VW ID.3

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Ciljna skupina so vseskozi tisti, ki avta sploh ne potrebujejo. Če bi država namesto eko vozil subvencionirala raje javni prevoz, bi vsi ti preklopili na avtobuse in vlake, ne da bi pri tem trpeli na udobju.
 

bev

Fizikalc
25. apr 2017
332
209
43
VW bo leta 2020 splavil prvi EV avto za množice. ID3 bo polizdelek za ceno 40k€ z opremo, ki bo nikakršn za ta denar, napak bo celo morje, servisi bpodo podobno kot ostali ICE,... skratka tresla se je gora, rodila se je miš. Enako je z vsemi EVji do sedaj. Sej kao se voziš zastonj, ampak avto si pa dvojno plačal. Da sploh ne govorim o udobju, ki ga ICE prinaša (črpalke za bencin so povosod in klo napolniš je doseg zavidljiv, za elektirko rabiš 5+ različnih kartic za polnenje, polnilnice neprestano zasedene, EV baterija se pri vskem polnjenju uničuje, neprestano gledanje koliko še imam dosega, gretje pobere tudi do 30% dosega(glej Teslo), polnjenje EV traja predolgo tudi na specialnih polnilnicah, itd...)

Skratka mokre sanja vseh vozačev, da se bodo vozili na delo 50+km dnevno brezplačno.

PS: vozim VW koncern, da ne bo kdo mislil, da pljuvam čez VW kar tako.
Se mi ne da ampak pojma nimaš. 100+ a lahkoto vsak EV. Kolk so zasedene polnilnice me ne zanima, ker polnim doma. Kartico imam samo petrolovo, uporabil sem jo mogoče 4x. Po 4 letih za servis nisem dal še nič. V štirih letih se na bencinu pršparal 6 jurjev. Seveda, če bi bil trgovski potnik EV ne bi imel.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
Da sploh ne govorim o udobju, ki ga ICE prinaša (črpalke za bencin so povosod in klo napolniš je doseg zavidljiv,...
Vidiš... tukaj se pa moje in tvoje razumevanje udobja razlikuje. Meni je ena izmed glavnih prednosti EV-ja ravno to, da črpalk ne bom več rabil. Avto priklopiš doma (in po možnosti še v službi) in imaš vsako jutro na voljo poln doseg.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

takata

Zelenc'
23. feb 2018
9
2
3
Ne razumem kako mislite polniti EV v službi. Vsi bi vse zastonj. Prinesi svoj števec v službo pa filaj do daske. To je zame isto kot bi pripeljal vsak dan termoakumulacijsko peč jo nafilal v osmih urah in se potem grel doma zastonj. Težko verjamem,da bi me direktor dolgo gledal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Tisti ki bodo imeli možnost jo bodo pač izkoristili večina pa tega ne bo rabila ker bodo zvečer doma polnili.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
Ne razumem kako mislite polniti EV v službi. Vsi bi vse zastonj. Prinesi svoj števec v službo pa filaj do daske. To je zame isto kot bi pripeljal vsak dan termoakumulacijsko peč jo nafilal v osmih urah in se potem grel doma zastonj. Težko verjamem,da bi me direktor dolgo gledal.
Imam parkirno mesto v garaži, poleg katerega je vtičnica. Nekdo v tej isti garaži par metrov naprej že polni svoj EV. Torej je možno... ko bom imel svojega EV-ja, se bom pozanimal, pod kakšnimi pogoji polni (pavšal ali brezplačno) in se odločil, če bom jaz isto koristil. Ne pričakujem brezplačnega kosila. Je pa to stavba, v kateri prostore najema več podjetij... elektrika v garaži gre načeloma v skupne stroške. Če za tiste, ki sedaj v garaži polnijo svoje avte še ni kakšnega pavšalnega stroška, bo prej ali slej moral priti... ker vsa ta različna podjetja tega gotovo ne bodo tolerirala, če bodo stroški rasli.
 

takata

Zelenc'
23. feb 2018
9
2
3
Zame je isto, ali v firmi ukradeš 1kg žebljev ali 1kw elektrike. Fila naj tisti kdor plačuje elektriko. Vse ostalo je kraja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Če si dogovorjen, da lahko dam odneseš 1kg žebljev in to spada med ugodnosti zaposlitve, potem je to daleč od kraje. Brez dogovora pa tega seveda ne moreš početi.
To je davčna goljufija tudi na strani podjetja. Saj ni nobena skrivnost, da direktor kupi EV, za katerega si izplačuje kilometrino, hkrati pa si ga še polni na stroške podjetja. FURS zadnje čase tudi to preverja ob kontrolah podjetij ...
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.200
670
113
bev: če gledaš price/performance je EV pač predrag glede na to kaj ponuja. druga zadeva pa je amortizacija, saj avto za 40k+€ ima amorttizacijo bistveno višjo kot enak ICE, ki je seevda cenejši. ti gledaš kok prišparaš, nekateri gledamo tudi na udobje. in če imaš vsaj kolikor toliko prihodkov, je ICE trenutno veliko bolj udoben in ugoden za vožnjo. ne pozabi, da moraš vsakič ko greš do avta (ki ima seveda majhno baterjo) le tega priključit in izključit, da slučajno ne ostaneš brez zjutraj. da gledaš na števec kilometrov bistveno več kot nekdo, ki ima kesl z 50L. da so Petrolove polnilnice svinjsko drage. sej bodo baterije enkrat 400+km za normalen denar, ne pa 45k€ wtf

ni EV neuporaben, je pa trenutno predrag in ponuja bistveno manj udobja kot ICE.
 
Nazadnje urejeno:

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.200
670
113
Vidiš... tukaj se pa moje in tvoje razumevanje udobja razlikuje. Meni je ena izmed glavnih prednosti EV-ja ravno to, da črpalk ne bom več rabil. Avto priklopiš doma (in po možnosti še v službi) in imaš vsako jutro na voljo poln doseg.

ti praviš temu udobje, da moraš vsakič ko prideš domov ali v pisarno avto priklapljat na vtičnico. zgleda imava različne poglede.
 

bev

Fizikalc
25. apr 2017
332
209
43
bev: če gledaš price/performance je EV pač predrag glede na to kaj ponuja. druga zadeva pa je amortizacija, saj avto za 40k+€ ima amorttizacijo bistveno višjo kot enak ICE, ki je seevda cenejši. ti gledaš kok prišparaš, nekateri gledamo tudi na udobje. in če imaš vsaj kolikor toliko prihodkov, je ICE trenutno veliko bolj udoben in ugoden za vožnjo. ne pozabi, da moraš vsakič ko greš do avta (ki ima seveda majhno baterjo) le tega priključit in izključit, da slučajno ne ostaneš brez zjutraj. da gledaš na števec kilometrov bistveno več kot nekdo, ki ima kesl z 50L. da so Petrolove polnilnice svinjsko drage.

ni EV neuporaben, je pa trenutno predrag in ponuja bistveno manj udobja kot ICE.
Teb ponuja manj udobja, meni pač več. In precej raje vtaknem in zjutraj iztaknem kabel kot grem na pumpo. Imel sem seveda ICE in imam BEV. najbrž lahko ocenim za razliko nekaterih, ki ocenjujejo BEV na podlagi neizkušenj. Naslednji bo zagotovo spet BEV.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
ti praviš temu udobje, da moraš vsakič ko prideš domov ali v pisarno avto priklapljat na vtičnico. zgleda imava različne poglede.
Kako pa ste/so uporabniki EV zadovolnji z načini polnjenja v tujini? Enkrat poleti sem opazoval enega Mariborčana v Grazu, ki je zmeden skakal okrog polnilnice in okoli spraševal folk, kam bi moral iti, da mu odobrijo polnjenje.
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.453
335
83
Je bil še NUUB. Poglej si drugi video, ki sem ga včeraj linkal je ravno na to temo.
Nekaj informacij si je pač treba naliti v glavo. Marsikdo gre v Avstriji ICE tankat v kakšno vasico in ne na avtocestno postajališče. Si je pač treba uredit plačilne zadeve dokler stvar ni poenotena.
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.200
670
113
bev: kaj pa voziš, da si tako zadovoljen?

jst tud gledam nek mali mestni električen avto (lahko tudi samo za dve osebi), imel rentanga EV SmartFroTwo, pa tudi teli UPi oz CitiGo mi dišijo predvsem zaradi subvencije 7500€. da bi plačal 20k€ za nek mali mlinček, ki ima en kup omejitev, mi pa res ne pade na pamet. da daš za avto 40k€ z neko osnovno opremo in si govoriš, da si prihranil, je pa še bolj noro.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.632
770
113
Kateri EV pa je 40k € in ima samo osnovno opremo?

Aja, ID.3. No bo vseeno treba počakat koliko je res to osnovna oprema.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
ti praviš temu udobje, da moraš vsakič ko prideš domov ali v pisarno avto priklapljat na vtičnico. zgleda imava različne poglede.
Definitivno bolj udobno kot pa to, da moram delat ovinke, da pridem na črpalko (avtocestnih se iz principa izogibam). Potem mi pridejo na misel še občasne gneče in čakanje na prosto mesto za tankat... in skoraj redno čakanje na blagajni (žal nimajo vse črpalke samopostrežnih blagajn). 100 ljudi, 100 čudi.