VW Tiguan

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik wabb pravi:
Sam imam Tiguana 2010 modelno leto 2011, 2.0 TDI 4motion, prevoženih dobrih 15000 km. Prvi servis že opravil. Do sedaj lahko samo potrkam...nobenih težav. Notranjost je še vedno kompaktna (nič ne škripa), če prav se zelo veliko službeno vozim po "rovtah"
smirk-1.gif
Mestna poraba cca. 8-9l, AC cca. 6,7l. Za 4-člansko družino dovolj prostoren.

Bi bilo že čudno če bi škripal pri 15.000km.

Drugače pa srečno upam da se lučka ne prižge več
zmaga.gif
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Tako se začne, sedaj pa kar odpri novo temo moje težave z šrot VW Tiguanom ................
 

wabb

Pripravnik
6. dec 2008
270
0
16
Upam da ne bo treba, ga prihodnji teden peljem preventivno na servis. Nej ga prklopjo na računalnik pa povejo kaj se dogaja. Konc mesca je dopust pa nebi bilo fajn da kje na jugu obstanem
uf-1.gif
 

BMWTI

Zelenc'
25. mar 2020
8
2
3
Vprašal bi lasnike tiguanov kako prižigate luči, namreč kupil sem rabljen tiguan l 2011, stikalu za luči je na avtomat...,toda luči mi se prižgejo 1x, drugič mi ne prižge, kje je caka,ali kaj ne vem,knjiga je v nemškem jeziku,katerega pa ne obvladam.
lp
 
Nazadnje urejeno:

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Ni cake. Ali takrat, ko ne prižge, senzor misli, da še ni dovolj temno, ali imaš pa težavo z delovanjem senzorja za svetlobo.
Zaženi avto, stikalo na AUTO in pokrij senzor za luči z roko. Če ti ne vključi luči, imaš težavo, če ti vključi kratke luči, potem je to to.
Pa pred tem obvezno IZKLJUČI avtomatske brisalce, ker sicer jih boš polomil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BMWTI

BMWTI

Zelenc'
25. mar 2020
8
2
3
Ni cake. Ali takrat, ko ne prižge, senzor misli, da še ni dovolj temno, ali imaš pa težavo z delovanjem senzorja za svetlobo.
Zaženi avto, stikalo na AUTO in pokrij senzor za luči z roko. Če ti ne vključi luči, imaš težavo, če ti vključi kratke luči, potem je to to.
Pa pred tem obvezno IZKLJUČI avtomatske brisalce, ker sicer jih boš polomil.
Hvala,,toda kje se nahaja ta senzor in ko ga najdem je najboljše da ga prekrijem
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Tam kjer je notranje vzvratno ogledalo prilimano na steklo, z zunanje strani, tisti del prekrij.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Zato ker so nekateri na alterju skrajno sarkastični in se ne zavedajo da jih lahko nasprotna stran jemlje skrajno resno kar lahko privede do večje skode.
 

BMWTI

Zelenc'
25. mar 2020
8
2
3
Še to bi omenil, sem imel vozilo katero je imelo tudi avto... nastavljeno in se je pri vžigu samodejno svetloba prižgala in sem tako navajen,v tem primeru pa si misliš da ti luči delujejo pa ti ne , policija te ustavi zaradi luči, ti pa imaš 2 piva v riti in te je... zaradi alkohola in ne več zaradi luči
Še 1x hvala sad
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Vprašal bi lasnike tiguanov kako prižigate luči, namreč kupil sem rabljen tiguan l 2011, stikalu za luči je na avtomat...,toda luči mi se prižgejo 1x, drugič mi ne prižge, kje je caka,ali kaj ne vem,knjiga je v nemškem jeziku,katerega pa ne obvladam.
lp

Verjetno se da vse te reči skodirati s testerjem (npr. tudi to, da luči svetijo ves čas)... Vse to ti lahko uredi uporabnik mtl...
 

BMWTI

Zelenc'
25. mar 2020
8
2
3
Verjetno se da vse te reči skodirati s testerjem (npr. tudi to, da luči svetijo ves čas)... Vse to ti lahko uredi uporabnik mtl...
Vprašal bi lasnite tiguanov,kako se aktivira pranje sprednjih žarometov,je kje kakšno posebno stikalo ,ali je potrebno kaj drugega vklopit kaj ni prikazano
Pod žarometi je z leve in desne strani pokrovček,pokrovček sem malo odmaknil in je za njim naprava za brizganje, kako to aktivirat