VW T5 Multivan - kje nabavit diske in ploscice

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.157
2.256
113
AvtoFun, daj nehaj prosim. Kulanca ni Garancija. Na kateri inspektorat bi jih ti prijavil? Kaj ti pripada na avtu, ki je dve leti izven garancije? Pripada ti nic, je dobra volja proizvajalca.

Res je, da to odobri proizvajalec, ne serviser. Ampak a ves, da ne sam od sebe? A ves, da mora npr. serviser predloziti dokazila o ustreznem servisiranju in se kaj poleg?

Ampak ti vse ves. V tem primeru ved od mene, ki sem bil v to zgodbo vpleten. Naj tako ostane.

Nevem o čem ti govoriš, nekaj postov nazaj si napisal da je lastna odločitev serviserja če te sprejme z tvojim materialom in to kar si napisal ne drži. Kozlarija.
 
  • Všeč mi je
Reactions: model1a

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.157
2.256
113
Skratka ne nabijaj če si bil udeležen zgolj v gostilniški debati in ne poznaš dejstev.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Nevem o čem ti govoriš, nekaj postov nazaj si napisal da je lastna odločitev serviserja če te sprejme z tvojim materialom in to kar si napisal ne drži. Kozlarija.

In kako bos prisilil servis? Ga bos tozil? Verjetno te res nihce ne bi odlovil, si pa ne predstavljam, da lahko servis prisilis, da te sprejme. A nismo v demokraciji? A ce se v restavraciji grdo obnasas, te morajo postreci, ali je to njihova svobodna volja?

Lahko noc. Ne da se mi vec.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.555
267
113
Dlakocepiš ti, pa ker ti ego ne dovoli priznat, da ni le in samo tvoje mnenje pravilno sedaj smetiš tukaj. Za malo višjo ceno na servisu, recimo ATE dobiš komplet za 400 EUR, "original" bi bil pa 450-470 EUR bi dosti dosti več servisirali na pooblaščenih. Pa verjemi, da servis oz. firma ne da v tem primeru napisanih 470 za komplet. Sej če si tako vzgojen, da te obirajo na servisih nič narobe. To je tvoja odločitev. Bi bilo pa fer, da pustiš tudi drugim svoje mnenje. Pa očitno ne gre

eh jest se nic me sikiram, cetudi samo jest tako razmisljam. pac men to ne gre. pa tudi cisto dopuscam da drugi delajo drugace. nikomur nisem ocital da dela kaj narobe.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.157
2.256
113
https://www.amzs.si/motorevija/mobi...-lahko-na-servis-prinesemo-svoje-motorno-olje

En star članek.

Sicer pa če te nočejo sprejeti lahko lepo prosiš če ti lahko to pisno sporočijo, če ni uspeha pa se obrneš na generalnega. Pa mislim da ni več vprašanje ko jim omeniš tržno inšpekcijo. Ampak kot sem rekel, povsod te bodo sprejeli, res pa da jim to ni všeč, prav tako se moraš sam zavedati da te bodo max. nabili na storitvi koliko je to možno.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.157
2.256
113
https://www.amzs.si/motorevija/mobi...eti-odgovornost-avtomehanikov-in-nase-pravice

Zanimiv zaplet se je pripetil tudi neki stranki, ki je svojemu avtomehaniku na servis prinesla svoje motorno olje in svoj oljni filter, a ju avtomehanik ni želel uporabiti z argumentom, da ima sam boljši material. Postavlja se seveda vprašanje, ali lahko stranka zahteva, da ji avtomehanik vgradi njene lastne rezervne dele? Odgovor je – da, to lahko stori in avtomehanik ji je dolžan ugoditi, razen, če bi ugotovil, da gre za neprimeren material, ki bi lahko škodil njegovemu ugledu. Dejansko to pomeni, da avtomehanik ne more zavrniti strankinega motornega olja in oljnega filtra, lahko pa to stori, če ugotovi, da gre za slab oziroma sporen material in mora to dejstvo tudi ustrezno dokazati. O tem - torej da na servis lahko prinesemo svoje olje - smo v Motoreviji že pisali, to dejstvo pa velja tudi za servisiranje avtomobilov pri pooblaščenih servisih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Peror

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
eh jest se nic me sikiram, cetudi samo jest tako razmisljam. pac men to ne gre. pa tudi cisto dopuscam da drugi delajo drugace. nikomur nisem ocital da dela kaj narobe.

Nič ne dopuščaš, ampak obsojaš. Začel si z 'a te ni sram', končal pa 'tako sem bil vzgojen'. Obakrat si se izpostavil kot boljše bitje od nas.

P.S.: pa nisi
 
  • Všeč mi je
Reactions: model1a

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.986
5.714
113
blizu močvirne prestolnice
https://www.amzs.si/motorevija/mobi...eti-odgovornost-avtomehanikov-in-nase-pravice

Zanimiv zaplet se je pripetil tudi neki stranki, ki je svojemu avtomehaniku na servis prinesla svoje motorno olje in svoj oljni filter, a ju avtomehanik ni želel uporabiti z argumentom, da ima sam boljši material. Postavlja se seveda vprašanje, ali lahko stranka zahteva, da ji avtomehanik vgradi njene lastne rezervne dele? Odgovor je – da, to lahko stori in avtomehanik ji je dolžan ugoditi, razen, če bi ugotovil, da gre za neprimeren material, ki bi lahko škodil njegovemu ugledu. Dejansko to pomeni, da avtomehanik ne more zavrniti strankinega motornega olja in oljnega filtra, lahko pa to stori, če ugotovi, da gre za slab oziroma sporen material in mora to dejstvo tudi ustrezno dokazati. O tem - torej da na servis lahko prinesemo svoje olje - smo v Motoreviji že pisali, to dejstvo pa velja tudi za servisiranje avtomobilov pri pooblaščenih servisih.
A to si načrtno spregledal?
razen, če bi ugotovil, da gre za neprimeren material, ki bi lahko škodil njegovemu ugledu.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
AvtoFun v teh člankih nikjer ne piše, da ti morajo nardit tudi če maš svoje olje. Oni tebi niso dolzni nič nardit, ker servis ni človekova pravica :). Ti če prideš na servis in reče ne je zgodba zaključena, ga ne mores prisilit. Lahko iščeš drugega.
Drugo so reklamacije ali popravila v garanciji.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.157
2.256
113
A to si načrtno spregledal?
razen, če bi ugotovil, da gre za neprimeren material, ki bi lahko škodil njegovemu ugledu.

To sem napisal že nekaj postov nazaj oz. kaksno stran nazaj. Sicer pa vecina materiala renomiranih znamk tako filtrov kot olja je po specifikaciji. Logično da boš s seboj prinesel Castrol/Aral/Shell... olje ki je po specifikaciji a se ti ne zdi to normalno? A ti bi zraven prinesel 0W30 če gre v motor 5W40? :) Malo butasto vprasanje si to zdaj zastavil ampak ok....
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.157
2.256
113
AvtoFun v teh člankih nikjer ne piše, da ti morajo nardit tudi če maš svoje olje. Oni tebi niso dolzni nič nardit, ker servis ni človekova pravica :). Ti če prideš na servis in reče ne je zgodba zaključena, ga ne mores prisilit. Lahko iščeš drugega.
Drugo so reklamacije ali popravila v garanciji.

Dejansko piše, citiram: Dejansko to pomeni, da avtomehanik ne more zavrniti strankinega motornega olja in oljnega filtra, lahko pa to stori, če ugotovi, da gre za slab oziroma sporen material in mora to dejstvo tudi ustrezno dokazati.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.157
2.256
113
Naj zavrnejo ker prinesem slabe Mahle filtre in identično Castrol olje (z VW Audi approved logotipom) ki se tanka v moj motor že od novega in je na stebričku tudi njegova nalepka :)
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.157
2.256
113
Edini način na katerega te lahko zjeb*** je ta, da ti dajo nerazumno dolg termin za servis v smislu da imajo gužvo. Ampak kot sem rekel, nihče se ne brani stotakov, sploh če niso krvavo zasluženi (redni servis ni ravno med najbolj garaškimi avtomehaničnimi opravili).
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Dejansko piše, citiram: Dejansko to pomeni, da avtomehanik ne more zavrniti strankinega motornega olja in oljnega filtra, lahko pa to stori, če ugotovi, da gre za slab oziroma sporen material in mora to dejstvo tudi ustrezno dokazati.

Zdravnik ne sme zavrniti zdravljenja, kadar si življenjsko ogrožen. Javni šolski sistem ne ne more zavrniti (če si normalen), da greš v šolo, ipd. Vsak komercialni subjekt te lahko, če to želi. Vsak gostinec ti lahko reče, da tebi ne po postregel, vsak nočni klub ti lahko reče, da ne moreš vstopiti, vsak frizer ti lahko reče, da te ne bo postrigel, vsak zelenjavar ti lahko reče, da ti ne proda blitve. In vsak mehanik ti lahko reče, da ti pač ne bo popravil avta. K sreči imaš izbiro in greš lahko k drugemu. Razen, če gre za garancijsko popravilo. Poznam zelo dobro primer, ko je lastnik pooblaščenega servisa povedal stranki, da njemu več avta ne bodo popravjlali, ker je pač stranka izsiljevala. Ampak ne bom o tem, ker bom spet lagal, kot glede šob pri Audiji.

Pa še za vsevede o kulanci. Kulančni zahtevek naredi pooblaščeni serviser. Napiše kodo napake, podatke o stranki in druge podorobnosti, ki jih zahteva proizvajalec. Nekateri tudi o tem, ali je avto uvožen, koliko vozil ima stranka ipd. Nato proizvajalec odloči, ali bo in koliko bo plačal. Vedno se odobrizev kulance razdeljena na material, ki ga je potrebno zamenjati in delo. Se pravi, koliko odstotkov stroška matariala plača proizvajalec in koliko odstokov dela. V kolikšnem je to 100% v določenih manj, ali pa nič. Prav tako provajalec določi, kolilšen del mora prispevati serviser in v nekaterih primerih stranka. In sedaj glede "mojih" šob o katerih lažem znalcem. Proizvajalec je priznal 100% menjavo - strošek materiala, menjavo pa "časti" serviser. V tem primeru se serviser s tem ni strinjal (razlog, ker je stranka na vse servise sama prinesla olje in s sem je bil serviser ob del zaslužka in se mu je zdelo bedasto, da bi zdaj to delal brezplano), stranka pa se s tem ni strinjala. Nato je začela stranka (pa res gre za mojega sošolca) spraševati pri drugih servisih, kjer bi mu sicer šli na roke, ker je ponujal nekaj "pod mizo", ampak tega niso mogli narediti, ker je bil kulančni zahtevek že narejen pri drugem servisrju. Na koncu je toliko časa mancal, da je kulanca minila - menda je potrebno kulanco po X dneh od odobritve narediti in obračunati.

Ampak AvtoFun, zgoraj navedeno je nabijanje, naj bo po tvoje. Tebe nihče ne more zavrniti.