VW T5 Multivan - kje nabavit diske in ploscice

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.600
253
113
ja ne vem... mene so pac drugac vzgajal.

ce imas denar za placilo 35e+/uro za mehanika, pol tud ne bos kompliciral za malo drazji material... sej ne gre se za denar.

ocitno gre pooblascencem tok slabo, da morjo tud to pozrt.

in kdor vozi na pooblascenca ima €€€, kdor vozi k fusarju pac spara, in tukaj je tudi logicno da prineses svoj material.
 

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.193
41
48
Malo dražji material???? Zate je 1 l olja, ki pri pooblaščencu stane tudi preko 30 EUR malo dražje???? Ali pa komplet zavor, katere pridejo "original-prvovgradnja" vzemimo na primer od podjetja ATE 1000 eur, "kopija" od podjetja ATE pa 400 EUR... To je zate "malo dražji" material. Pa če so tebe tako vzgajali, prav, ne pomeni pa, da je to edini pravi način.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.600
253
113
a zdej bos dlakocepil??

sej za to pa so kozolcarji. da tocijo kopije. pooblasceni naj ne bi bili. ampak ocitno se motim.
 

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.193
41
48
a zdej bos dlakocepil??

sej za to pa so kozolcarji. da tocijo kopije. pooblasceni naj ne bi bili. ampak ocitno se motim.

Dlakocepiš ti, pa ker ti ego ne dovoli priznat, da ni le in samo tvoje mnenje pravilno sedaj smetiš tukaj. Za malo višjo ceno na servisu, recimo ATE dobiš komplet za 400 EUR, "original" bi bil pa 450-470 EUR bi dosti dosti več servisirali na pooblaščenih. Pa verjemi, da servis oz. firma ne da v tem primeru napisanih 470 za komplet. Sej če si tako vzgojen, da te obirajo na servisih nič narobe. To je tvoja odločitev. Bi bilo pa fer, da pustiš tudi drugim svoje mnenje. Pa očitno ne gre
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.159
2.256
113
Zakaj? Lahko rečejo ne in boš kaj? Jih po sodišču vlacil ker ti niso olja menjali?

Neumni bi bili če te zavrnejo. Če samo pogledam Porsche, sicer nevem kako poslujejo drugi pooblaščenci, oni so si izmislili nek magičen sistem točk, točke nekako nato prekalkulirajo v ure, norme imajo napihnjene in te lepo pri menjavi olja in menjavi vseh filtrov opičijo za vsaj 250EUR in sam veš da 1 ure dela s tem nimajo, pa tudi če se zafrkavamo in rečemo da imajo 2 uri dela s tem. Preverim jutri ko pridem domov te točke da ne bom govoril neumnosti, skratka abnormalna tarifa. Vem da pri meni menjava olja z vsemi filtri nimaš 500EUR dovolj. Seveda te potem "pofojtrajo" da so ti še pregledali tistih 24242 točk na katere se samo oni spoznajo in na koncu dobiš še nalepko garancije mobilnosti.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.879
5.151
113
ja ampak tak je napisal kot da so ti oni dolžni to nardit.
Drugač pa ja je menjava olja in vseh filtrov je ena ura gladko. 55 minut plastike šraufaš, 5 minut pa filtre menjuješ. Pa vedno se vrže oko na dele podvozja, zavore in te zadeve.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun in Vojnik

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
ja ampak tak je napisal kot da so ti oni dolžni to nardit.
Drugač pa ja je menjava olja in vseh filtrov je ena ura gladko. 55 minut plastike šraufaš, 5 minut pa filtre menjuješ. Pa vedno se vrže oko na dele podvozja, zavore in te zadeve.

Saj veš, da Alteraša ne zanima, da mora nekdo še delovni nalog odpret, pogledat v sistem če so kakšne servisne akcije za naredit, s stranko pogledat avto če je poškodovan, dat foiljo na volan in sedeže, ipd. In kot si rekel vse plastike dol in gor, seveda pa mrfiju se ne da vse lepo odšraufat, ipd. Potem stranki še brezplačno avto operejo - ampak to je za Alteraša samumomevno, asistenca je samoumevna, ipd.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kacajdr

luka51

Guru
16. avg 2007
13.879
5.151
113
Alterašu to itak pripada. Tak so ga že pri nakupu nategnili kerso zaslužli z njim.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
ja ampak tak je napisal kot da so ti oni dolžni to nardit.
Drugač pa ja je menjava olja in vseh filtrov je ena ura gladko. 55 minut plastike šraufaš, 5 minut pa filtre menjuješ. Pa vedno se vrže oko na dele podvozja, zavore in te zadeve.

Za noben avto ne vem, da ti v sklopu garancijskega roka ne bi dovolili prinest svojega olja. Naj me nekdo popravi.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Za noben avto ne vem, da ti v sklopu garancijskega roka ne bi dovolili prinest svojega olja. Naj me nekdo popravi.

Ali ti dovolijo ali ne, je njihova pravica. Navadno dovolijo. Je imel pa moj prijatelj zanimivo izkušnjo; kupil nov A6, že nekaj let nazaj (tisti modeli, ki so imeli težave s šobami - TDI). Vedno servisiran na pooblaščenem servisu, vse uradno in vedno je prinesel svoje olje. Ko ime bil avto že ene dve leti iz garancije in je imel cca. 200.000 kilometrov so mu šle šobe. Takrat je bilo splošno znano, da jih menjajo brezplačno, (kulančno popravilo), če je avto redno servisiran na pooblaščenem servisu. No, njemu jih niso zamenjali brezplačno. Razlog; ker je olje vedno prinesel s seboj. Tako, kot so oni morali servisiran avto, če je stranka sama prinesla olje, tako jim tudi ni bilo treba brezplačno zamenjat šob.

Se mi zdi popolnoma korektna poteza servisa. Vedno mora biti win win situacija za obe stranki.
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Se mi zdi popolnoma korektna poteza servisa. Vedno mora biti win win situacija za obe stranki.

Ah ja, buče...ne verjamem tega. To si nekaj slišal. V naši bajti je za 2 avtomobila v garanciji vesno dovoljeno prinesti svoje olje. Vzamejo vzorec in to zaračunajo enih 20€, garancija pa velja, razen v primeru, da bi nekaj crknilo in bi analila olja pokazala, da je olje krivo. Govorim pa o tem, da za manj denarja prineseš ekvivalent ali boljše

Bolj se mi zdi, da ta tvoj "kolega" ni imel rednih servisov pri njih ali česa podobnega. Da bi zavrnili avto, ki je bil pri njih redno servisiran in ker je stranka sama prinesla olje je pa skoraj sigurno buča. Pa resno te vprašam - tebi se to zdi normalno?
 
  • Všeč mi je
Reactions: model1a

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Ah ja, buče...ne verjamem tega. To si nekaj slišal. V naši bajti je za 2 avtomobila v garanciji vesno dovoljeno prinesti svoje olje. Vzamejo vzorec in to zaračunajo enih 20€, garancija pa velja, razen v primeru, da bi nekaj crknilo in bi analila olja pokazala, da je olje krivo. Govorim pa o tem, da za manj denarja prineseš ekvivalent ali boljše

Se 1x. Slisal sem ja, ker me je sosolec prosil, ce mu lahko pomagam, ker sem bil vcasih “velika” stranka na Porscheju.

Ni slo za GARANCIJO, ampak za KULANCO. To je bistvena razlika. V KULANCI ti niso nic dolzni, gre samo za Goodwill.

Sej ce mi je verjamete, ne bom nic tezje spal. :)
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.159
2.256
113
Do danes sem te imel vseeno za korektnega sogovornika, ko mi pa začneš trositi takšne neumnosti da mu servis ni odobril kulance pa je dovolj. Kulanco odobri znamka in ne lokalni servis. Ne ga srat s takšnimi. Lepo te je kolega vložil in ti ni povedal vseh dejstev.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi in model1a

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.159
2.256
113
Še dobro da mu niso zavrnili reklamacije v okviru garancije ker pri 80.000km ni zamenjal zavorne tekočine? :)

In prav tako imaš napak, pravno formalno te ne smejo zavrniti če prineseš svoje olje. Jih lahko prijaviš na inšpektorat in če si malo prepotenten ter bolan jih lahko tudi tožiš. To je dejstvo. Preberi si AMZS revijo, ene 2-3 številke nazaj.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
AvtoFun, daj nehaj prosim. Kulanca ni Garancija. Na kateri inspektorat bi jih ti prijavil? Kaj ti pripada na avtu, ki je dve leti izven garancije? Pripada ti nic, je dobra volja proizvajalca.

Res je, da to odobri proizvajalec, ne serviser. Ampak a ves, da ne sam od sebe? A ves, da mora npr. serviser predloziti dokazila o ustreznem servisiranju in se kaj poleg?

Ampak ti vse ves. V tem primeru ved od mene, ki sem bil v to zgodbo vpleten. Naj tako ostane.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.879
5.151
113
glej vem pa več kot 10 avtov ko so nazadnje vidli uradni servis ob nakupu in so bile menjane šobe brez problemov. tak da ne bluzi