč. Kot je že eden zgoraj omenil - jaz sem Defo kupil pri tej firmi, Kon Tiki Solar, nekaj takega.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
V teh dnevih je predgretje na električnih avtih zlata vredno.

Npr. na Amperi potegne električni grelec kabine 6kW, s katerimi ogreje vodni tokokrog za ogrevanje kabine. Toplo začne pihati v cca. 1 minuti, če se vsedem v mrzel avto, če pa uporabim predgretje, pa se vsedem v že topel avto in med vožnjo le še dogreva.
Če je avto v času predgretja priklopljen na elektriko, vleče elektriko iz vtičnice (kolikor EVSE dovoljuje, na Schuko je to 16A*230V) + baterije, če pa ni priklopljen, pa le iz baterije.

Če pade temperatura baterije pod 8°C, pa jo segreva z 1.8kW grelcem. Pri 14°C temperature baterije gretje baterije ugasne.
Če je baterija ekstremno mrzla, avto vžge direktno na bencinski motor, baterije ne uporablja nič, dokler je ne zagreje z 1.8kW baterijskim grelcem, ki v tem primeru dobiva elektriko iz generatorja bencinskega motorja, s hladilno tekočino bencinskega motorja pa ogreje kabino.
 
Nazadnje urejeno:

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.075
791
113
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
je varinta, da avto prižgeš, in našopaš gretje, vmes pa zdrsaš šipe in odkidaš... v tistih 2min bo tud kabina že topla, če je sistem topel...

Ja. Jaz sem kdaj, ko je bilo ekstremno, pustil vklopljeno Defo, dokler ni bil avto očiščen, vmes je bil avto vžgan in je bila kabina tudi že relativno topla. Meni se ta grelček dopade in pa še zmerna cena in enostavna vgradnja je.

Tu je grafični prikaz in možne nadgradnje.