WayteQ (WinCE) naprave - mnenja, izkušnje in pomoč

esid

Pripravnik
4. jan 2008
34
0
6
@car
en M8 šraub skos šajbo pa bo
wink-1.gif
 

Twister87

Pripravnik
14. avg 2009
481
0
16
36
Tudi sam sem zelo negativno presenecen nad nosilcem :/ edina stvar pri navigaciji, ki me zaenkrat moti je nosilec. Naprava sama je precej robustna, nosilec pa kot iz kinder jajcka. So to edini nosilci za te navigacije? Za avtobuse in kamione, kjer so stekla precej navpicna, je tak nosilec bolj slab kot ne.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Citat:
Uporabnik Twister87 pravi:
Tudi sam sem zelo negativno presenecen nad nosilcem :/ edina stvar pri navigaciji, ki me zaenkrat moti je nosilec. Naprava sama je precej robustna, nosilec pa kot iz kinder jajcka. So to edini nosilci za te navigacije? Za avtobuse in kamione, kjer so stekla precej navpicna, je tak nosilec bolj slab kot ne.

Jaz sem dobil zraven China varijante tudi tak butast nosilec, ampak izgleda, da imajo Kitajske zadeve to bolje narejeno, kar se tiče plug / play
cheer.gif

Sedež, kamor dam konzolo se enostavno prilega na nosilec od Galaxya S. Sem samo sedeža zamenjal in je super
cheer.gif
 

janb

Pripravnik
12. maj 2011
49
0
6
Tudi sam sem si kupil wayteq x990 brez kart. Sedaj bi pa prosil, če mi lahko kdo pomaga kaj vse potrebujem, da bo delovalo kot se šika

LP, Jan
 

SRutar

Zelenc'
13. nov 2009
25
0
1
Hej, včeraj sem tudi sam postal ponosni lastnik WayteQ 990.
Ampak nanj sem le s težavo naložil Primo 1.2. Vzrok?
XP mi nikakor ne prepozna naprave. Oziroma na ženinem prenosniku je bila naprava prepoznana ob drugem posusu (zamenjava USB vtiča).
Danes v službi isto Na dveh računalnikih nič, nato pa tretjič iz obupa spet na svojem. In zelena luč ter povezava. Uspešna namestitev map, POI, dem, voice, skin.
Ob drugem poskusu pa spet nič. Brez zaznave naprave.
Kaj menite, možen vzrok? Slab kontakt mini USB ali mapiranje črk v XP.
 

Kaiser

Pripravnik
25. jul 2009
149
0
16
Tudi meni ga v prvo ni zaznalo. Sem bil prenežen.... Vtič porini do konca v napravo.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.348
684
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
uporabnik janb ima iste probleme na x990...možno je, da je kakšna napaka v tej novi seriji. Sicer pa preveri tudi, če imaš v nastavitvah za USB (v glavnem meniju naprave) izbran "MASS STORAGE". Če imaš na "ActiveSync" je povezava možna samo preko omenjenega MS programa na XP oz preko Windows mobile centra na Visti/7
 
Nazadnje urejeno:

mataljaz

Zelenc'
27. maj 2008
10
0
1
Katere karte so najboljše za Slovenijo? Ali dela Garmin na Waytequ 960?
Kje me vodi ta Igo Prima 1.2 je skoraj neverjetno!
Vem, da se bojo sedaj vsule kritike in opazke, pa vseeno. Pomagajte prosim!
 

Titan1

Pripravnik
30. dec 2009
94
3
6
Dons sem ravno moral uporabit wayteqa pa me je prpelu točno do nasloav 10 m do bajte.
 

mataljaz

Zelenc'
27. maj 2008
10
0
1
Car: V skoraj 2tednih sem sprobal vse možne nastavitve! V Kidričevem, kjer živim me vodi po najbolj nemogočih variantah! Če nastavim KRATKA pot, ni to niti približno. Če nastavim HITRO, tudi ne! Ja pripelje vedno do cilja, samo NIKOLI po logičnih poteh, ki jih uporabljam že celo življenje!
Težko za verjeti, pa je res. Pa imam način osebni avto in vse ostalo. Kaj bi še bilo možno?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.348
684
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Jaz uporabljam HITRO in imam vklopljene vse ceste, razen makedama in zelene poti. Zaenkrat nimam pripomb. Sicer pa poizkusi tudi Teleatlasovo karto, ki ima boljšo kategorizacijo cest, vendar je smalo slabše pokrita z hišnimi številkami.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.617
203
63
Kranj
Kaj mene predvsem moti je to, da preveč govori....v Garminu je bilo manj govorjenja....včasih v Igotu kar 2x ponovi LOL
smile-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Torej zaenkrat sem z x960 več kot zadovoljen. Sicer sem pričakoval, da bo izrisovanje map tekoče (Primo 1.2), kakor tudi navigacija, ampak verjetno Win CE terja svoj davek. Prav tako je porazna vidiljivost ob soncu.

Drugače pa kapo dol. Šel v Hannover na sejem, Primo me je vodil od Maribora do Hannovra brez problemov, vključno z vsemi omejitvami, zastoji na cesti (TMC) in iskanjem hotelov v vukojebinah okrog Hannovra.
Za navigacijo po Avstriji imam mapo od Navteqa, po Nemčiji pa TeleAtlas. In pri Navteq-ovi (Avstrija) je na AC izrisovalo tudi opozorilne table (naklon, spolzko cestišče, zožanje itd.), kar me je zelo prijetno presenetilo. Tudi opozorila na sekcijske mertive hitrosti in časovne omejitve hitrosti v Nemčiji (recimo 120 od 6 - 22h) delujejo odlično.

Še vedno se Primo zruši ob 3D stavbah (ali je že kaj več znanega o tem?) ter imam problem, da se ob kontaktu naprava ne prižge nazaj, temveč jo je potrebno ročno (gre v sleep po 10 sec, ko vzamamem kontakt, zbudi pa se ne).

LP
Gargy
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.348
684
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
1. Nabavi senčnik, precej pomaga.

2. To, da se ne zbudi je že znano in zaenkrat ni rešitve, saj je vzrok najbrž povezan z windowsCE.

3. Če se ti primo ruši ob stavbah, preveri datoteko sys.txt:

 

sekundarc

Pripravnik
13. nov 2010
62
0
6
Celje
Kako bi lahko instaliral iGO Primo 1.2 na dve različni SD kartici, tako da bi instaliral, da bi bila kartica v napravi in naprava povezana z računalnikom. Poskušal sem to naredit, prva mi je uspela, druga ne, ker ko želim zagnati prima, se pojavi nek error. Sem pa drugo poskusil popolnoma enako kot prvo instalirat.

Še eno vprašanje: Imam Wayteq-a 960BT in se mi občasno ko želim zagnati Prima ali se le ta že naloži do konca, se mi naprava resetira sama od sebe, tako da se pojavi spet tisti avto in nato osnovni meni naprave? Včasih reset pomaga, ponavadi pa ne.

Hvala za morebiten odgovor
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.348
684
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Če imaš SD v napravi in jo nato priklopiš na PC, ti mora računalnik prepoznati dva nova pogona - en je TFAT (fleš), drug je SD. Potem se pa odločiš, kam boš kopiral.
Ko zaganjaš Prima, je vsekakor dobro da izklopiš USB povezavo, ki je verjetni razlog, da ti javlja error ob zagonu. Generalno gledano, pa je dobro, da se Primo/iGO8 vedno inštalira na SD, saj ob izhodu iz programa, program vedno želi zapisat/prepisat generirano datoteko device.nng na SD..in če ta ni vstavljena, ponavadi pride do samodejnega reseta naprave.

glede reseta ob zagonu (brez usb povezave) pa je težko definirat vzrok. Morda je problem v sys datoteki, oz v sami osnovni konfiguraciji Prima (kart, dodatkov)..če si dobil komplet konfiguracijo od mene, brez da si kaj sam spreminjal vsebino, potem lahko skoraj garnatiram, da bi moral Primo delovat b.p. Za začetek pa pobriši mapo SAVE, da postaviš navigacijo na privzete nastavitve.
 

sekundarc

Pripravnik
13. nov 2010
62
0
6
Celje
Citat:
Uporabnik Janch pravi:
Če imaš SD v napravi in jo nato priklopiš na PC, ti mora računalnik prepoznati dva nova pogona - en je TFAT (fleš), drug je SD. Potem se pa odločiš, kam boš kopiral.
Ko zaganjaš Prima, je vsekakor dobro da izklopiš USB povezavo, ki je verjetni razlog, da ti javlja error ob zagonu. Generalno gledano, pa je dobro, da se Primo/iGO8 vedno inštalira na SD, saj ob izhodu iz programa, program vedno želi zapisat/prepisat generirano datoteko device.nng na SD..in če ta ni vstavljena, ponavadi pride do samodejnega reseta naprave.

glede reseta ob zagonu (brez usb povezave) pa je težko definirat vzrok. Morda je problem v sys datoteki, oz v sami osnovni konfiguraciji Prima (kart, dodatkov)..če si dobil komplet konfiguracijo od mene, brez da si kaj sam spreminjal vsebino, potem lahko skoraj garnatiram, da bi moral Primo delovat b.p. Za začetek pa pobriši mapo SAVE, da postaviš navigacijo na privzete nastavitve.

Zazna mi oba diska. Napravo pred zagonom vedno izključim iz povezave z računalnikom. Sedaj sem naredil kakor si mi napisal po navodilih, tako da sem instaliral Prima na kartico naložil le slovensko mapo, poi točke in building-slo ter dem. Napravo izklopil s povezave z računalnikom in pritisnil na ikonco GPS kjer bi se naj začel nalagat primo, vendar se ni začel, ampak se je naprava sama od sebe resetirala. Nato sem napravo ročno resetiral na tipki na zadnji strani navigacije. Ko se je zresetirala, sem ponovno pritisnil ikonco za GPS in je napisalo: Application mobilenavigator.exe encountered a serious error and must shut down. Potem sem šel še na ikonco kjer v srbščini piše: Navigacioni put, ter sem uredil to pot do mobilenavigator.exe, ponovno pritisnem na ikonci GPS in znova prejšnje opozorilo. Ob večkratnih poskusih se še ni skonfigurilala mapa save na kartici, tako da je ne morem zbrisat.

Lep dan še naprej