WayteQ xTAB-50 GPS (Android)

bocco

Pripravnik
17. feb 2011
157
0
16
Bluetooth-a nima.

Glede napajanja - zadeva deluje na android sistemu - lahko da obstaja zato kakšen program, naprava kot taka tega zaenkrat ne omogoča.
 

Zoho

Pripravnik
6. apr 2012
33
0
6
Pozdrav !

Ali mogoče kdo ve kaj pomeni znak označen s puščicama?
1533786-IMG_1360.JPG
 

Priponke

  • 1533786-IMG_1360.JPG
    1533786-IMG_1360.JPG
    36,7 KB · Ogledi: 390
Nazadnje urejeno:

heckler

Pripravnik
3. feb 2011
106
0
16
Novo mesto
Zdravo

wayteq Xtab 50 mi dela sive lase. namreč nikakor ne najde signala GPS (oziroma ga včasih izjemoma najde). S spletne strani Wayteq sem DL file z update in programček s katerim zapečem img file na SD kot zagonski. Ko comp vse stori, mi WIN na Sd kartici kaže, kot da je le ta prazna. Če nadaljujem postopek, kot je naveden v navodilih (ugasnem napravo, vstavim SD kartico, priklopim polnilec ter prižgem napravo) se ne dogaja nič, oziroma le led diodica na xtab mi izmenično utripa rdeče/rumeno. Traja uro in še ni znaka za konec (zagonska slika Wayteq).

Kaj še storiti, kakšne ideje? Hvala za pomoč.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Ta update je obvezen, sem imel tudi sam probleme z gps signalom. Po updejtu je problem rešen. Za pripravo update kartice pa moraš natančno prebrat navodila, sicer ti naprava ne bo prepoznala kartice oz se ti ne bo sprožil update.


To create memory card to update xTAB-50 GPS:

1. Unzip PhoenixCardV306.zip to an empty folder.
2. Run PhoenixCard.exe
3. Select disk drive from memory card from the list at “disk”. Important! If you have a card reader that has multiple holds for memory crads you must disable all other removable drives except the one you want to use for the update card creation (e.g if you have e: and f: for card reader and you use e: for MicrSD card, you have to disable f:)
4. Select the downloaded .img file by clicking “Img File” button
5. Click “Burn” button.

When process ends you can exit PohenixCard.exe You won’t see any files on the card under Windows. It’s normal. Put card in xTAB-50 and press and hold Power button on the device while green progress bar appears. When process ends and screen turns black take off memory card and turn on device.


če rabiš prevod, javi!
smile-1.gif
 

Zoho

Pripravnik
6. apr 2012
33
0
6
Pozdrav !

Zanima me ali se ostalim tudi v cca. 2 dneh baterija toliko izprazni (gps ugasnjen), da se xTAB-50 sploh ne prižge in se izgubije vse nastavitve (ura....)?

Hvala !
 
Nazadnje urejeno:

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Da, avtonomija baterije je res slaba, zato priporočam, da napravo v primeru neuporabe vedno ugasnete..Sicer pa če imaš wi-fi v bajti, se ti ura in datum samodejno sinhronizira ko se vzpostavi povezava, zato ne rabiš nič ročno nastavljat.
 

heckler

Pripravnik
3. feb 2011
106
0
16
Novo mesto
Hvala za odgovor Janch. Vse je storjeno tako, kakor piše v navodilih, "burn" steče in tudi obvestilo, da je zapisovanje zaključeno se pojavi, tako da menim da je do tu vse Ok. nato Xtab priklučim na napajnje (USB), vstavim SD in pritisnem start tipko tako da zasveti zelena lučka. lučka zatem utripa izmenično zeleno/rdeče, screen pa je črn. to traja več kot eno uro, pa nič.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Delaš preko čitalca kartic,ki ima več kot eno režo?
Če ti čitalec kartic pokaže več pogonov preveri v katerem imaš SD kartico,na ostale pogone od čitalca kartic pa klikni z desnim miškinim gumbom in klikni na onemogoči in ponovi postopek za pripravo SD kartice.

p.s.
Gumb za vklop moraš stisnit in držat tako dolgo dokler se ti na xtabu ne pojavi zelena črta napredka.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Hm..čudno, to je firmware, ki ti tudi reši napravo, četudi jo popolnoma onesposobiš, zato deluje kot "rescue image". Mogoče mu ne paše SD ali kaj podobnega...na ZS ti bom poslal še svojo verzijo, s katero sem brez problema posodobil napravo, pa probaj še s to (itak je zadnja uradna)
 

Zoho

Pripravnik
6. apr 2012
33
0
6
Citat:
Uporabnik Janch pravi:
Da, avtonomija baterije je res slaba, zato priporočam, da napravo v primeru neuporabe vedno ugasnete..Sicer pa če imaš wi-fi v bajti, se ti ura in datum samodejno sinhronizira ko se vzpostavi povezava, zato ne rabiš nič ročno nastavljat.

Zdravo!

Sem narobe napisal, napravo imam ugasnjeno (ne samo GPS), pa se mi v 2 dneh tako izprazne, da se mi vse nastavitve izgubijo ?!

LP
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Delaš preko čitalca kartic,ki ima več kot eno režo?
Če ti čitalec kartic pokaže več pogonov preveri v katerem imaš SD kartico,na ostale pogone od čitalca kartic pa klikni z desnim miškinim gumbom in klikni na onemogoči in ponovi postopek za pripravo SD kartice.

p.s.
Gumb za vklop moraš stisnit in držat tako dolgo dokler se ti na xtabu ne pojavi zelena črta napredka.

saj če tega ne naredi mu itak PhoenixCard javi, da ne najde SD in posledično ne posname datotek. Torej če ti zapeče, ni problem v pripravi kartice, temveč je morda defekten img ali pa mu ne paše SD..druge ideje ni (če izključim morebitno defektno napravo)
 

Twister87

Pripravnik
14. avg 2009
481
0
16
36
Tudi jaz imam tezave s posodobitvijo te naprave. ko v programu PhoenixCard pritisnem "Burn" in se izpise v log okencu "Formatting the card...", mi javi napako "Card Preprocess Failed !2012". Pred tem pa mi pise, da je kartica ok. Nimam citalca kartic, ki bi lahko bral vec kartic na enkrat, ampak ze original vgrajenega v prenosniku. Je imel kdo kaj podobnega?

No, ce bo se kdo imel tako tezavo.... sem jo resil tako, da sem navigacijo uporabil namesto citalca kartic, pa je slo.
 
Nazadnje urejeno:

heckler

Pripravnik
3. feb 2011
106
0
16
Novo mesto
Spoštovani kolegi

Hvala vsem za nesebično pomoč, še posebno Janchu. Zadeva je oživela, zamenjal sem SD kartico (2x) in nato je zadeva čudežno oživela (zelen procesni trak). Res pa je, da je sedaj zadevica v čudnem jeziku, beri madžarskem, jo bom nekako, vsaj upam, spremenil v angleščino. Drugače pa hajd na "šnelkurs" madžarščine.

Zdaj pa takoj gor še Primo, in je zadeva popolna za uporabo.

Še enkrat hvala

Hudiča, uspelo mi jo je spravt v angleščino
cheer.gif
 
Nazadnje urejeno: