WayteQ xTAB-50 GPS (Android)

Anonim

Pripravnik
12. nov 2007
66
0
6
Še vedno nisem dobil odgovora, katera je zadnja verzija firmwara xTAB-50 - prosim, če je možno.

Bi prilepil screen shot iz mojega xTABa, pa ne znam.

Lp, A.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.333
667
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
saj lahko prepišeš ane?
smile-1.gif


Različica sistema Android: 2.3.4
Različica radijske programske opreme: 2.0
*Različica jedra: #r1-94-gfe1ef8f
*Delovna različica: #r1-160-g863ed23
UUID: unikatna številka strojne/programske opreme. (so različne ne glede na to, da gre za isto napravo/sw/hw)

*možno je, da so te številke različne pri vsaki napravi tudi, če imajo naložen isti update.
 

Anonim

Pripravnik
12. nov 2007
66
0
6
Citat:
Uporabnik Janch pravi:
saj lahko prepišeš ane?
smile-1.gif

Ja seveda lahko, samo sem mislil, da vi mojstri zlahka prilepite sliko zaslona. Se opravičujem za lenobo
redface-1.gif
.

Moji podatki so identični tvojim, torej je bil xTAB dejansko že nadgrajen:

Različica sistema Android: 2.3.4
Različica radijske programske opreme: 2.0
Različica jedra: #r1-94-gfe1ef8f
Delovna različica: #r1-160-g863ed23

Hvala za trud.

Lp, A.
 

Twister87

Pripravnik
14. avg 2009
481
0
16
36
#$%## mater u "&$"$#!
Je&em se s to nadgradnjo xTAB-a ze odkar je popravek zunaj. Nikakor mi ni uspelo zrihtat tega. Kot prvo, nisem mogel na SD kartico naloziti tistega img popravka s programom PhoenixCard. Ko mi to koncno uspe preko telefona, ki sem ga uporabil namesto citalca kartic na prenosniku, pa se pojavi problem, kako tega hudica zdaj pripravit da bo zagnal popravek. vstavim kartico v xTAB, jo prikljucim na napajanje in se zgodi... NIC. Zamenjam 3 kartice in naredim z vsemi isto, pa brez uspeha. Danes pa sem koncno zamenjal se eno kartico in sicer sem prej vedno uporabljal Transcaned microSD, danes pa sem nalozil popravek na Kingstonovo. In glej ga zlomka, zadeva dela tako kot mora.Ko sem hotel xTAB ze #%knit skoz okno, pa koncno pogruntam to brezvezno foro.
V glavnem - pri updejtu ne uporabljajte Transcaned microSD, ker je ne bo zaznalo. Sicer mi je cudno, da ostalo vse lepo laufa iz te kartice, updejt pa ne.
 

PujsaPepa

Pripravnik
12. feb 2011
90
0
8
Citat:
Uporabnik heckler pravi:
...težav, ki so jih imele 960 in 990 ki so se občasno obešale, dokler nisi celoten softwer in karte prenesel na MSD. MSD raje uporabi za glasbo, knjige ali pa filmčke.

To še vedno drži za 960BT ? da je bolje imeti primo+mape na SD kartici in ne v intrenem pomnilniku naprave ?
 

PujsaPepa

Pripravnik
12. feb 2011
90
0
8
katero slabost (ali celo nedelovanje) bi imele "navadn" tablice, npr. Asus Transformer TF300 napram Wayteq TABu ? Če prav razumem instaliraš isti Primo Android gor, iste skine, mape... bi bil GPS sprejem slabši, ker ima Wayteq TAB več kanalov ?
Bi s Transformerjem celo pridobil možnost blueTooth komuniciranja s GSM telefonom v avtu ? Batwrij pri enem bolj zdrži ? še kaj ?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.333
667
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Vsak ima svoje karakteristike in predvsem namembnost, zato primerjavo delati med njima je brezpredmetno. Verjetno tudi na Transformerju deluje Primo, vendar potrebuješ ustrezen .apk za resolucijo (1280 x 800), ki je precej višja kot na xTAB 50. Sicer pa si ne znam predstavljati tabličnih računalnikov z večjimi zasloni za dejansko navigacijo v avtomobilu.
stupid-1.gif


mimogrede, ne postavljaj istih vprašanj v različnih temah, ker bodo dosledno brisana!
 

PujsaPepa

Pripravnik
12. feb 2011
90
0
8
Citat:
Uporabnik Janch pravi:
Vsak ima svoje karakteristike in predvsem namembnost, zato primerjavo delati med njima je brezpredmetno. Verjetno tudi na Transformerju deluje Primo, vendar potrebuješ ustrezen .apk za resolucijo (1280 x 800), ki je precej višja kot na xTAB 50. Sicer pa si ne znam predstavljati tabličnih računalnikov z večjimi zasloni za dejansko navigacijo v avtomobilu.
stupid-1.gif

teoretično: a se da "sparit" navadno tablico (npr. Transformer, ali Galaxy 10" TAB) prek BT s telefonom ? Imajo te navadne tablice veliko slabši GPS in posledično več laga ?
Ali obstaja kakšna tablica ki ima FM sprejemnik, da uporabis TMC ? ali je potrebno še kaj drugega ?
Pravilno berem, da so ponavadi androidni telefoni prešibki za iGo Primo (ki podpira TMC), a na močnejših (quad-core) androidnih telefonih in iGo Primo bi pa šel TMC (če imajo FM sprejemnik) ?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.333
667
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Teoretično:

1. Google
2. Vpišeš točen model tablice ki te zanima
3. Prebereš specifikacije naprave
- Če vidiš, da ima BT, potem je jasno, da jo lahko spariš s telefonom.
- Če vidiš da ima GPS, potem pomeni da GPS deluje tako kot mora in kvalitetno (smo v letu 2012)

FM sprejemnik ne igra TMC vloge pri Android verziji Prima (to sem napisal že vsaj 5x v različnih temah..). Primo sprejema prometne informacije izključno preko wi-fi povezave preko uradnega strežnika naviextras.com.

Kje si prebral, da so novodobni android telefoni prešibki za poganjanje Prima? Jaz za to prvič slišim..
 

PujsaPepa

Pripravnik
12. feb 2011
90
0
8
Citat:
Uporabnik Janch pravi:
- Če vidiš, da ima BT, potem je jasno, da jo lahko spariš s telefonom.
- Če vidiš da ima GPS, potem pomeni da GPS deluje tako kot mora in kvalitetno (smo v letu 2012)

OOOooo, me veseli.. sem domneval da ima jo ti kanali (64) in različne antene kakko vezo s sprejemanjem signala iz (večh) satelitov.

Citat:
Uporabnik Janch pravi:
FM sprejemnik ne igra TMC vloge pri Android verziji Prima (to sem napisal že vsaj 5x v različnih temah..). Primo sprejema prometne informacije izključno preko wi-fi povezave preko uradnega strežnika naviextras.com.

Aha! Androdi verzija (zaenkrat) še vedno sprejema TMC le preko WiFi, WinCE verzija pa izključno preko TMC antene ?

Citat:
Uporabnik Janch pravi:
Kje si prebral, da so novodobni android telefoni prešibki za poganjanje Prima? Jaz za to prvič slišim..

bi moral malo nazaj presrfat vse poste... razumel sem, da je MyWay manj zahteven kot PRIMO za procesor, in torej domneval, da če ima telefonček le 600Mhz je pač bolje le MyWay uporabljat, če imas dvojedrnih 1.5Ghz pa lahk oprobaš Primo
smile-1.gif
sem narobe razumel poste ?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.333
667
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Citat:
Uporabnik PujsaPepa pravi:
Aha! Androdi verzija (zaenkrat) še vedno sprejema TMC le preko WiFi in podakovne povezave (preko mobilnega omrežja), WinCE verzija pa izključno preko TMC antene ?

applausecard12322zoom.jpg


Citat:
razumel sem, da je MyWay manj zahteven kot PRIMO za procesor, in torej domneval, da če ima telefonček le 600Mhz je pač bolje le MyWay uporabljat, če imas dvojedrnih 1.5Ghz pa lahk oprobaš Primo
smile-1.gif
sem narobe razumel poste ?

to je že res, da je manj zahteven ampak do nedavnega sploh ni bilo izbire, saj Primo za Android še ni obstajal, torej je bil na voljo le MyWay, ki pa je imel tehnične omejitve pri resoluciji - na vislokih ločljivostih ne deluje. Zdaj ob prihodu Prima na android sceno je projekt optimizacije in skiniranja MyWay navigacije bolj ali manj itak zaključen in skinerji so se fokusirali zdaj le na Prima. Ta pa deluje na vseh novodobnih telefonih ki imajo GPS podporo. Težave so v glavnem le pri inštalaciji in samem delovanju na določenih telefonih/napravah, vendar ne iz vidika same sistemske podhranjenosti, temveč bolj zaradi tehničnih neskladij in ugank..
 

heckler

Pripravnik
3. feb 2011
106
0
16
Novo mesto
Zdravo

Nekje sem zasledil, da naj bi že obstajali nekateri skini za xTab, vendar jih ne nejdem, oziroma mi najdeni GjAk skin ne deluje. Ali jih je morda že kdo kje zasledi?

Za Jancha pa prošnja. Ali lahko dobim slikco za tunele kot je v tem tvojem XTab predstavitvenem postu.

lep dan vsem Alterjevcem
 
Nazadnje urejeno:

Bias

Pripravnik
7. jan 2011
103
0
16
Sem si nabavil tole navigacijo in sem zadovoljen.

Nisem še naredil update-a, pa mi je vseeno zelo hitro našlo satelite in aktiviralo delovanje. Tisto t.i. pregrevanje, ali boljši termin gretje, me ne moti in ni pretirano. Display je odziven in relativno natančen (to se vidi/pozna pri pisanju) aplikacije delujejo.

Obvezno pri nakupu te navi dokupite še priročno torbico od Wayteq-a, ker nekaj jo je potrebno pospravit, kajne
smile-1.gif


Edino kar sem opazil je morebiti WiFi, v sobi kjer mi ostale naprave (Asus Transformer, iPod Touch, Huawei Ideos Pro, laptop, HP wifi prineter) lepo povežejo, mi xTab mojega lastnega ne pokaže v vsej "moči" in nekajkrat niti ne poveže, ko grem na balkon, mi pokaže tudi manj najdenih wifijev kot ostale naprave... ali ima slabši sprejemnik, ne vem. Bom še okoli tega raziskal.

iGo Primo je odličen, in deluje super, sem ga pa moral naložit na SD kartico, ker če sem ga dal na integ. spomin mi je napisalo, da moram vložiti kartico, ali nekaj podobnega.

Avtonomija baterije me ne skrbi ker bo naprava primarno za navigacijo in v uporabi v vozilu, torej bo imala stalno napajanje, za šetanje po mestu in uporabo walk navi (kar dejansko še nisem nikoli uporabljal na roadtripih po Eu deželah) pa itak lahko uporabljam iGo na telefonu, tako da ta "problem# je rešen.

Edino kar sem opazil, ker imam iGo na sd kartici in ko navigacijo izklopim (ne vem, a je enako ko gre v SleepMode, se ne spomnim), se mi aktivira vedno znova spomin kartice, torej ni stalna povezljivost...ali je to lahko problem ko grem na dolgo pot, hipotetično: Ljubljana via Berlin, in se vmes za pol ure ustavim na kofetku, navi ugasnem in se vrnem v vozilo zalaufam navi, ali bo pot nastavljena od tam kjer sem končal ali bo potrebna nova nastavitev poti?

Ali priporočam napravo? DA, predvsem za vse ljubitelje androida
smile-1.gif
Je lična, lahka, uporabna in, ja, deluje :D
 

danielsendler

Pripravnik
4. mar 2012
183
0
16
Nisem dobil odgovora na zgornje vprašanje, kot kaže tudi, da nobeden nima nobenih težav s to napravo. Bom pa jaz malo pojamral. Opazil sem, da na moji poti, vsak teden 2krat NL in nazaj v SLO, igo lepo dela, če ga pa predolgo pustim na miru, in se po parih urah spomnim kaj pogledati, npr kakšen poi ipd, se mi naprava sama od sebe resetira, kot da sem jo šokiral - kaj me budiš. Pa sem vse skupaj instaliral direkt na napravo, bom videl kako bo. Ta teden je lepo delalo. Drugače pa imam same pohvale nad napravo, razen ta reset mi ni jasen. Pa sem moral že enkrat zamenjati aparat, prejšnji se je pa tudi parkrat na dan sam od sebe resetiral, pa tudi sam od sebe prižgal. Mogoče imam pa samo jaz te probleme
uf-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

heckler

Pripravnik
3. feb 2011
106
0
16
Novo mesto
Na mojem XTabu se to ne dogaja, pa tudi kolega, ki ga redno uporablja, mi ni nikoli pojamral o tovrstni težavi. Morda je kakšna težava v Skinu, ki ga (če ga) uporabljaš.
 

Twister87

Pripravnik
14. avg 2009
481
0
16
36
Jaz imam tudi tezave s to napravo. Sumim, da je tezava z zaslonom, saj se vcasih obnasa tako, kot da bi kdo kaj pritisnil. Naprimer med voznjo kar sama od sebe zacne nekaj utripati v spodnjem levem kotu in mi vrze iz prikaza zemljevida v osnovni meni Primota. Vcasih pa mi sama pritisne v spodnjem desnem kotu in mi namesto tistih treh podatkov (cas, cilj, ipd) kaze samo se enega. Je to zrelo za upostevanje garancije?
 

danielsendler

Pripravnik
4. mar 2012
183
0
16
Glede na to, da kar sama nekaj tipka po zaslonu, je po moje kar zrela za na servis. Iz mojih izkušenj ti pa povem, da so tam res ful prijazni in odprti za vprašanja