WAYTEQ X990 + SYGIC AURA

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
L.P. Ali uporabljaš v katerikoli mapah tudi 3D zgradbe če je možno : igo , primo , amigo , sygic ? .Deluje lepo in je najbrž tudi vidno lepo in dober .Se kaj zatika ?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.326
664
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Za kamione mogoče bolj priporočam Sygic Fleet (Truck) 8.30 + Sygic TRUCK MAPS EUROPE 2010.09 (TeleAtlas). Sem čez vikend malo vrgel oko na to zadevo, in vidim da celo v naših vukojebinah lepo kaže višine podhodov in odseke s prepovedjo za tovorna vozila...mislim, da ima Teleatlas glede tega bolj točne podatke, v primerjavi z Navteqovimi, kjer vsaj kolikor sem testiral za slo, so slabe oz. neuporabne..za tujino pa ne vem.
 

AIDS

Pripravnik
10. sep 2007
614
0
16
Trbovlje
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Mene pa zanima, kje se nastavi višina? Kaže mi hitrost vozila, prihod na cilj, višina pa je 0m!

smile-1.gif
 

dejanjojo

Pripravnik
27. avg 2010
101
0
16
blizu Maribor
Sem nazaj: dela brez zatikanja razen ko odvzameš kontakt in nato nazaj štartaš avto je bil potreben reset.
Razočaranje: nastavil sem na kamion vnesel konfiguracijo kamiona in glej ga podhod Kidričevo 3.5 metra me je napotila pod njega
Karte pa imam Q1 saj niso tako stare.
Je kašna rešitev?
Obstaja kakšna mapa ali dodatek za iGO primo da bi vnaprej opozarjal, da je ovira glede višine,na poti?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.326
664
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Najnovejši zemljevidi za NNG navigacije s podporo za tovornjake (Primo) so sicer Q3 2010, vendar bistvene razlike najbrž ni, sploh za SLO.

Sicer pa nedavno malo prebiral izkušnje uporabnikov-tovornjakarjev z Garmin (nuvi 465) napravami, ki prav tako vsebujejo navteqove zemljevide s truck supportom. Če te kaj tolaži, ti lahko povem, da nekaj dobrih izkušenj nisem zasledil, saj zadevo precej grajajo, in je očitno truck support na generalnem nivoju še precej nedodelan in površen. Zgleda da gre tukaj predvsem za komercialne interese in zaslužke, saj recimo garmin 465, ki ima podporo za tovorna vozila in navteq kartografijo, stane 415 eur pri nas. Je pa res, da je vse skupaj v končni fazi največ odvisno od kartografije in tukaj je zaenkrat glavni igralec Navteq ki očitno dobro služi, čeprav so njihovi podatki za tovorna vozila, vse prej kot zanesljivi.

Kot pa že rečeno, če nujno rabiš podporo za tovorna vozila, potem lahko malo potestiraš tudi Sygic Fleet (Truck) 8.30 + Sygic TRUCK MAPS EUROPE 2010.09 (TeleAtlas). Po hitrem pregledu sem bil kar pozitivno presenečen..
 

ury

Pripravnik
20. apr 2010
167
19
18
ali morda kdo ve kako bi se spremenilo vozilo na kartah pri igoju? sedaj je samo modra puščica pa še taka velika je:) aja pa glede nastavitev da bi muziko poslušal na zvočnikih od avtoradija, sem nastavil frekvenco pa mi radijo nič ne ujame?
 

gonilnik

gps navigator
23. jul 2007
650
8
18
49
Citat:
Uporabnik ury pravi:
ali morda kdo ve kako bi se spremenilo vozilo na kartah pri igoju? sedaj je samo modra puščica pa še taka velika je:) aja pa glede nastavitev da bi muziko poslušal na zvočnikih od avtoradija, sem nastavil frekvenco pa mi radijo nič ne ujame?
Vklopljeno moraš imeti kljukico pri fm oddajniku(takrat na sami navigaciji več nimaš zvoka) ter da deluje moraš imeti priklopljen avtopolnilec na navigaciji(ki pa ne rabi biti vklopljen v štrom)
 

dejanjojo

Pripravnik
27. avg 2010
101
0
16
blizu Maribor
Testiral Sygic Fleet (Truck) 8.30 ampak vsaj za mene ni to to! iGO primo ostaja zakon.
Navigiral me je čez most ki je samo za pešake in kolesarje. Edino kaj mi je všeč da pokazuje znake za težo tov. vozila.
A ni to tudi en skin za primota?
 

Alen4

Zelenc'
15. feb 2011
4
0
1
Pozdravljeni,
Ker sem se tudi sam odločil nabavit navigacijo v cenovnem rangu 150-200eur, sem šel brskat po forumih, kaj bi bla dobra izbira. No naletel sem na to temo in se odločil za wayteq x990. Ker bi rad imel naložen igo, sem naročil napravo brez navigacije. Problem je zdaj v tem, da sem popolni laik glede navigacij in bom sigurno rabil pomoč pri nalaganju, saj nerad bilokaj delam na pamet. Navigacija bo najverjetneje dostavljena danes oz.jutri. Za začetek bi rabil link oz. info, kje naj potegnem najnovejšo robo za igota. In mogoče če obstajajo kakšna navodila za nalaganje, da se ne lotim zadeve brez blage veze. Vem, da se tukaj gor nesme limati linke do teh stvari kaj pa po ZS? Drugače mam pa tudi messengerja ali pa skypa. Obljubim pa, da bom tudi sam komu pomagal v prihodnje, ki bo v situaciji kot jaz.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.