VW Tiguan

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Vsakemu svoje, jaz drugega kot novega avta ne kupim več, ker se mi preprosto ne da zajebavati z iskanjem dobrega rabljenega in nato še z odpravljanjem morebitnih težav, ki se lahko pojavijo pri nakupu rabljenega izven garancije. Lepo po novega z garancijo in gasa, po izteku garancije pa po drugega.
zmaga.gif
 

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.447
17
38
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
Vsakemu svoje, jaz drugega kot novega avta ne kupim več, ker se mi preprosto ne da zajebavati z iskanjem dobrega rabljenega in nato še z odpravljanjem morebitnih težav, ki se lahko pojavijo pri nakupu rabljenega izven garancije. Lepo po novega z garancijo in gasa, po izteku garancije pa po drugega.
zmaga.gif

enako, vsake dve leti zamenjam, edino zadnjega sem kupil leto dni starega, ampak z dveletno garancijo
cool-1.gif
 

Company

Pripravnik
7. okt 2007
787
6
18
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Za mene so itak kupci novih (no v mislih imam tam letnik 2004-2009) mal neumni, dajejo tolk dnarja za avto pa vedo da bo crkoval nonstop.

Velja pa to za golfe, passate..... da audi in vw 2.5tdi mašin niti ne omenjam. Pa 1.4 1.6 in 1.8 20V...... sami biseri od motorjev.

VW je zadnja leta gradil imiđ na 1.9TDI mašinah, čeprav so imeli ozko delovno območje, glasni kot nevem kaj, crkovali EGR, lmm..... ampak je bil to najboljši motor ker je porabil 5 litrov.

LP

Ma ne bodi no hecen. Avta, ki bi crkoval tako, kot ti praviš, ne bi nihče kupil, pa čeprav bi bil to Rolls Royce za 5K€. Sploh po tvoje, ko so kar vsi motorji, narejeni v zadnjih 15 letih, zanič.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
Kia je zakon. Kupis jo za 9990 po enem letu zamenjajo model, in ker je stari tako super, ja prodas za 10990 in kupis novega za 8990. Se pravi eno leto vozis kijo, pa imas dva jurja v zepu.
Tiguan na zunaj "vsecen", notri ga pa se nisem slatal, in ga tudi najbrz ne bom, dokler ga ne dobim za 10-20% vrednosti novega.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik Company pravi:
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Za mene so itak kupci novih (no v mislih imam tam letnik 2004-2009) mal neumni, dajejo tolk dnarja za avto pa vedo da bo crkoval nonstop.

Velja pa to za golfe, passate..... da audi in vw 2.5tdi mašin niti ne omenjam. Pa 1.4 1.6 in 1.8 20V...... sami biseri od motorjev.

VW je zadnja leta gradil imiđ na 1.9TDI mašinah, čeprav so imeli ozko delovno območje, glasni kot nevem kaj, crkovali EGR, lmm..... ampak je bil to najboljši motor ker je porabil 5 litrov.

LP

Ma ne bodi no hecen. Avta, ki bi crkoval tako, kot ti praviš, ne bi nihče kupil, pa čeprav bi bil to Rolls Royce za 5K€. Sploh po tvoje, ko so kar vsi motorji, narejeni v zadnjih 15 letih, zanič.

Sorry, sem se spustil na nivo vw voznikov ki nemorejo prehvaliti vwja.

Sicer je vw kar dober avto, samo meni ne sede ker je pretrd pa predrag glede na ponujeno.

Ampak, vsakomu svoje. Ni pa treba nekomu svoje mnenje vsiljevati in zaničevati vse kar ni vw kot to počnejo nekateri uporabniki.
smirk-1.gif


LP
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Imamo passata 2 0 FSI 2006 letnik zadnja oblika in kaj naj rečem okvara na okvaro na okvaro, se še ni zgodil, da med dvema servisoma ne bi kaj crknilo... katastrofa.

Zanima pa me kako je s Tiguanom z ročno na tipko, ali tudi tako serje (crkuje), kot na Passatih ???
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Motorji za pogon ročne, kompresor klime že 2 x , (avto ima samo 90.000 km), modul za prepoznavo ključa avta, amortizerji zadnje havbe, ključavnica zadnje havbe, lučke v senčnikih, menjaš cel senčnik, bravo VW , PDF senzorji, spredaj se lušči crom in potem ne delajo več OK, ventilator hlajenja, el. motor stekel je bil pri novem defekten in je porabljal tok, tudi ko ni delal in je avto če se 5 dni ni vozil obstal, ventilator za kabino, hladilnik vozila je začel puščati pri 50.000 km pa avto ni bil nikoli karamboliran, stikalo luči, AGR ventil, pa je bencinar, masa avto elektronike .... se niti ne spomnim vsega v glavnem je vsa servisna dokumentacija, računi in to, da so kulanco zmeram zavrnili, avto pa vozi zelo zmerno moja mati in je skoz garažiran.
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
28
48
Tudi mi smo na Passatu 2.0 TDI letnik 2005 meli skoraj vse možne okvare. Majo pa pri kolegici Passata 1.9 TDI letnik 2007 in nimajo sploh nobenih težav. Letniki 2005 do 2007 so meli vse možne porodne težave.

Mi smo Passata prodali en mesec nazaj in novemu lastniku je po 1 tednu crkno sredi avtoceste in ni več kazal znakov življenja.

No zdaj smo kupli Tiguana letnik 2009 in je super
smile-1.gif
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
Citat:
Uporabnik Nobody pravi:
Mi smo Passata prodali en mesec nazaj in novemu lastniku je po 1 tednu crkno sredi avtoceste in ni več kazal znakov življenja.
)

Lepo ste ga nategnili reveža.
grims-1.gif
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
28
48
Mi ne. Avto Jarc ga je
evil.gif


Res pa je, da, dokler smo ga mi meli "ni bilo" težav. Razen, da smo menjali vse 4 dize. Drugo so ble večinoma okvare ključavnic, kuferama, ... Mašina je mela težave samo z dizami. Nevem kaj je onega tipa pustlo na cesti. Se bo treba pozanimat.
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
Avtorju teme... Poglej kakšno Hondo CR-V. Za moje pojme vrhunski avto...
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Citat:
Uporabnik Nobody pravi:
Tudi mi smo na Passatu 2.0 TDI letnik 2005 meli skoraj vse možne okvare. Majo pa pri kolegici Passata 1.9 TDI letnik 2007 in nimajo sploh nobenih težav. Letniki 2005 do 2007 so meli vse možne porodne težave.

Mi smo Passata prodali en mesec nazaj in novemu lastniku je po 1 tednu crkno sredi avtoceste in ni več kazal znakov življenja.

No zdaj smo kupli Tiguana letnik 2009 in je super
smile-1.gif

Po vseh teh težavah ste še vedno kupili avto VW? Jest vem da ga niti pogledal ne bi več.
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Citat:
Uporabnik Nobody pravi:
Tudi mi smo na Passatu 2.0 TDI letnik 2005 meli skoraj vse možne okvare. Majo pa pri kolegici Passata 1.9 TDI letnik 2007 in nimajo sploh nobenih težav. Letniki 2005 do 2007 so meli vse možne porodne težave.

Mi smo Passata prodali en mesec nazaj in novemu lastniku je po 1 tednu crkno sredi avtoceste in ni več kazal znakov življenja.

No zdaj smo kupli Tiguana letnik 2009 in je super
smile-1.gif

Po vseh teh težavah ste še vedno kupili avto VW? Jest vem da ga niti pogledal ne bi več.

x2
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik dejk0 pravi:
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Citat:
Uporabnik Nobody pravi:
Tudi mi smo na Passatu 2.0 TDI letnik 2005 meli skoraj vse možne okvare. Majo pa pri kolegici Passata 1.9 TDI letnik 2007 in nimajo sploh nobenih težav. Letniki 2005 do 2007 so meli vse možne porodne težave.

Mi smo Passata prodali en mesec nazaj in novemu lastniku je po 1 tednu crkno sredi avtoceste in ni več kazal znakov življenja.

No zdaj smo kupli Tiguana letnik 2009 in je super
smile-1.gif

Po vseh teh težavah ste še vedno kupili avto VW? Jest vem da ga niti pogledal ne bi več.

x2

Dobro da nisem spet jaz tega napisal
grims-1.gif
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
28
48
Ves kak je. Passata smo meli prvo serijo novega modela, Tiguan pa ni in je verjetno dosti manj možnosti za težave.
 

wabb

Pripravnik
6. dec 2008
270
0
16
Sam imam Tiguana 2010 modelno leto 2011, 2.0 TDI 4motion, prevoženih dobrih 15000 km. Prvi servis že opravil. Do sedaj lahko samo potrkam...nobenih težav. Notranjost je še vedno kompaktna (nič ne škripa), če prav se zelo veliko službeno vozim po "rovtah"
smirk-1.gif
Mestna poraba cca. 8-9l, AC cca. 6,7l. Za 4-člansko družino dovolj prostoren.
 

wabb

Pripravnik
6. dec 2008
270
0
16
Zgleda da sem se prehitro pohvalil...včeraj se je prižgala in utripala oranžna kontrolka za predgretje nafte. Ustavim, vzamem priročnik in pogledam...napaka v krmiljenju motorja...takoj na servis wtf? Ugasnem motor, prizgem, kontrolka ne sveti vec. Upam da tako ostane.