WAYTEQ X990 + SYGIC AURA

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Ok, sicer se me osebno nič ne tiče, ampak včeraj, ko sem zadevo imel v rokah (hvala matej_m), sem bil nad napravo enostavno navdušen. Ne vidim prav nobenega razloga (razen experimentalnega), da bi šel menjavat osnovni shell. Ta, ki je naložen je čisto fansi špensi z vsemi dodatnimi aplikacijami, ki so so še nekako zanimive za PNA. Če pa si želiš na napravo dodat kaj drugega, imaš pa itak enostaven dostop do flasha ali SD, direktno preko raziskovalca. Tudi izbira med potencialno večih različnih naloženih navigacij se izvede manj kot v 5 sekundah (preko NAV PATH) in to je res banalna stvar in ne vidim nobene potrebe po dodatnih ikonah.

Konec koncev je šaranje po flashu vedno malenkost riskantno (tudi za naprednejše uporabnike) zato lahko precej več izgubiš kot pa pridobiš, spoh v tem primeru, ko gre za novo zadevo na trgu.
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Janch, imaš še kako prav, vendar zame obstoječi meni ne pride v poštev. Če hočem preklopiti na drugo navigacijo med vožnjo, moram ustaviti, sneti čelado, natakniti očala, izvleči stylus, zagnati explorer, poiskati datoteko in jo zagnati. Če se moram na tak način s tem ukvarjati, mi je škoda tistih 150€ za napravo. Še vsako napravo sem prilagodil za svoje potrebe, pa bom tudi to.
cool-1.gif


AIDS, hard reset po tem sistemu ne deluje.
 

yogy

Pripravnik
26. jan 2011
128
0
16
Danes sem dobil navigacijo, napolnil baterijo in naložil iGo Primo. Da še jaz podam svoje mnenje:
DOSTAVA in TRANSPORT:
-zelo dobro zapakirano v škatli
-brezplačna poštnina, če kupnino nakažete preko banke
-lična embalaža
NAPRAVA, DODATKI in DOKUMENTACIJA
-WayteQ je zelo kvalitetno izdelan, ravno prav velik, zelo pozitivno presenečen nad ohišjem
-naročil TMC in torbico (zelo kvalitetna)
-nosilec je povprečen ampak služi svojemu namenu. Malo sem bil zaskrbljen, če bo to napravo držalo na vetrobranskem steklu ampak so bili dvomi po testiranju zaman. Napravo zelo dobro vpne v sam nosilec.
-dobil sem račun, garancijski list in navodila za uporabo (slovenščino so ponekod zamenjali s slovaščino ampak tisti, ki ne znate angleško ne boste imeli težav)
DELO Z NAPRAVO
-pri sinhronizaciji nobenih problemov. Windows 7 napravo prepozna in namesti gonilnike
-vmesnik je meni osebno všečen
-ni mi všeč, da moram pri prehodu iz operacijskega sistema na začetni meni ponovno zagnati napravo ali pa ne znam
-po operacisjkem sistemu še nisem preveč brskal, v področnih nastavitvah pa ni Slovenije in slovenščine. Pri sprehajanju po nastavitvah v Windows CE je dobro imeti stylus (svinčnik, palčko ali kako ga že imenujejo)
-vse teče lepo tekoče, pa saj tudi mora, glede na specifikacije
IGO PRIMO (17.10.2010)
-za navigacijo po SLO obvezno uporabite mape TOP MAP=Monolit, ker imajo 99,6 % pokritost. Za Evropo pa mape TeleAtlas
-navigacijo sem sprobal na relaciji 3 km in deluje odlično. Ko bom naredil kakšne daljše relacije poročam.
-če v napravo vklopite TMC se mi zdi kar naenkrat preveč kablov ampak se da lepo skriti za napravo. Rajši bi seveda videl, da je TMC v napravi vgrajen
grims-1.gif

Po tako kratkem testu mislim, da je to edino kar me nekoliko moti.
Toliko zaenkrat, bom pa v kratkem podrobno sprobal še ostale zadeve in poročam.

LP
 

yogy

Pripravnik
26. jan 2011
128
0
16
17758-icon_confused.gif
spregledal

A kdo mogoče ve kako zamenjati to prvo sliko (vozilo, ki ima na reg. tablici napisano WAYTEQ). Jutri bom bolj podrobno testiral iGo
cheer.gif
 

esid

Pripravnik
4. jan 2008
34
0
6
sliko bi tud jest zamenjal če bi šlo....

zanima me pa če bi kdo vedel kje bi se dalo dobit kakšen koristen software za WinCE 6. Po dolgem in počez em iskal in našel NIČ, večino je za WM....

hvala
 

yogy

Pripravnik
26. jan 2011
128
0
16
Jaz bom Flash pustil pri miru, rad bi zamenjal sliko.
Še to vprašanje, nikjer ne najdem language in audio files za Primo-ta. Če so isti za vse iGo naprave potem ni problema.
 

pazok

Pripravnik
10. apr 2008
580
10
18
Po testu Primota,IGO8 in Garmina je po mojem mnenju najhitrejši IGO8
cheer.gif

Premikanje po menijih se mi zdi bliskovito naspram primota!
Izbira poti na IGO8 je bolj optimalna kot na Primotu,pa če prav uporabljata enake zemljevide in nastavitve
sprasujem se.gif

Za test sem izbral nekaj daljših rut in me je primo peljal po nekih čudnih poteh,IGO8 pa je
izračunal najoptimalnejšo pot.
Sama napravca je OK in dela BP.
zmaga.gif

Toliko o mojih vtisih!
 

AIDS

Pripravnik
10. sep 2007
614
0
16
Trbovlje
Evo, spravil sem ga gor.
Zažene ga, v menije pridem, karto mi pokaže... vendar se vidi da ni za 800x480 resolucijo, čeprav sem potegnil verzijo, ki naj bi bila prirejena za tak zaslon. V menijih so napake, tako da lahko rečem da je neuporabno.

p.s. Bo treba počakat na "pravo" 800x480 verzijo
wink-1.gif


lp
 

yogy

Pripravnik
26. jan 2011
128
0
16
Citat:
Uporabnik Janch pravi:
Slo vmesnik za iGO8 in Primo se razlikujeta. Evo ti slo vmesnik za Primo (kompletni prevod)

http://www.megaupload.com/?d=NX1KY3ZA

glasovno vodenje pa se za iGO8 in Primo uporablja enako:

http://www.megaupload.com/?d=5EU4JQTF

odpakiraj in vse 3 zip datoteke kopiraj v mapo voice.

Hvala @Janch, DELA
priden.gif


@pazok, zanimiva primerjava . Nekje sem prebral, da TTS na iGo ne dela ali kako. Baje samo na Primotu dela dobro. Nisem povsem prepričan, mogoče bo kdo vedel.

Probal sem TTS ampak bi potrebovali v SLO jeziku, ker, ko v angleščini pove ime ulice
bonk.gif
, ni za nikamor.
 

heckler

Pripravnik
3. feb 2011
106
0
16
Novo mesto
Zanimivo je bilo brati ta forum o GPS. Moram reč, da me je zadeva začela zanimat. Trenutno mam Route 66 maxi, ampak bi ra nabavil še enega za rezervo. Tale wayteq x990 je pravi zame. Ga bom definitivno nabavil.
Sem pa malo brskal po netu in me zanima, kje bi lahko snel ustrezen softvare s kartami za "truck" verzijo. Nekaj naslovov se odpre, ampak ....... Tudi v tem forumu je omenjen nek software s kartami, ampak nisem zasledil povratne informacije, ali je uporaben po Evropi. Kje ste ga vi "nabavili"?

PS Janch, ti si GPS car. Mislim da te bom rabu.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.