WayteQ (WinCE) naprave - mnenja, izkušnje in pomoč

AIDS

Pripravnik
10. sep 2007
614
0
16
Trbovlje
Lep pozdrav vsem skupaj
smile-1.gif


Nekaj časa nisem sodeloval v temi..., če ima kdo kakšne probleme (da razbremenim Janca) lahko ZS
cool-1.gif


@Janch, vsak čast da vsakemu posebaj odgovarjaš in pomagaš
aplauz.gif


Tale Wayteq se je razpasel na iber
grims-1.gif
 

esid

Pripravnik
4. jan 2008
34
0
6
No da ne bo do kakšnega krega pršlo kdo ma kej....
Jest sem samo zato reku da imam 990ko... Ker je Janch neki probaval Auro... In bi si jo rad naložil kot backup...
In še vedno čakam ZS
wink-1.gif
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.617
203
63
Kranj
danes grem do frenda pa fotr kupuje unga sparovega garmina 1200ce....jaz pa v avto skočim, pokažem x960bt, malo gledamo itd...
pa prinese 105€ na mizo, da bo vzel + torbica....LOL
smile-1.gif
))))
 

bocco

Pripravnik
17. feb 2011
157
0
16
Jaz sem nekoč uporabljal Myguide (slava mu) - ko pa mi je Janch povedal za navigacije Wayteq in pokazal, je bila to ljubezen na prvi pogled. Ko sem zadevo dobil v roke, me je presenetila tanka oblika in lep design, nad strojno zmogljivostjo pa me je itak navdušil že Janch. Dodaten argument pa je še 2 letna garancija, trpežnost, design (še puncam je všeč) in seveda najpomembnejša lastnost - podpora, ki jo ustvarjamo vsi skupaj s svojimi mnenji, izkušnjami...
In osebno stavim na X960BT in X990 - za tiste, ki želijo strojno zmogljiv mlinček je pravi zadetek X990.
Za tiste, ki pa se sprijaznimo med kompromisom strojna oprema + dodatki vs razmerje cena = pa je X960BT prava stvar. (osebno še zaenkrat uporabljam X950BT - btw jo prodam - kupljena je bila feb letos - več info na ZS)

In končno je po dolgem času spet na voljo X990 - ste že oddali naročilo v moji trgovinici
grims-1.gif
?
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.617
203
63
Kranj
A vam pri uporabi profila vozila (jaz imam GOLF V naštimano 7,5l mesto + 6l AC), kaj vam pri porabi goriva točno kaže? Meni čudno 0,04l/100km?
 

mataljaz

Zelenc'
27. maj 2008
10
0
1
Pozdravljeni Wayteq-ovci!
Po dobrem tednu dni uporabe Wayteqa 960 BT ( porihtal sem ga z vrhunsko in ekzaktno Janch-ovo pomočjo), vas prosim za vaše mnenje glede naslednjih dejstev oz. opažanj:
- ZELO slaba vidljivost ( beri osvetljenost) že pri srednje sončnem dnevu
- slaba slišnost ( tudi pri maximum nastavitvi zvoka)
- slaba vzdržljivost baterije
Naj še dodam, da imam nameščen Primo 1.2, o kateri bi imel še druge opazke, pa o tem morda drugič, vse zgoraj opaženo pa se nanaša v primerjavi na moje 5 letne izkušnje uporabe Nuvi-ja 350.
Še enkrat naj povdarim, da NE KRITIZIRAM Wayteqa, le zanimajo me vaša mnenja glede teh primerjav, oziroma opažanj.

Hvala za odgovore!
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.323
1.188
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Kar se tiče slišnosti in slabe vidljivosti, se ne morem strinjati s tabo.Glede vidljivosti malo poglej nastavitve zaslona, se da precej izboljšati, vidljivost sploh ni problem tudi ob sončen vremenu, kar pa se tiče slišnosti pa sploh ne razumem, jaz imam nastavljeno zelo majhno slišnost, pa še se sliši precej dobro...
Baterija pa je res precej slaba, ampak nič zato, itak imam v avtu vedno priklopljeno napajanje, tako da ni panike!
zmaga.gif

Povej še malo več o opazkah glede Primota?
 

mataljaz

Zelenc'
27. maj 2008
10
0
1
Kot sem že omenil, sem uporabnik Garmin Nuvi-ja 350 že 5 let. Zato se zavedam, da mogoče moje mnenje po 1. tednu uporabe Wayteqa z Prima 1.2, ni ravno relevantno, pa tudi navajenost na Garmina zna biti moteča ( stara navada, železna srajca )!
Pa vendar:
Primo se mi zdi že preveč podroben, da ne rečem "načičkan" s vsemi svojimi dodatki, ikonami in slogi. To se mi zdi predvsem zaradi tega, ker pri navigaciji sami- navigiranju med vožnjo zadostujejo že samo osnovni podatki npr. čez 300 m zavij levo, čas in oddaljenost do cilja, metri do zavoja. V glavnem.
Vem sicer, da se dajo vsa ta obvestila izklopiti oz. nastaviti, pa vseeno so tudi sheme- texture preveč "igričarske" . Zdi se mi, da pri Garminu dobiš potrebno informacijo nekako v milisekundi, brez, da bi s pogledom begal po displayu. Opazil sem celo, da mi povzroča nezbranost pri vožnji, zaradi obilice informacij ali podajanja velikega števila vseh možnih podrobnosti. Morda se še nisem navadil. Tudi glasovno vodenje zaostaja, velikokrat zameša levo in desno, tudi po nelogičnih poteh vodi ( to počne tudi Garmin).
Še to:
Nisem noben Garmin fan! Garmina sem dal na stran, odkar imam Wayteqa. Vsekakor ga hočem spoznati oz. se navaditi nanj. To so pač moji prvi vtisi s Prima 1.2! Precej sem na poti- letno cca. 70.000 km. Z Wayteqom komaj cca. 2500 km.
Zato ne zamerite mojih opažanj, prej vas prosim za konstruktivno oz. argumentirano debato.
l.p.
 

mataljaz

Zelenc'
27. maj 2008
10
0
1
pozabil:
Glede osvetljenosti pa je moje mnenje, da je vidljivost ob močnejšem soncu skoraj na robu nevidljivosti! Žal. To sem primerjal pred 2. dnevoma s 5 let starim Nuvijem 350, pa je bila razlika Wayteq:Garmin = 2:5. Osvetlitev imam nastavljeno na STALNO in Avtomatsko izklopljeno.
 
Nazadnje urejeno:

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.348
684
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Nabavi senčnik, stane 10 eur. Razlika bo očitna. Glede podatkov na displayu - vse se da nastavit po potrebah posameznika, od minimalnih podatkov, do obilice (povezano s skinom).
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.323
1.188
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Glede osvetljenosti ti je že Janch povedal, glede tega, da je preveč podroben, pa si najbrž naložil vse skine, ki ti jih je Janch poslal in potem ni čudno, da je tako, kot je! Najbolje bo, da vse skupaj zbrišeš in prosiš našega Guruja za najbolj osnovno verzjo, mogoče celo Primo 1.1 brez nepotrebnih dodatkov!
zmaga.gif
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.323
1.188
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
ksz...
Danes me je malo zmotil nosilec navigacije v avtu. Ker je nanj sijalo sonce, je postal preveč mehak in ni dobro držal naprave, ki se je zato vse čas premikala dol, da se ni videlo na ekran. Ko pa sem imel avto v senci, pa je bilo ok!