vzajemni skladi

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik sass pravi:
ko sem jemal kredit za stanovanje, so bile letne obrestne mere kredita tam okoli 6% letno.
in zdaj gledam letne donose teh skladov, vsi čez 10%, moja dva sklada imata npr. preko 30%. pa sem malo špekuliral, če bi takrat vzel nekaj več kredita in bi višek vložil v vzajemne sklade, ki bi imeli (vsaj upam) višji donos, kot je obrestna mera. ali je kdo od vas tudi o čem podobnem kdaj razmišljal?

Poglej trend zadnjih dni, ki se ne bo še tako hitro ustavil...

Še dva taka dneva, pa bom imel manj kot sem vložil pred enim letom.
bonk.gif
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.055
1.462
113
39
Ne govort...
smirk-1.gif


Sm se pocutu zmagovalca ko sm pravi cajt pobegnu iz hrvaske, pol so me pa v ameriki potolkli
10.gif


Sam za info, letos sm trenutno v minusu skor 25% gledano na celotni portfelj...bo kdo reku da za to je pa že treba bit mojster...a nič panike, tak je pač z small capi

Kak je ze reku pri Only fools and horses? "Rodney, next year we'll be a millionares"
cheer.gif
 

smetka

Pripravnik
24. jul 2007
332
2
18
Jaz nekaj razmišljam, da ko bom kupila avto, da bom denar dala v sklad, avto pa na kredit vzela.

Poznam tudi enega ki je vzel kredit in dal v sklad in se mu je obrestovalo.

Me pa mal begajo tele številke na vzajemcih.

lp
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.055
1.462
113
39
Pri tem se moraš samo zavedat, kakšne posledice lahko nosiš...
Lažje je izgubit denar ki ga imaš, kot tistega, ki ga sploh še nimaš...

Veliko ljudi se izrazi da se zaveda tveganja pri naložbah, ko pa dejansko cene padajo pa vik in krik..dejansko se vzivi v situacijo...pravkar so tečaji padli za 35%...kako se počutiš? Če še vedno mirno spiš in ne razmišljaš o tem (vsaj ne dosti
grims-1.gif
) pol je kul...
 

smetka

Pripravnik
24. jul 2007
332
2
18
Preveč se ne obremenjujem, da so stvari trenutno padle.

Ali ti ne bi naredil to?
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik smetka pravi:
Preveč se ne obremenjujem, da so stvari trenutno padle.

Ali ti ne bi naredil to?

Jaz v trenutni situaciji sigurno ne. Primeren čas za to si nažalost (zaenkrat) zamudila. Precej je šlo že gor, zdaj gre dol. Glede na to, koliko je šlo gor, gre lahko zdaj kar precej še dol. Tako jaz razmišljam in trenutno sem nagnjen k nalaganju v banki. Bo pa prišel tudi čas za nakupe. Ko bi vsaj vedel, kdaj.
evil.gif
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.055
1.462
113
39
Citat:
Uporabnik smetka pravi:
Preveč se ne obremenjujem, da so stvari trenutno padle.

Ali ti ne bi naredil to?

Ko bo prišel čaz za to (nakup avta), se bom odločil odvisno od situacije...verjetno ziher ne bom celega skeširal, del denarja bom pustil v delnicah in upal da bo zrasel več kot obresti pri kreditu...
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik JPM pravi:
cas za nakup evropskih delnic je ravno zdaj,tako mislim jaz.

Se mi je zdelo, da sem bil premalo specifičen. Ciljal sem predvsem na SLO delnice.
smile-1.gif
Na evropske se ne spoznam nič.
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Citat:
Uporabnik sass pravi:
ko sem jemal kredit za stanovanje, so bile letne obrestne mere kredita tam okoli 6% letno.
in zdaj gledam letne donose teh skladov, vsi čez 10%, moja dva sklada imata npr. preko 30%. pa sem malo špekuliral, če bi takrat vzel nekaj več kredita in bi višek vložil v vzajemne sklade, ki bi imeli (vsaj upam) višji donos, kot je obrestna mera. ali je kdo od vas tudi o čem podobnem kdaj razmišljal?

hysterical-1.gif


Pa ti to resno? Seveda bi to naredil vsak, samo je odvisno od časa, kdaj. Če bi gledal situacijo napram 2 leti nazaj, bi cel kredit banki danes lahko skeširal (če bi ga takrat vzel 1 x več, bi po tedanjem trendu rasti papirjev dobil "zastonj kredit"), če pa gledam trenutno situacijo (pa bognedaj, da bi bil ta trend tudi vnaprej - ali =) potem bi vrnil 200 ali več %, ne samo 100 % več kredita banki.

Tako, da je tvoje vprašanje sicer na mestu, vendarle povsem retorično .... ITAK da !

Noker
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
752
113
no, če gledam trend zadnjih dni, mi seveda kaj takega ne pade več na pamet, takrat pa je bilo to mamljivo.
sicer pa poznam človeka, ki pozna človeka (
grin1.gif
), ki naj bi vzel kredit in zastavil nepremičnino, denar na podlagi nekih insajderskih informacij vložil v delnice, ki so v enem mesecu zrasle za skoraj 100% in tako mastno zaslužil. kako je pa spal tisti mesec, je pa drugo vprašnje