Wanklov motor

Kara_Demz

Pripravnik
7. avg 2007
506
0
16
Mazda ga ima. Pa nič preveč ne reklamirajo tega čudeža.

Zelo me zanima, kako ta reč "poje". Kakšen ima zvok.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.034
113
za šankom
kako da ga ne reklamirajo
confused-1.gif


mazda rx-8 oziroma njen motor genesis je bil izbran za motor leta 2005 če se ne motim
bilo je še nekaj ostalih priznanj in nagrad za ta motor.

za zvok pa v youtube napiši rx8 pa ni hudič da ga ne bi slišal
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Me zanima pod kakšnim vplivom so bli tisti ki so ta motor izbrali za motor leta.
hysterical-1.gif
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik shift pravi:
kako da ga ne reklamirajo
confused-1.gif


mazda rx-8 oziroma njen motor genesis je bil izbran za motor leta 2005 če se ne motim
bilo je še nekaj ostalih priznanj in nagrad za ta motor.

A ni bil Renesis?

Citat:
Uporabnik shift pravi:
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
Me zanima pod kakšnim vplivom so bli tisti ki so ta motor izbrali za motor leta.
hysterical-1.gif

kaj pa je narobe z tem motorjem
confused-1.gif

Zdajle bo 100% padla obtožba na račun olja...
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Citat:
Uporabnik shift pravi:
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
Me zanima pod kakšnim vplivom so bli tisti ki so ta motor izbrali za motor leta.
hysterical-1.gif

kaj pa je narobe z tem motorjem
confused-1.gif

Gre slabo za svoje konje, pije preveč bencina, pije dosti preveč olja, zanesljivost oz. vzdržljivost je zelo slaba... še kaj? Mi pa ti povej kaj je tako posebnega na tem motorju da si tale naziv zasluži? Razen tega da ima toliko moči glede na svojo prostornino.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Dej ne prbijaj kr nekaj
stupid-1.gif
ni to sux..
 
Nazadnje uredil moderator:

Kara_Demz

Pripravnik
7. avg 2007
506
0
16
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
Citat:
Uporabnik shift pravi:
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
Me zanima pod kakšnim vplivom so bli tisti ki so ta motor izbrali za motor leta.
hysterical-1.gif

kaj pa je narobe z tem motorjem
confused-1.gif

Gre slabo za svoje konje, pije preveč bencina, pije dosti preveč olja, zanesljivost oz. vzdržljivost je zelo slaba... še kaj? Mi pa ti povej kaj je tako posebnega na tem motorju da si tale naziv zasluži? Razen tega da ima toliko moči glede na svojo prostornino.

Ja revolucionaren je, a ne ! Že 150 let gledamo samo bate, prav privoščil bi, da jim rata.
Malo mi gre v nos, da so šli nemci idejo prodat unim, tam dol.

Tisto, kar slišim na YouTube me pa čudi. Pričakoval sem neko visoko turažo glede na tri vžige za en obrat.
(Da sem zastarel, pa že tko vsi vejo
cool-1.gif
!)
 

Alan

Fizikalc
22. jul 2007
2.031
19
38
42
Ljubljana
Ni ravno najboljši video, ampak se sliši kako se vrti zadeva tam na sredi filmčka.

youtube rx7

zanimiv je pogled pod pokrov, pol motornega prostora je praznega
smile-1.gif
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.034
113
za šankom
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
Citat:
Uporabnik shift pravi:
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
Me zanima pod kakšnim vplivom so bli tisti ki so ta motor izbrali za motor leta.
hysterical-1.gif

kaj pa je narobe z tem motorjem
confused-1.gif

Gre slabo za svoje konje, pije preveč bencina, pije dosti preveč olja, zanesljivost oz. vzdržljivost je zelo slaba... še kaj? Mi pa ti povej kaj je tako posebnega na tem motorju da si tale naziv zasluži? Razen tega da ima toliko moči glede na svojo prostornino.

ko ga boš vozil povej.aja pa NFS ne velja.tam verjamem da ne vleče dobro sploh na slabi grafični
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Moj post znaš zbrisati, od shifta & CupraR pa ne?
confused-1.gif




Jaz sem za razliko od njiju utemeljil zakaj je zame to vse prej kot dober motor. Onadva pa zgleda da ne znata.
smirk-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
res, pozresen na gorivu, olju,ima veliko moc na prostornino ampak zelo malo navora.Ni pa noben cudez.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Glej, od CupaR je previsoko in sem ga zato označil s "spam". Nimam nič proti tebi oz. komur drugemu, vendar pozivam vse, da svoje odgovore konstruktivno utemeljite.

Če si avto s takim motorjem vozil, pa povej kaj več ...

// Spam OFF
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik mac77 pravi:
...ampak zelo malo navora.

No, 210Nm za atmosferca niti ni tako zelo malo...na papirju. Kako pa je v praksi, bodo pa drugi povedali.

Mislim pa, da ni namen tega motorja "biti čudež". Pač alternativni pristop. Resda je tehnologija stara že ohoho, ampak sem prepričan, če bi se v raziskave in izboljšave vložilo še več, bi iz motorja nastalo marsikaj. Če gledamo, kako dolgo in koliko razvoja so Ottoti potrebovali, da so tukaj, kjer so...
 

Kara_Demz

Pripravnik
7. avg 2007
506
0
16
Citat:
Uporabnik mac77 pravi:
res, pozresen na gorivu, olju,ima veliko moc na prostornino ampak zelo malo navora.Ni pa noben cudez.

Kako ni čudež ?
Matrajo se z njim že 50 (?) let , NSU se je potopil z njim vred v maloro, potem so ga pa morali japonci odkupit, da bi rešili idejo !
Če vsaj malo tehnično razmišljaš ( in ne samo komercialno, kot je očitno danes povprečje
shocked-1.gif
!), moraš občudovati ta motor !
Saj se je morala cela prva svetovna vojna zgodit, da je Ottov motor kolikor toliko dozorel.
Wanklov pa očitno zahteva še več časa.

Po moje občudovanja vredno in ko bo Mazda zmagala, bomo slišali komentarje...

Da je jasno : iz tehnične plati, ne komercialne ! (ta pride kasneje.)
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
prej bodo motorji z notranjim zgorevanjem sli v pozabo kot bo kdo resnicno uspel s tem motorjem, prav zato se skoraj nihce noce s tem ubadat.V bliznji prihodnosti bo "cudez" ottov motor s spremenljivim kompresijskim razmerjem ki ga razvija mecedes.
 

ForeignBreed

Pripravnik
17. avg 2007
712
0
16
Bačka Palanka
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
Citat:
Uporabnik shift pravi:
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
Me zanima pod kakšnim vplivom so bli tisti ki so ta motor izbrali za motor leta.
hysterical-1.gif

kaj pa je narobe z tem motorjem
confused-1.gif



Gre slabo za svoje konje, pije preveč bencina, pije dosti preveč olja, zanesljivost oz. vzdržljivost je zelo slaba... še kaj? Mi pa ti povej kaj je tako posebnega na tem motorju da si tale naziv zasluži? Razen tega da ima toliko moči glede na svojo prostornino.

pa si ti sploh vozil ta avto, da taksne kozlarije pises?
Olja ne pije prav nic vec kot kak bolj nabrit avto, benicina za svoje konje pozre kot vsak drug avto s temi konji, glede zanesljivosti in vzdrzlijvosti pa prav tako ne vem od kje jih pobiras....kolega jo ima ze 4 leta in jo prav nic ne spara, pa se mu ni nic pokvarilo...
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Mojemu kolegu pa je žal pri nekaj čez 20k km pri 230 na avtocesti dobesedno raztrgalo motor, ko smo se malo pozanimali po tujih forumih to le ni bil tako osamljen primer, je kar lep % lastniko že furalo druge motorje v avtu z manj kot 30k miljami. 330ci z enako konji pije na 10k km liter do dva olja, RX-8 je spila na 1k km tudi do 2 litra olja in kar nekaj litrov več bencina na 100km kot prej omenjeni bimmer, da je šla neprimerno slabše mislim da niti nerabim omenjat. Pa bmw-ja prodam v enem tednu, RX-8k pa se nekateri nemorjo znebiti v 2 letih za normalno ceno.
bonk.gif




Skratka, jaz je ne bi imel. Hvala.
smile-1.gif




edit; Bi jo pa zelo mel z 2.3 turbo motorjem iz mpske, ker mi je avto kot avto nenormalno všeč (da ne bom samo pljuval).
 
Nazadnje urejeno: