Vztrajnik - Ford C-Max 1.8TDCi (2009) - Cena?

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.352
8.716
113
Trdi ja. Jerovšek reku, da je ok, pa če on to reče, pol drži. Je pa res, da mi je dve leti nazaj reku, da še ni pametnega kita za moj avto. Sam jest mam C8, lohk ni ista sklopka.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Če je 2.0 HDI 136 oz. 140 konjski, potem je popolnoma enaka sklopka. Jebiga, saj z dvomasnim tudi vleče prikolo....
Pa sorry avtorju za zasranje teme. Mimogrede, za C5 je bil komplet sklopka+DMF tam okrog 350 ali 400€, potem pa še delo.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Nekaj se spet dogaja. Nisem 100%, sem pa jebeno 99% da mi (spet) drsi jebena sklopka. Kao samonastavljivi mehanizem "malo" zašteka, jebemjimmilumater Citroenu, LuK-u in ostalim inženirjem.
Kalbo, mi lahko posreduješ VIN št. od tvojega voza da vidim če gre za isto reč?
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Evo, počasi bo spet čas za zamenjavo.... Tukaj bi težko obtožil Citroen, lahko pa obtožim tistega, ki je skonstruiral ******* sklopko z DMF-jem in samonastavljivim jebeno kurčevim mehanizmom, ki "skozi celotno življensko dobo sklopke zagotavlja nespremenjeno udobje in mehak pedal sklopke" :bonk:
Ob tem seveda ne povejo, da je življenska doba sklopke 25 000km, pol začne pa malo random drset-ne drset-drset, ...... dokler ne pride do faze ko drsi kar konstantno. Ne povedo tudi tega da je že nova sklopka trda kot na starem IMTju, res pa drži, da skozi čas sklopka ostane trda.

Lahko iz prve roke, tisti ki ste šli na 4p set (nadomestni kit sklopke z enomasnim vztrajnikom) malo več info kako se je obnesel ali se obnese?
Tisti ki seta niste videli niti od daleč, lahko urbane legende zadržite zase.
kalbo zate že vem da si imel na C8... Koliko časa in koliko km si imel zmontirano? Se je delovanje ali kakršnokoli tresenje skozi čas kaj spreminjalo? Se kaj spomniš, kaj je Jerovšek kaj rekel glede zdrsavanja oz. koliko naj bi Valeotov 4p set imel rezerve pri navoru?

Edit: kit ki paše na moj avto je identičen tistemu za C8 HDI 100 kw (2006-2010).
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
torej, jaz sem te kite nabavljal iz tujine pred dobrimi 10imi leti, ko še jih ni bilo pri nas. Znancu sem nabavil vsaj 5 kitov za Golfa, on je bil navdušen ker ima avtošolo pa je dvomasni zdržal kako leto pa konec. On je bil zadovoljen, rekel da dela super. Potem pride čas ko moram sam menjat vztrajnik na A6. Kupim najprej dvomasni vztrajnik od LUK-a ker sem doma imel popolnoma novo lamelo in košaro. Dvomsni vztrajnik mi zdrži celih 13 mesecev, potem mi odlomi sredinske zakovice ,,,katastrofa, garancija seveda samo 12 mesecev. Vzamem tudi zase Valeo kit, zmontiram.... pri nizkih obratih in pospeševanju je enostavno preveč vibracij, posebej pri pospeševanju iz nizkih obratov in pri menjanju brzin navzgor, ali dodajanju gasa pri nizkih obratih, prej tega na dvomasnem vzstrajniku ni bilo, avto je občutno bolj gladko pospešil brez vibracij. Slišal sem tudi da baje rado zlomi sredico lamele na tem Valeotovem kitu, in da se potem samo lamela ne dobi, tako da potem kaj se mene tiče je to vse bolj en šmorn,..ampak glede na to da so vsi ti vztrajniki ki jih dobiš dandanes vprašljive kvalitete ne vem kaj je sploh pametno kupit
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.462
9.154
113
4P kit na 1.9TDI. Ne bi ga več nikoli dal gor, tresljaji občutno večji. Gor je potem šel Valeo DMF (če se spomnim prav), deloval identično tovarniškemu. Avto prodan čez 50.000km, znakov obrabe nobenih. Original zdržal 230.000 km, tudi Valeo.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Sem se pozanimal. Valeo 4p ni ok, vsaj ne za moj avto.
99% bo šel gor OEM vztrajnik (DMF) in Sachs Performance komplet (sklopka+košara+ potisni).
Mogoče kdo ve, pri nas kdo dobavlja Sachs Performance sklopke?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ne vem če ti kaj pomaga: ko sem sam menjaval sklopko na C5, so mi menjali še dvomasnega in vse kar spada zraven. Po debati na pooblaščencu sem vzel tovarniško obnovljen komplet pa še oni popust klub Citroen sem dobil. Po slabem letu mi je sklopka spet drsela in so mi (sicer neradi) zamenjali za novo (spet obnovljeno) na njihove stroške.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
To da je tovarniška (ali nadomestna enaka tovarniški) zanič, že vem. :confused:
Zato sprašujem kje nabavit Sachs Performance, ker za to je velika verjetnost da ne bo spustila.
Cena je kar svinjska, samo če ni pametnejše opcije ....