VW T5 Multivan - kje nabavit diske in ploscice

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.159
2.256
113
seveda, sam pri popoldancu... ne pa na pooblascenem servisu... sej cudn da sploh pustijo to...

ok, pustmo zadevo. vsakemu svoje...
Mislim da sem v eni AMZS reviji pred časom prebral članek, da te serviser po zakonu ne sme zavrniti če prineseš lasten materjal ki USTREZA specifikacijam. Lahko te zavrne le če je material tako slab oz. takšen da lahko naredi škodo oz. če s tem narediš škodo njegovemu dobremu imene. Nekaj v tem smislu. Celo primeri sodnih praks so bili zraven ko so serviserji zaradi tega izgubili tožbe.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.460
113
1000eur vs 300eur.....za ta denar lahko 3x tresejo pa še ti ostane za gajbo pira :)
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.460
113
LoL a tukaj si tud? Pa ti veš kaj so to diski pa ploščice pa pravilna vgradnja pa....

Te pogrešam v temi o novem EV passatu :D
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.344
3.437
113
V gostilno tudi nesete svoje zrezke in krompir in zahtevate, da vam jih samo spečejo in postrežejo?


Ne jaz vzemem dvigalko ključe pa 2x časa kot mehanik in sam v nulo porihtam.

Sem pač tehnični človek, ti pa slamo mlatiš in ne znaš drugega kot nakladat.

No lahko pa da kak črnuh iz Eritreje zna pa ti bo porihtal za zahvalo da si ga v Slovenijo spravila.
 

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
Ne jaz vzemem dvigalko ključe pa 2x časa kot mehanik in sam v nulo porihtam.

Sem pač tehnični človek, ti pa slamo mlatiš in ne znaš drugega kot nakladat.

No lahko pa da kak črnuh iz Eritreje zna pa ti bo porihtal za zahvalo da si ga v Slovenijo spravila.
dobro veš, da ne pišem o tem da si sam pošraufaš.
Eritrejce v tej temi in nasplošno pa prepuščam tebi, hvala.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.159
2.256
113
V gostilno tudi nesete svoje zrezke in krompir in zahtevate, da vam jih samo spečejo in postrežejo?

Tudi to gre za primerno ceno, kakor tudi če imaš kakšno zabavo in si zaželiš npr. svojega specifičnega vina ga lahko prineseš sam v lokal in pač plačaš postrežnino po litru. Vse je stvar dogovora. Torej tudi ti lahko prineseš material s seboj in mehaniku pošteno plačaš za opravljeno storitev. Pač v tem primeru nisi deležen določenih bonitet ter določenih garancij ampak to je tvoj problem in sam presodiš ali greš v to ali ne. Torej zelo butasta primerjava z gostilno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
Tudi to gre za primerno ceno, kakor tudi če imaš kakšno zabavo in si zaželiš npr. svojega specifičnega vina ga lahko prineseš sam v lokal in pač plačaš postrežnino po litru. Vse je stvar dogovora. Torej tudi ti lahko prineseš material s seboj in mehaniku pošteno plačaš za opravljeno storitev. Pač v tem primeru nisi deležen določenih bonitet ter določenih garancij ampak to je tvoj problem in sam presodiš ali greš v to ali ne. Torej zelo butasta primerjava z gostilno.
Vsi vemo da mehaniki služijo tudi na maržah. Ne moreš primerjati zabave ali poroke za več deset ljudi, kamor se prinese vino in pecivo, računa pa hrana v več hodih, najem in strežba, z nekom ki prinese lastno olje na uradni servis, potem pa zahteva isto ceno za menjavo kot če bi ga vračunal servis.
Strošek dela ni samo tiste pol ure ali koliko že menjave, ampak vsa oprema in orodje, ki ga specializirano zahtevajo tudi proizvajalci, prostor, obratovalni stroški, amortizacija, plače, prispevki in dobiček, od katerega moraš vse plačati in preživeti. Sem namreč skorajda prepričana da tisti ki nosi svoj najcenejši material in dele potem zbija, ali pa vsaj skuša zbijati ceno tudi na storitvi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.159
2.256
113
Ja nekako nisi v poziciji da zbijaš ceno dela če s seboj prineseš material? A se ti ne zdi? Vsak mehanik se je imel možnost v življenju odločiti in iti za kelnara, učitelja ali astronavta. Očitno kljub vsemu matematika gre skoz. Sploh pa marsikje delo računajo po normi, dejansko pa je bistveno manj opravljenega dela kot se ga zaračuna (po urni tarifi). Drugače pa tudi jaz šraufam svoj avtomobil na pooblaščenem servisu, kjer jim s seboj prinesem najkvalitetnejši material kar ga je moč dobiti, ki me pride malenkost pod 100€, pri njih hočejo zanj malenkost pod 400€. Torej 300€ razlike za enako oz. boljšo opcijo kot mi jo oni ponujajo. Vse kar imam je manj kot 10 minutk dela (čas naročila po telefonu ter čas prevzema ko se bo cesti ustavim). V tako kratkem času ne morem zaslužiti 300€, ni opcije. A če me je sram? Ko pogledam bilance tega mojega pooblaščenca in ko gledam kako se širi ti povem da me ni sram. Verjemi da me ni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gr3Ga23 in Hondi

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
Ni problema. Če si na svojem, potem boš očitno zadovoljen, ko ti bodo stranke zbijale ceno. Srečno pri tem.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.159
2.256
113
Sem na svojem, že od nekdaj, to kar delam počnem ugodno in imam delo. Ne gre mi slabo, dela je dovolj. Hvala za želje!
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.159
2.256
113
Nisem mehanik, se bavim s trgovino in delam na način da imamo vsi nekaj od tega in tako se ljudje vračajo. Zašla si ker zopet nekaj nesmiselno nabijaš, predlagam da se prestaviš v temo o beguncih, verjamem da ti tista tematika bolj leži!
 

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
Nisem mehanik, se bavim s trgovino in delam na način da imamo vsi nekaj od tega in tako se ljudje vračajo. Zašla si ker zopet nekaj nesmiselno nabijaš, predlagam da se prestaviš v temo o beguncih, verjamem da ti tista tematika bolj leži!
Super, povej naslov trgovine, ziher daješ že v štartu 30 % popusta ;)
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Pa kaj ma to veze nehi ze tezit. Sej ti mora uradni servis tut olje zamenjat ce ga sam prineses. Pa mas lahko avto star pol leta. Kdonje reku da mores ti placevat za marze, ti placas storitve! Se pravi menjavo olja al pa bremz pod standardi, ki jih uradni servis zahteva. Za olje vzamejo vzorec in ce ti kasneje crkne turbina, gredo gledat cigava krivda je.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.159
2.256
113
a bos nesel na pooblascen servis?
Kolega ti imaš hude težave z logiko. Sprašuješ če ga/nas je sram nesti materjal na pooblaščenca ki je itak predrag in pretirava s cenami? Če že bi me/nas moralo biti sram če prinesemo lasten materjal k privatniku. Se ti ne zdi ta logika bolj verjetna? Ampak ne, tudi tja me ni sram nesti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: model1a