VW Tiguan

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Imam eno pripombo glede Tiguana ...

Vozil sem se v 2 leti starem, 18col kolesa, TDI 140.

Sedel sem zadaj, pripombo pa imam na sedeže, saj mi kljub kratki relaciji (30km) sedenje zadaj ni ugajalo. Pretrdo in naslonjalo pod čudnim naklonom, da mi ni bilo udobno.

Glede na ceno, ki gre hitro proti 30tisočakom, bi se odločil za kakšen drug avto.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.364
263
83
33
Ne razumem zakaj Kie ne, Kugo si šel pa vseeno gledat..V Sportageu si sploh že sedel in ga peljal? Vsaj probaj, mi mamo 2.0 benza 2wd in BC po 5500km kaže 7.6.

Si rekel dizla in 4x4, evo ti. Tiguan je za moje pojme precenjen, kot 7 let stari Golfi za 8700€.
bonk.gif


http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=4063573&show=1
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Zagovorniki KIJE ste hujsi od sekte jehovih pric s svojim straznim stolpom oz. new age prenovi v duhu.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.227
2.055
113
SV SLO
KII se pozna zakaj je poceni v bistvu se ji pozna, da je cenena za vedno več denarja. Vsak, ki vsaj malo pozna avtomobile ve o čem govorim.

V razredu VW Tiguana je mogoče edino še Toyota RAV4.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.364
263
83
33
Mi lahko razložiš tole o cenenosti?

V Bmw X1 se ne pelješ toliko bolje, da bi dal 20k več.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Govoriti o tem, da se v BMWju ne pelješ 2x bolje, če je 2x dražje je...logično. Je pa BMW ( če je že ravno ta primerjava ) narejen 2x boljše, je vsaj 2x boljši filing med vožnjo, je vsaj 2x bolj cenjen in tudi, ko bo star ga boš 2x lažje prodal....:)
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Citat:
Uporabnik klemen_ pravi:
Mi lahko razložiš tole o cenenosti?

V Bmw X1 se ne pelješ toliko bolje, da bi dal 20k več.

Cenenost, kija je tocno toliko cenena kot fake rolex. V dobrem avtomobilu, kolega, se ti nisi se peljal. Poznamo 10 in vec let stare avtomobile v katerih se peljes bistveno bolje kot v vsaki kiji. Pa tudi ceneje, ker 250eur ne stane noben redni servis za bmw petico ali sedmico. Koliko je smiselno vlagati komu v avto je pa druga stvar. Obstajajo znamke in modeli avtomobilov, ki so cenejsi za vzdrzevati in bolje sestavljeni kot kija.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.364
263
83
33
Tukaj je govora o "SUV-ih" (v narekovajih zato, ker je sedaj hiit "terenc" s sprednjim pogonom) in ne tlači tle 10 starih limuzin. Se v Tiguanu bolje pelješ kot v Kii? Si že vozil oba? Si vozil X1 in nato Sportage? Najboljši avto, ki sem ga vozil je bil pa za tiste čase se mi zdi kar soliden..e60 3.0d. Sicer smo pa čisto iz teme..Ko boš pa enega za drugim peljal Sportage-a in X1 se pa tle oglasi, če se splača dat 2x več za Bmw-ja.
smile-1.gif
Cene servisov pa zelo nihajo, pri Kmagu je res mogoče 250€, malo izven Lj lahko odstopajo cene do 80€!
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Mislm, da je tuki čist preveč subjektivnih elementov za primerjevo. Lahko se sicer pogleda kvaliteto izdelave, materiale, itd. še vedno pa je težko rečt kaj se splača. Pomoje lahko edino sprobaš vse varjante, ki te zanimajo, in se odločiš kaj od tega si pripravljen plačat.
 

mitja155

Pripravnik
19. apr 2008
569
12
18
42
LJ
Mogoče novi Q3? Je res da je malo dražji, velikostno toliko velek kot Tiguan. Če poglem cene rabljenih Tiguanov in pa Q5, se pa za padec cene ni za bati

lp
 

kacajdr

Pripravnik
2. okt 2007
158
0
16
Kranj
Ksz.

Primerjal sem Tiguan in lani še aktualni - stari X3.
V X3 se sedi precej limuzinsko. To se najbolj pozna, ko sedaš in vstajaš. Pri izhodu iz avta z nogo pogosto podrgneš ob širok prag.
Za vožnjo je X3 precej trši got Tiguan.
X1 se mi je takrat zdel (torej subjektivna ocena) manj prostoren in ga sploh nisem šel vozit.
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Bil sedaj na morju z X1 xdrive20d automatikom in je avto res dober. Prostora za 4 odrasle je dovolj, v vsakem primeru pa rabiš strešni kovček, pa če gledaš Tiguana, X1, večjega Q5, X3,...
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Vsi te autki so zelo dobri. Ne vem zakaj pa pri teh SUV ih vsi komplicirate glede prtljažnika. Rukneš tisto mrežico (za psa) in lahk naložiš do strehe. Za vsako malenkost pa res ni potreben kufr.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.227
2.055
113
SV SLO
Citat:
Uporabnik klemen_ pravi:
Mi lahko razložiš tole o cenenosti?

V Bmw X1 se ne pelješ toliko bolje, da bi dal 20k več.

Cenenost pri KII je opaziti pri uporabljenih materialih, pri opremi, .... Na primer avtomatski menjalnik pri tako opevanem KII SPORTAGE je sam sebi namen, in prestavlja prestave kot se njemu zdi. V glavnem avtomatski menjalnik deluje tako kot so delovali avtomatski menjalniki v začetku osemdesetih let v avtomobilih razreda ford fiesta, vw golf,....

Nobeden pred tabo ni omenjal BMW, je pa dejstvo, da si ljudje, ki imajo na razpolago več denarja ne bodo kupovali korejskih "jajc" ampak bodo kupili premium znamke.
 

terencehill

Pripravnik
2. mar 2011
209
2
18
Kaj zdaj, KIA Sportage ni vredna tega denarja ali je samo schrott proti VW/BMW? Danes sem jo videl v Supernovi v modri barvi, hudo izgleda, masivno, prav amerisko.
 

mitja155

Pripravnik
19. apr 2008
569
12
18
42
LJ
vsed se notri... če se ti zdi armatura zanimiva in ok je potem to vozilo zate... v kolikor pa se ti bi zdela plastična , pa poglej za tiguanom. je much better nad nivojem kije.

lp
 

Mr_Orange

Pripravnik
15. avg 2007
723
3
18
48
Murgle
Eh, daj no... pa ne leti samo nate...

Tu se pa menite kot da je Tiguan neki presežek (kot da bereš AutoBild)... je, če si celi lajf v VW, potem se počutiš doma in ti ergonomija štima in vse - ker si na vse to že navajen in se ne rabiš prilagajat.

Ne pravim zdaj da je Kia enako dobra ali bohvari boljša (čeprav vsaj za od zunaj pogledat je definitivno bolj zanimiva kot pa Tiguan), ampak tak hud pa tudi VW ni...
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Citat:
Uporabnik mitja155 pravi:
vsed se notri... če se ti zdi armatura zanimiva in ok je potem to vozilo zate... v kolikor pa se ti bi zdela plastična , pa poglej za tiguanom. je much better nad nivojem kije.
lp

Dobro, to je treba jemat malo z rezervo. Vw/audi fahrerji hitro označite vse kar ni v nerazgibani črni PLASTIKI za ceneno in plastično, tudi če ni.