Vzhodna obvoznica in Golovec

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Z dograditvijo polnega priključka Šmarje-Sap je tudi usmerjanje za Kočevje/Škofljico sedaj na ta priključek. Na izvoz Ljubljana-Jug se usmerja samo še za Lavrico. Če si seveda opazil na terenu. Ampak se bojim da voziš na pamet in ne spremljaš signalizacije... Zamašku za Leclerc pa se izogneš tako da uporabiš naslednji izvoz za IG kjer ni težav s pretočnostjo semaforja (ker ga ni). Ampak šment, je pa malček dlje, pa splahnijo prihranki v šopingu...
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.884
113
pri taščici
A daj nehi, ni semaforja?! Ocitno se ti vozis v nek drug leclerc.
Saj kdor se iz leclerca pellje preko Dolenjske ceste proti Vicu, res ne ve kje bi se varceval.
Tako kot ti mene posiljas proti Vicu, da potem nadaljujem pot proti Zadoborovi.
Skratka: Zamudil si priloznost biti tiho.

In podobno je z preusmerjanjem na Smarje sap. Sem ze testiral. Profitiras ob res gneci, sicer pa ne. Je pa nekaj km dlje. Ne vem pa kaj se zgodi ob gneci ko na skofljici zelis zaviti levo za Kocevje.
Tisti ki pa se iz Grosuplja vozijo se pa tudi pritozujejo nad gneco pred razcepom Malence v jutranji konici.
Bo guardy povedal a hodi na Smarje sap. Ti bi po napisanem sodec najbrz hodil.
Me prav zanima kje se vozi logistik. Glede na njegov nick bi bilo res zanimivo prebrati njegov odgovor.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.884
113
pri taščici
Bo prišel roberto, saj pravi da so s preusmeritvijo na smarje sap rešili problem in da je problem v meni,ker ne spremljam spremenjene signalizacije in vozim na pamet.
 
Nazadnje urejeno:

hermann

Guru
19. mar 2014
9.255
5.820
113
Po priključku Šmarje-Sap se vozi približno toliko avtov kot prej. Se pravi, da je gužva fu£.

Vse kar so naredili je, da so se na avtobanu še povečali zastoji zaradi tistih občasnih padalcev, ki se tam zapeljejo v smeri proti LJ.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Rešitev, ki je zdaj planirana, se mi je sprva zdela zelo dobra, dokler nisem bolj točno videl vodenja pasov. Namreč sedaj bo srednji pas v predoru Golovec vodil na južno obvoznico, desni pa na Dolenjsko. Tako tretji pas do Litijske sploh ne bo imel pravega vpliva. Občutek imam, da bo sedaj postalo še slabše.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.554
8.909
113
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
Po priključku Šmarje-Sap se vozi približno toliko avtov kot prej. Se pravi, da je gužva fu£.

Vse kar so naredili je, da so se na avtobanu še povečali zastoji zaradi tistih občasnih padalcev, ki se tam zapeljejo v smeri proti LJ.

Točno tako, plus vsega je pa gužva še na celotnem območju Grosuplja, ker (logično) stoječi v koloni zapuščajo AC pri Motelu in iščejo bljižnjice do priključka Šmarje Sap. Je pa malenkost bolje odkar je DARS nehal zapirat predor.
 
Nazadnje urejeno:

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.554
8.909
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Bo prišel roberto, saj pravi da so s preusmeritvijo na smarje sap rešili problem in da je problem v meni,ker ne spremljam spremenjene signalizacije in vozim na pamet.
Ne, kar ti pridi, saj si pred časom trdil, da prometa iz Dolenjske pa res ni toliko. Stojiš za svojimi besedami, al se boš pokakal? Je imel pa takrat herman prav in prometa iz smeri Škofljice ni bilo tako veliko, kot se je meni zdelo, nov del več ali manj sameva.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Količina prometa se veča. Javni prevoz je bolj ne kot ja. Predvsem je neoptimiziran. Gužva je in bo nekaj vsakdanjega, nekaj s čemer bo potrebno živeti in vkalkulirati v čas potovanja. Tu razne jokice enostavno niso rešitev niti nekaj kar bo konec koncev za tolerirat.
Četudi povečamo kapaciteto prometnic bo to zadostovalo za kratek čas. Efekt spirale, povečala se bo količina prometa. Ko na kapaciteti dosežeš naksimum se mora nujno večati nek drug parameter, v tem primeru čas potovanja.
Še enkrat, jokice se bodo vedno pritoževale namesto da bi se prilagodile.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.302
2.403
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Rešitev, ki je zdaj planirana, se mi je sprva zdela zelo dobra, dokler nisem bolj točno videl vodenja pasov. Namreč sedaj bo srednji pas v predoru Golovec vodil na južno obvoznico, desni pa na Dolenjsko. Tako tretji pas do Litijske sploh ne bo imel pravega vpliva. Občutek imam, da bo sedaj postalo še slabše.

Govoriš za smer iz Bizovika - ali? Samo potem ne more “desni” voditi na Dolenjsko.
sprasujem se.gif
Aaaaaa - na Dolenjsko cesto si mislil.

Se pravi, da se bo potrebno že pred predorom Golovec pravilno razvrstiti? To bo šele kaos.

Vozniki iz smeri Grosuplje bodo sploh imeli možnost izvoza na Dolenjsko cesto?
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Takole bo zgledalo (sem samo en del načrta dal, Golovec je desno zgoraj):
2648229-malence1.jpg
 

Priponke

  • 2648229-malence1.jpg
    2648229-malence1.jpg
    85,4 KB · Ogledi: 263