Wanklov motor

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik ForeignBreed pravi:

Citat:
Uporabnik cizy pravi:

Citat:
Uporabnik shift pravi:

Citat:
Uporabnik cizy pravi:

Me zanima pod kakšnim vplivom so bli tisti ki so ta motor izbrali za motor leta.
hysterical-1.gif




kaj pa je narobe z tem motorjem
confused-1.gif








Gre slabo za svoje konje, pije preveč bencina, pije dosti preveč olja, zanesljivost oz. vzdržljivost je zelo slaba... še kaj? Mi pa ti povej kaj je tako posebnega na tem motorju da si tale naziv zasluži? Razen tega da ima toliko moči glede na svojo prostornino.




pa si ti sploh vozil ta avto, da taksne kozlarije pises?

Olja ne pije prav nic vec kot kak bolj nabrit avto, benicina za svoje konje pozre kot vsak drug avto s temi konji, glede zanesljivosti in vzdrzlijvosti pa prav tako ne vem od kje jih pobiras....kolega jo ima ze 4 leta in jo prav nic ne spara, pa se mu ni nic pokvarilo...




Kaj pa ma v 4 letih takega za crknit, stare tojote gredo 15 let brez problema, to kaj je komu neslo, kaj pa

komu ni neslo ni referenca, ker so pri pooblaščencu v MB ze 4 A5tke na kanalih z 4k km, pa laufajo

na preizkušenih motorih, da ne govorim potem kako pljuajo po dizlovih renojih, sosed ma pa 220k km

na novi laguni, in ne dela drugega kot pa da pelje na obvezen servis po teh intervalih.



Ampak da pa grejo zbrat motor leta takšen, v katerega je treba nalit liter olja ko se pripelješ na dopust,

in liter ko se tam vozis, pa liter ko prides domov
bonk.gif
Motor je dinamičen, dost konjev in vse, samo

roko na srce, da je motor leta motor s katerim moreš delat isto kot pri kakem starem daihacotu...

Pol pa še poštena poraba navrh vsega... Nevem no, prej bi dal ta laskav naslov recimo kakemu

Q7 dizlašu z 500 konji, (pa nisem AUDI fan), al pa recimo neki znamki katera ima najmanj pokvarljiv

motor po recimo ADACjevi lestvici, pa makar bi to bla honda, ki jih nemaram najbolj, če si nekdo nekaj

zasluzi, je meni kul.



In zdaj bo ta wankel dobil krono. Zakaj je ne dobi ferarri? Oni majo tut ene najhitrejših avtov. (anti ferarist totalni drugač)



In na tvoje prvo vprasanje v tem citiranem postu; Ja je, od črnega kala do maribora, ne držim z njim ker sma

kolega ali bilokaj, samo vse kaj je napisal, jebomater je res.
 
Nazadnje urejeno:

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik ForeignBreed pravi:

Olja ne pije prav nic vec kot kak bolj nabrit avto

Bulšit!

Prijatelj ima krosfajerja ki ima sicer 10kw manj, ampak olje mu menjujejo na servisih,
niti kontrolira kolko ga spije, ker ko je bil nov, se je nivo olja od "črtice" po 8k km premaknil
recimo da za 5mm pod "črtico", vseskupaj še v debeli sredini normale... Prvih 1000 km je
res malo šparal, kot so mu svetovali, nadalnjih 7k pa je mogo ta motor pošteno "trpet" kok
poznam njegov stil vožnje... Navseskupaj pa še naložim lahko, da je pa nov avto z 53 prevoženimi
kilometri opravičen požret kaka 2 deci, preden se motor uteče...

Bi te rad vido z novim wanklom kak prvih 8k navijaš na morje in nazaj, testiras kolko kaj leti
ta zadeva v minhen in nazaj.

Da bi pa omenil, da se mu jebe da je zjutraj motor mrzel in prva do daske, in tako dalje na pot
v slubo pa je itak brezpredmetno.

Vi pa kujte tega wankla kamor ga čete, samo tega ni vreden.

P.S.
MX8 je še vedno v mojem ožjem izboru pri nakupu avta spomladi. Tako da realen sem popolnoma
kaj se tiče sodbe, meni je avto zlo všeč, pogojno je hiter, ni pa biser, ko pridemo do dolivanja olja
in kakšnig meritev navora ipd. (da je nebom mogo prodat mi je pa tak jasno)