VW T5 Multivan - kje nabavit diske in ploscice

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.350
5.858
113
pri taščici
pa te ni sram hodit s svojo robo h pooblascenem serviserju?
Na uho mi je prišlo da nekateri pooblaščenci (lahko) niso nič drugače kot kozolcarji. Se pravi jih ne moti tvoja autodoc roba ( baje ti celo številke artiklov povejo za naročilo) če imaš dilemo kaj naročiti. Težava lahko nastane če se med popravilom ( na dvigalu) pojavijo dodatne okvare. Takrat pa ni časa za autodoc. Je treba dobiti dele na pooblaščencu ali kakšni lokalni avtotrgovini še isti ali najkasneje naslednji dan. Ali pa nazaj sestaviti pa nekoč v prihodnosti ponovno dvigalo, razdiranje....
Najbrž pa tega ne naredijo ob tvojem prvem obisku, ter če so na obmocju kjer imajo dela dovolj.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.600
253
113
O fak no! A tebe ni sram, da me vprašaš tako debilno vprašanje?!? Sram? Uradno je cena za vse skupaj cca 1.000€...sram bi me moglo bit ker lahko pridem skozi za 400 oz. manj?

Ne morem verjet...

ma ja, sej sm mal studiral, a te cem to vprasat al ne, no, pa sm te...

ja ne vem, tak avto ni glih med cenejsimi, in tukaj ni navada se takole spara. drugo je da peljes enemu popldancu...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.460
113
Pr 1000eur za komplet bremze za nek "ljudski avto" se kar malo vprašaš....ni tukaj dileme...
 

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.193
41
48
Si kdaj razmišljal, da je lahko tresenje posledica nepravilne vgradnje? In če človek nabavi isto kvaliteto za 40% ceneje kot pri pooblaščencu je to že kr škart roba potem?
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Kaj točno boš ti na pooblaščencu reklamiral pri zavorah s svojo škart robo iz interneta? Nepravilno vgradnjo, ko bo začelo čez par kilometrov tresti? Lol...

Če kupim identične, kot jih imajo oni, je to škart roba? In ja, lahko reklamiram mariskaj, med drugim tresenje ja.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.159
2.256
113
Ni več nujno to.
Golf 7 spredaj jurid zadaj textar na diskih je pa vw pa cifra. Tak da vrag si ga vedi.
Kaj ni nujno? O kakšni nujnosti govoriš? Jaz sem napisal naj vzame ATE da je preverjena roba in da nima kaj falit. Verjamem da je tudi Textar, Jurid ter še katera znamka vrhunska roba.

Original pa se itak tišči gor tisto kar v danem momentu dobijo najceneje, ne tisto kar je najboljše.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Daj se najprej pozanimaj pri pooblaščencu, koliko pri njih stane original roba. Možno je da boš presenečen.
Kar se tiče izbire robe, na autodoc imaš svetovalca online, napiši jim številko šasije pa naj študirajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Peror in AvtoFun

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.460
113
Kaj točno boš ti na pooblaščencu reklamiral pri zavorah s svojo škart robo iz interneta? Nepravilno vgradnjo, ko bo začelo čez par kilometrov tresti? Lol...
Tukaj imaš recimo škartrobo že pri prvovgradnji....priznajo pa samo kulanco :D
 

Priponke

  • DSC_0798.JPG
    DSC_0798.JPG
    675 KB · Ogledi: 181

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Tukaj imaš recimo škartrobo že pri prvovgradnji....priznajo pa samo kulanco :D

Pa o tem govorim, kaj misliš potem da bodo priznali pri AutoDoc robi? :cool:
Si kdaj razmišljal, da je lahko tresenje posledica nepravilne vgradnje? In če človek nabavi isto kvaliteto za 40% ceneje kot pri pooblaščencu je to že kr škart roba potem?

150 eur. v Eurotonu je 40% ceneje od 1000 eur. na pooblaščencu? In ja, vem da lahko trese zaradi nepravilne vgradnje, ampak dokazati da je to posledica vgradnje, in ne posledica slabega materijala ki si ga nabavil sam je pa druga pesem.

P.S: Zavore za VAG je najlažje iskati po P.R. številki.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.600
253
113
Premal si študiral, se boš naučil za drugič. Uradno nanesejo bremze 1k €, sram bi me lahko bilo, če ne bi poizkušal najt cenejše variante.

seveda, sam pri popoldancu... ne pa na pooblascenem servisu... sej cudn da sploh pustijo to...

ok, pustmo zadevo. vsakemu svoje...
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Pa ti veš, da na uradni servis za avto, ki je v garanciji, lahko prineseš svoje olje? Zaračunajo ti odvzem vzorca za primere okvar, to je pa vse.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.878
5.147
113
Če kupim identične, kot jih imajo oni, je to škart roba? In ja, lahko reklamiram mariskaj, med drugim tresenje ja.
Pozabi. Tresenje bos ti reklamiral prodajalcu tak da posleš robo nazaj in čakaš da rečejo da si jih zvil zaradi nepravilnega zaviranja. Če bi robo vzel pri tistem ki ti vgrajuje bi on vse zrihtal tak da bi mel v istem dnevu nove diske, on bi dal stare nazaj in vzel nove. Pol bi se pa resevalo dalje mimo tebe. Seveda če vi blo to par dni po vgradnji ne pa par tisoč km. Tega ti noben ne bo reklamiral.
V tvojem primeru pa lahko servisu reklamiras samo takoj, ko avto odpelješ. Če takrat ne trese je ok vgrajeno, vse kaj je kasneje ni več njihov problem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun