Webasto in alternative..

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Daj ne bluzi. Več tisoč teh kitajskih kopij se vozi po svetu in še nobena se ni vžgala - prav za prav se je, ker je to njena funkcija. Če se kaj z njimi dogaja je to da crkne elektronika, pa vžigalne svečke, ali pa so že v osnovi šlampasto skupaj narejeni in se to pač pred montažo preveri.

Jaz vem za najmanj 5 takih v Sloveniji, ki delajo.

In ja to je ZRAČNI "vebasto", ki je v prvi vrsti namenjen ogrevanju prostora: kamionska kabina, kombiji, avtodomi, barke, barake, v tujini tudi objekte s tem ogrevajo.
Vaakemu svoje.
Javi, če se bo kakšen v pepel spremenil.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.519
267
113
evo, bom jest testiral za Alter.

smo ga vgradil v ponedeljek, zaenkrat laufa in greje...

prilozen tudi daljinec, zal le enosmerni, sem dodatno narocil dvosmernega, da bom vedel ali je zihr prijel.

zjutraj -4, je laufal 45min, potniski kombi topel, za sipe je pa se malo manjkalo... pomoje more dobro urco laufat...

diesel smo speljali iz tanka od kombija, ker mi je skoda prostora za tist tank, pa z nafto svinjat po kombiju mi glih ni...

je pa moja res sanjala da je zgorel! mater!
ampak je pa tud ze sanjala da je na lotu zadela....

:)
 

Corvette

Majstr
6. nov 2008
399
263
63
Odlično. Za primerjavo, enoprostorec se po ca. 20 min zagreje toliko, da so odtajane tudi šipe (vetrobransko). Če se prav spomnim, ima tak režim, da najprej piha v vetrobransko steklo in kasneje v potniško kabino, ampak ne bi dal roke v ogenj...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Odlično. Za primerjavo, enoprostorec se po ca. 20 min zagreje toliko, da so odtajane tudi šipe (vetrobransko). Če se prav spomnim, ima tak režim, da najprej piha v vetrobransko steklo in kasneje v potniško kabino, ampak ne bi dal roke v ogenj...
To je motorni grelec - greje vodo in piha preko vgrajenega prezračevanja. Če je original in avtomatska "klima" tudi res deluje kot si opisal.
Naknadno vgrajeni zračni pa pač samo piha topli iz ene luknje, ali razvoda če ga narediš.

Kakorkoli, nadzor nad kitajcem je dobrodošel, ni pa nujen.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.519
267
113
Odlično. Za primerjavo, enoprostorec se po ca. 20 min zagreje toliko, da so odtajane tudi šipe (vetrobransko). Če se prav spomnim, ima tak režim, da najprej piha v vetrobransko steklo in kasneje v potniško kabino, ampak ne bi dal roke v ogenj...

ja, to je original napeljava ja...

sem imel tud takega vgradnega 220v v paci, sam je en kup problemov elektriko v avtu zvezat, da dela veternica, k je vse digitalno...

ta kitajc piha pri tleh in potem se pač dviguje toplota... ampak ko sem drsal, je bilo že čisto mehak led, tko da je že segrevalo šipo...
 

Corvette

Majstr
6. nov 2008
399
263
63
Kul, hvala za dodatne info. Sem sklepal, da "nekaj" bo že na tovarniško vgrajenem, sploh glede na znesek, ki ga želijo za doplačilo (1300 €).
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Čisto tako za občutek: original nov Ebersparcher z univerzalnim setom za vgradnjo pri motorju - gretje motorja/hladilne tekočine, s komplet navodili za vgradnjo - v bistvu pis of kejk, če ne zapenjaš v ogrevanje kabine pri mirujočem vozilu je 450€.
Ker moj avto ne gre skozi vrata pri "mojem monterju" in bi moral čakat na pomlad z vgradno (itak zdaj čakam) - kontaktiram znanega Webasto/Eber monterja/serviserja na našem koncu, naj mi da ponudbo za vgradnjo. In mi tip nalaga kako sigurno nimam novega, pa da cel kup stvari manjka in da mora on to naročit,.... Suma sumarum cifra njegova višja od nabavne. :bonk:
 

nevednez

Pripravnik
6. avg 2009
49
26
18
Čisto tako za občutek: original nov Ebersparcher z univerzalnim setom za vgradnjo pri motorju - gretje motorja/hladilne tekočine, s komplet navodili za vgradnjo - v bistvu pis of kejk, če ne zapenjaš v ogrevanje kabine pri mirujočem vozilu je 450€.
Ker moj avto ne gre skozi vrata pri "mojem monterju" in bi moral čakat na pomlad z vgradno (itak zdaj čakam) - kontaktiram znanega Webasto/Eber monterja/serviserja na našem koncu, naj mi da ponudbo za vgradnjo. In mi tip nalaga kako sigurno nimam novega, pa da cel kup stvari manjka in da mora on to naročit,.... Suma sumarum cifra njegova višja od nabavne. :bonk:

brez ogrevanja notranjosti je zadeva bolj kot ne neuporabna. Ker brez se vsedeš v mrzel avto, pa šipe moraš vseeno čistit.
Sicer tudi to uredit je "pis-of-kejk".

V eni kanti pri hiši je original notri, z nadgradnjo na gretje notranjosti+daljinca+original timer, v ženinem avtu pa webasto letnik 2002 demontiran iz francoske kante ki je šla v prešo, premontiran sedaj že v 4-tem avtu. Pravtako daljinsko upravljanje in gretje notranjosti.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
brez ogrevanja notranjosti je zadeva bolj kot ne neuporabna. Ker brez se vsedeš v mrzel avto, pa šipe moraš vseeno čistit.
Sicer tudi to uredit je "pis-of-kejk".
Moj "avto" ima vedno pozimi 22°C +-, motor pa trpi na mrazu + ko se odpeljem mi mrzlo piha po nogah in/ali šipi. ;)

Drugače vem ja, da je to pis of kejk - konec koncev so navodila zelo nazorna, ampak sem samo hotel povedat, kako si pooblaščenci razlagajo njihovo delo.

Moja težava je trenutno širina vrat pri monterju 2,20 m, čez ogledala max. zložena pa imam 2,30 m.
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
evo, bom jest testiral za Alter.

smo ga vgradil v ponedeljek, zaenkrat laufa in greje...

prilozen tudi daljinec, zal le enosmerni, sem dodatno narocil dvosmernega, da bom vedel ali je zihr prijel.

zjutraj -4, je laufal 45min, potniski kombi topel, za sipe je pa se malo manjkalo... pomoje more dobro urco laufat...

diesel smo speljali iz tanka od kombija, ker mi je skoda prostora za tist tank, pa z nafto svinjat po kombiju mi glih ni...

je pa moja res sanjala da je zgorel! mater!
ampak je pa tud ze sanjala da je na lotu zadela....

:)

Katerega pa si to vgradil?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.519
267
113
če najdeš prostor je za kamorkoli. avto, prikolica, čoln, garaža, ipd...

sistem je čisto samostojen, razen elektrika se priključi na aku.

in če nočeš samostojnega rezervoarja, lahko povežeš v rezervoar od avta.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Pa si tole dejansko upaš kupit?
Mal hudo dvomim da dobis kar opisujejo
Sem kupil in vse v nulo štima, tudi poslano isti dan, je pa v Moskvi skoraj en mesec stalo na izvozni carini. Edini manjko je izpišni lonček in vstopni filter za zrak - 7€ od kitajca v enem tednu.

msenjur tale je vodni - za gretje motorja/hladilne tekočine.

Original Eberspaercher!
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
zanimivo, ampak potem pride se carina DDV ? in cena ni več tolk super truper?