vzajemni skladi

JPM

æale
23. jul 2007
983
0
16
44
BEŽIGRAD,IZA SEDAM GORA I SEDAM MORA...
jaz upam da bo padalo do 15.12 potem pa dobim nekaj kesa in v nakup.
grin1.gif
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
150
63
37
Kam pa se zdle najbolj splača vlagat? Recmo da mam 2k €, ki bi jih rad nekam vložil. To delam prvič, zato res nimam pojma...
smirk-1.gif
 

Antonioo

Pripravnik
3. sep 2007
344
0
16
pocak do trenutka ko se resi kosovsko uprasanje, pol pa kup balkan, bilo kaj kupis nebos zgresil. zdele osebno pa na tvojem mestu nebi nikamor vlagu.
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
150
63
37
aaa, zato datum 15.12.
smile-1.gif
kako pa je s temi evroazijskimi trgi? tud tko raste kot balkan? hvala za info!
lp
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Mah, sej to so prijetne skrbi - kam dati denar. Jaz ga namreč nimam, da bi ga kam dal.
smile-1.gif
 

Antonioo

Pripravnik
3. sep 2007
344
0
16
Citat:
Uporabnik FuriousG pravi:
aaa, zato datum 15.12.
smile-1.gif
kako pa je s temi evroazijskimi trgi? tud tko raste kot balkan? hvala za info!
lp

ce si z 15.12 mislis da se bo takrat reslo kosovsko uprasanje, pol te morma razocarat, kajti nebo se tako kmalu.
smile-1.gif


a sm kej zamudu mogoce?
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Citat:
Uporabnik ChaoRen pravi:

Kitajska se nekaj ohlaja. Indija je pomoje best choice.




Morda se vedno ne strinjam s tabo, v tem primeru pa se. Vsekakor je best buy trenutno (!) Indija.

Balkan no go, Slovenija ===, Amerike (Latinske ... ) da trenutno raje ne omenjam (seveda precejšen minus), Evropa ?, .... Seveda se situacija zelo hitro lahko obrne. No, hitro pomeni v tem primeru 1/2 do 1 leta. Za "naše" trge. Medtem, ko je npr. Latinska Amerika danes rdeča, bo pa lahko kaj kmalu (precej prej kot v 1/2 leta) zelena. Tuji trgi se zelo hitro odzivajo na politično, gospodarsko dogajanje, medtem, ko se za Balkan kaj takega ne more trditi, prav tako je precej bolj stabilen slovenski trg. Zato menim, da se domačega trga (razen nekaj delnic mogoče) trenutno ne splača kupovat.

Ali kupiti zdaj, ali počakati z nakupom je podobno kot: ali prodati zdaj, ali počakati, da bodo donosi višji. Ko zamudiš oba vrha (v + ali -), praktično pozabiš na smetano. Ostane ti samo še mleko ...
smirk-1.gif




Noker
 
Nazadnje urejeno:

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Moje mnenje o slovenskem trgu trenutno. Sigurno je sedaj pravi čas za nakup. Ker ko bodo ljudje dobili nazaj denar od NKBM, bodo šle delnice zagotovo konkretno gor, vsaj glede na to koliko se je vložilo in koliko denarja bo ostalo.
Naj me popravi kakšen strokovnjak za slovenski trg, če to ne drži.

lp
 

JPM

æale
23. jul 2007
983
0
16
44
BEŽIGRAD,IZA SEDAM GORA I SEDAM MORA...
pises neumnosti glede balkanskega trga,saj je recimo bilo na hrvaskem vse rdece ravno zaradi politicnih trenj,tako da tvoja zgodba ravno ni prava,je pa problem balkana da ne zmorejo tega vsega pritoka kapitala saj je v zadnjem casu bil dotok denarja nenormalen.kar se tice indije se popolnoma strinjam je pa bolje za nekoga vlozit recimo v bric kjer vrednost tocke ni odvosna le od enega trga.kar se tice evrope prejsnji teden vse rdece(posledica strajkov po celi evropi) meni je evropa dosti simpaticna saj se je zgodila nekaj casa nazaj kar dobra korekcija in vrednost evropskih delnic je dosti nizka...sej ves kupuj ko je nizko.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik sevlje pravi:
Moje mnenje o slovenskem trgu trenutno. Sigurno je sedaj pravi čas za nakup. Ker ko bodo ljudje dobili nazaj denar od NKBM, bodo šle delnice zagotovo konkretno gor, vsaj glede na to koliko se je vložilo in koliko denarja bo ostalo.
Naj me popravi kakšen strokovnjak za slovenski trg, če to ne drži.

lp

Ta "dodaten kapital" bo za kratek čas morda res vplival na dvig tečajev, ampak pozitivna sprememba ne bo tako velika kot je bila v zadnjem času negativna. Slovenijo še vedno čaka konkretna korekcija, ker so tečaji še vedno prenapihnjeni. Ampak to je samo moje mnenje.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Zna biti kakšna dva tedna "mirno" - na SLO trgu do vračila preveč vplačanih € NKBM, na globalnih pa je treba počakati na odločitev ameriške centralne banke. Če bo obrestna mera ostala nespremenjena, znajo tečaji zelo hitro spet zgrmeti v prepad. Če bodo obrestno mero znižali, pa na daljši rok spet pomeni črn scenarij. Moj denar se bo do nadaljnega zbiral na banki, je pa res da nisem vlagatelj s prevelikimi jajci.
grin1.gif
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Citat:
Uporabnik JPM pravi:

pises neumnosti glede balkanskega trga,saj je recimo bilo na hrvaskem vse rdece ravno zaradi politicnih trenj,tako da tvoja zgodba ravno ni prava,...




Poglej, da ne žalim vsepovprek. Ker pisat znaš, zato upravičeno menim, da tudi znaš brat.

NIKJER nisem napisal, da padec ni posledica političnih in ostalih trenj, temveč da balkanski trg še zdaleč ni tako odziven, kot so tuji trgi. Kaj se je dogajalo v času korekcij na svetovnem in domačem trgu pred časom? Nič. Balkan se je še naprej vzpenjal. Zaradi enormnega pritoka denarja v sklade Balkana.



Noker



p.s. v Dalmacijo greš lahko z letalom ali pa z avtom. Tja boš prišel tako z enim kot drugim. Razlika je le v času ...
evil.gif
 
Nazadnje urejeno: