Walkie-Talkie

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.252
113
Iskajoč brata
Včeraj prejel BF-888S. Sem tudi takoj prestavil frekvence na PMR. Res preprost postopek. Dal sem vse kanale na low, da ne bo kdo sitnaril, da imava premočno moč oddajanja. Za vikend delava s sinom teste distance. Poročam

Sta pa sami napravi na pogled zelo dobro sestavljeni, robustni...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.496
9.200
113
Sam imam nek Baofen programiran na PMR frekvence in moč oddajanja na močno. Za to ceno top zadeva, ne vem pa kako Motorola deluje, ker je źal ne bi vzel za tisti denar.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.252
113
Iskajoč brata
Zdravo ekipa, vikend je mimo :)
veliko komunikacije preko walkie-ja tudi iz štuka v drug štuk :) Drugače pa en resen test, en km razlike, v spalnem naselju, na ravnini, med hišami. Zvok super, brez izgube...
Ko se veter umiri, pa še testi v gozdu.
Aja pa še to; če naju kdo posluša, mora umirati od smeha.... Učim 6 letnika "pravilnega" pogovarjanja po RZ :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.252
113
Iskajoč brata
Še malo sva testirala v gozdu... Zaenkrat najdaljša razdalja okol 300m, okoli hriba, malo hreščanja, ampak vse v mejah normale.. Večjih razdalj ni bilo, zaradi terena in strahu 6 letnika :)
Mi je pa všeč kako naprava povečuje samostojnost otroka, daje neko varnost...
Pa še to: Ker sva več kot pol poti prehodila narazen, sva postavila nov rekord poti :) Zaenkrat odličen nakup, priporočam
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robert in Kamele0N

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
Hočeš povedat da se šestletnik brez naprave ne more/sme oddaljit več kot nekaj sto metrov? In kdaj je potem dovolj star da se od ostalih oddalji za več kot 300m? In kdaj to lahko naredi brez naprave? In predvsem, česa je 6 letnika strah?
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.252
113
Iskajoč brata
Otroci so si zelo različni... hodila sva narazen po brezpotju in ga je bilo strah.. česa ne vem... živali.... Drugače pa je gibanje zunaj še omejeno na lokalne tri ulice, kjer ni veliko prometa. S vstopom v šolo letos se bo pa spremenilo...