WayteQ xTAB-50 GPS (Android)

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.330
666
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
SDHC 8GB class 10 podpira, ker točno to imam sam
smile-1.gif
 

Anonim

Pripravnik
12. nov 2007
66
0
6
Še eno vprašanje: morajo biti karte nameščene v interni pomnilnik xTABa ali so lahko na kartici? Koliko prostora sploh zasedejo karte (recimo, da jih imaš več, od različnih ponudnikov) - je smiselno kupit 16 GB kartico?

Lp, A.
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.753
114
63
Karte so itak za vsako državo svoja. Ne smeš pa imeti za isto državo gor podvojenih kart - od različnih ponudnikov, lahko pa kombiniraš ponudnike po državah.
Same karte ne zavzamejo več kot 3GB placa, tako da prav velike SD kartice samo zaradi zemljevidov ne potrebuješ.
So pa lahko v napravi ali pa na kartici.
 

heckler

Pripravnik
3. feb 2011
106
0
16
Novo mesto
Sam sam naložil Primo in karte kar na Xtab, saj je dovolj prostora, parv tako pa ni več tistih težav, ki so jih imele 960 in 990 ki so se občasno obešale, dokler nisi celoten softwer in karte prenesel na MSD. MSD raje uporabi za glasbo, knjige ali pa filmčke.
 

Anonim

Pripravnik
12. nov 2007
66
0
6
Razmišljam, ali je hitrost prenosa podatkov pri uporabi navigacije pomembna (npr. Class 4 v primerjavi s Class10).

Vem, da je pomembna v fotografiji oz. pri zajemu HD videa.

Lp, A.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Ni važna Class kartice ampak hitrost branja.
Recimo dve class 4 imata lahko različno hitrost,ena naprimer 6Mb/s druga pa 15Mb/s.
Posledično je manjša hitrost branja počasnejšo izrisovanje ali zatikanje zemljevidov.
 

Anonim

Pripravnik
12. nov 2007
66
0
6
No, to je pa že druga zgodba. Sem mislil, da so vse približno enake. Očitno bo treba bolj razmisliti, kaj nabaviti.

Morda kak konkreten predlog?

Lp, A.
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Če boš na kartici imel še kak video (film), bo najbolje da kupiš Class10. Je precej pomembna hitrost branja.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.330
666
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
kaj češ tu veliko študirat... Kupiš 8 GB class10, ki jo danes dobiš za 10 eur in ne moreš sfalit.
smile-1.gif
Primo software + zemljevide cele evrope z vsemi dodatki, brez problema naložiš na interni pomnilnik naprave in ti nanesejo cca 2.5 GB, torej ti ostane še 1/3 prostora na napravi + cela SD za poljubno multimedio..
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
če se ne motim imamo 8GB po 8€, 16gb class 10 pa po 13€...v glavnem đabaka.
 

Anonim

Pripravnik
12. nov 2007
66
0
6
Danes nabavil xTAB-50
cool-1.gif


Zakaj nima logotipa na sprednji strani?

Firmware naj bi bil že nadgrajen. Kako se pogleda verzijo firmwara oz. katera je zadnja verzija?

Lp, A.
 
Nazadnje urejeno:

heckler

Pripravnik
3. feb 2011
106
0
16
Novo mesto
Ob zagonu same naprave je logotip Wayteq, to pa je tudi vse. če te pa zanima sistem, klikni na ikono nastavitve, premakni se do konca z drsnikom, izberi "o telefonu" in tam najdeš vse informacije, ki te zanimajo.
 
Nazadnje urejeno:

Anonim

Pripravnik
12. nov 2007
66
0
6
Citat:
Uporabnik heckler pravi:
če te pa zanima sistem, klikni na ikono nastavitve, premakni se do konca z drsnikom, izberi "o telefonu" in tam najdeš vse informacije, ki te zanimajo.

Hvala lepa, to sem malo prej pogruntal tudi sam, pa mi nič ne pomaga - še vedno ne vem, katera je zadnja verzija firmwara.

Lp, A.
 

compadre

Zelenc'
22. sep 2008
8
0
1
Pozdrav vsem skupaj
grin1.gif


Inštaliral sem Primo 2012. Zadeva je kar ok igrala, vendar mi je pa izginil "notification bar", ga sicer lahko prikličem z gumbom za vklop, a se takoj skrije nazaj.
Od začetka je bil viden skoz......kje sem ga zalomil?
sprasujem se.gif


Posodobil sem napravo tudi že, uspešno, samo s kartico zgleda nekaj ni štimalo, ker potem ko bilo vse gotovo, sem kartico formatiral, ne v wayteq-u, naložil Igo, a ko sem jo dal v napravo, se je spet hotel updejtat.....znova in znova...
Z drugo kartico ni problemov.

Škoda, da še skini ne delujejo.
TMC deluje, vendar samo preko wifi. Na anteno od 960BT pa žal ne (še).
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.330
666
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
1. Statusna vrstica se ti ne vidi, ker si pač naložil fulscreen verzijo. (obstaja tudi taka, kjer je statusna vrstica vidna)
2. Ko pripraviš update za posodobitev firmwera, se ti na SD ustvari skrita particija, kamor se zapiše img file. Ta skrita particija v winsih ni vidna, zato je s klasičnim formatom ne moreš pobrisat oz. ni efekta. Rešitev za to je, da kartico sformatiraš z istim orodjem kot si pripravil update SD, torej PhoenixCard, kjer imaš opcijo "Format to normal"
 

compadre

Zelenc'
22. sep 2008
8
0
1
1: ok, bom probal najti še kakšno drugo verzijo......(čeprav je od začetka bila)
2: ahaaaa! skrita prticija...se reši s phoenix-om, ok. Hvala za razlago!
zmaga.gif
 

Stupo

Fizikalc
28. mar 2009
1.334
0
36
Ljubljana
Sem imel enako težavo s kartico in skoraj že obupal. Lahko smo srečni, da imamo na forumu Jancha, ki ima rešitve za vse naše težave
smile-1.gif