VW goljufal pri emisijah NOx v US

jello

Guru
22. sep 2008
9.640
3.523
113
100% res je. Potegnjeno iz riti.

Manj kot veš o temi, več prostora je za dodatke po svoji domišljiji.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.253
113
Odškodnina navadnemu ljudstvu pri tej Dieselgate farsi se mi zdi naravnost smešna, če že kdo, bi jih morala država/države tožiti (po zgledu USA) za tisto razliko CO2ja v davščinah + vzgojna kazen. Vse ostalo je čista farsa in izkoriščanje situacije. Koji krščen duš si ti kot bivši lastnik Passata oškodovan? Ne me jebat no.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.968
5.704
113
blizu močvirne prestolnice
No ja, sam plačam na uradnem servisu menjava olja, filtrov 135€ za touran bencinar skupaj z materialom. Koliko ti za Toyoto, s tem da zaradi tebe umirajo črni, ker morajo zaradi tvojih baterij garati za fičng? Ni vse Ljubljana.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Ce ne oskodovan si nategnjen, direkt v supak. Nemsko precizno.

Nategnjen s čim? Da si plačal manj DMVja, kot bi ga moral? Da si imel nižjo porabo, kot bi jo imel ob "normalni" nastavitvi? Da si imel manj okvarljivih delov in nisi rabil dodatno točiti ad-blue?

Za ranjeni ponos pa obstajajo civilne tožbe.
 
Nazadnje urejeno:

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.080
852
113
Ja s tem, da so zavajal. Prodal so ti nekaj kar ne deluje kot zapisano ampak slabse. Ce vam je to ok, prav (gluma do kraja), samo ne se delat neumne, kao kako to mislis in podobne. Dobr veste in vse vam je jasno. Pa se vedno opravicujete, zame katastrofa. Na suho vas drajsajo pa vam pase. No, pa tudi prav, upam da pase.

Onemu nad tabo: sam placam vse servise in ostalo, kdo pa drug? Razdelan cenik letnih stroskov je na voljo na netu. Dosedaj vse ok. Drugace pa crni umirajo zarad baterij, beli pa zaradi? Heh... to tud smesno ni vec. In ko bo Toyota dobila tako kazen zaradi zavajanja se lahko pogovarjava na tak nacin. Do takrat pa ste samo nategnjeni in goltate.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zakon

B81

22. jul 2007
34.414
8.910
113
Ja s tem, da so zavajal. Prodal so ti nekaj kar ne deluje kot zapisano ampak slabse. Ce vam je to ok, prav (gluma do kraja), samo ne se delat neumne, kao kako to mislis in podobne. Dobr veste in vse vam je jasno. Pa se vedno opravicujete, zame katastrofa. Na suho vas drajsajo pa vam pase. No, pa tudi prav, upam da pase.

Onemu nad tabo: sam placam vse servise in ostalo, kdo pa drug? Razdelan cenik letnih stroskov je na voljo na netu. Dosedaj vse ok. Drugace pa crni umirajo zarad baterij, beli pa zaradi? Heh... to tud smesno ni vec. In ko bo Toyota dobila tako kazen zaradi zavajanja se lahko pogovarjava na tak nacin. Do takrat pa ste samo nategnjeni in goltate.
Slabse dela? Cista laz. Po updateu dela slabse, ne pa original.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Najbolji



Še enkrat - kje si bil ti kot uporabnik dejansko oškodovan?

Oškdovana je bila država in “ekologija“. Torej naj država “toži” in izterja škodo (in nabije še kazen), glede ekologije pa smo bilo dejansko vsi oškdovani - torej se lahko spustiš v tožbo sam, ali pa naj to v imenu državljanov uredi(jo) država(e) - kar pabi bilo dejansko urejeno z kaznijo iz prvega dela.

Sami uporabniki pa ste dobili povrnjeno dejansko “škodo” (čas in pot na “popravilo”) s flašo šampanjca in kakim zastonj servisom.

Pa da ne bo nesporazuma - zadnji VAG, ki sem si ga lastil je bil narejen v Sarajevu.
In ja - VW (in ostale, ki so goljufali) je treba vzgojno kaznovat - a to ni delo posameznika in odvetniških pisarn (ki vsi pričakujejo “odškodnine”), ampak delo dejansko oškodovanih - držav in vseh državljanov, ki smo se nagutali VW izpustov. In tu je USA pot edino pravilna.
Disclaimer: seveda je prvo treba dokazati, da so kršili dejansko zakonodajo ali so našli luknjo. Ampak glede na to, da so šli v “popravilo” je zadeva očitno nekje v sivi coni. V USA je zadeva jasna - cheating SW je prepovedan.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Uporabniki so bili oškodovani. Predelava, ki jo je prestavil VW, namreč povzroči pogostejše regeneracije DPF, kar je nadležno in vodi k nesorazmerno preveliki obrabi materiala. V nekaterih primerih je tudi vpliv na zmogljivosti (vsaj sodelavec je imel tak učinek, so mu zaradi tega tudi vzeli avto nazaj).
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.253
113
Ce ne oskodovan si nategnjen, direkt v supak.

Jaz voznik sem nategnjen? Ker? Sem izpustil 12% več Co2-ja kot piše v homologaciji? :) Kot voznik si oškodovan od tiste točke naprej ko je zaradi tega sranja tvoje vozilo manj vredno, kar vsi vemo da se ni zgodilo ter od tistega momenta ko ti vsilijo gor ta update in zaradi tega avtomobil slabše gre ter več pije, to pa se sedaj tudi ni zgodilo, razen pridnim ovčkam.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.253
113
Uporabniki so bili oškodovani. Predelava, ki jo je prestavil VW, namreč povzroči pogostejše regeneracije DPF, kar je nadležno in vodi k nesorazmerno preveliki obrabi materiala. V nekaterih primerih je tudi vpliv na zmogljivosti (vsaj sodelavec je imel tak učinek, so mu zaradi tega tudi vzeli avto nazaj).

Ja ker je sodelavec ovca in ga je dovolil updatat. Sicer je sedaj nova zakonodaja ki pa ne vpliva za update za nazaj če se ne motim. V tem primeru je oškodovan, se strinjam.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.080
852
113
Ce kupis robo, ki ne ustreza normativom je to kaj? Nisi nategnjen? Ja sej, tipish... se ko vidim tisto da po updejtu 'slabse' dela mi je vse jasno. Ko dela 'bolje' onesnazuje, ko ga 'postimajo' dela slabse. Kaksen izdelek je to, ce ne pokvarjen oz. zanic? Nekomu nekaj ni jasno. Kar slepite se, saj pravim, direkt vas stelajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

jello

Guru
22. sep 2008
9.640
3.523
113
Najbolji

Sami uporabniki pa ste dobili povrnjeno dejansko “škodo” (čas in pot na “popravilo”) s flašo šampanjca in kakim zastonj servisom.

Dva deci šampanjca za to da mi naložijo softverski pokvarek?

Če vam to ne paše lahko izbirate še med "drek po pošti in ambipur zatonj" ali "tri na gobec in popust pri zobarju".
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.080
852
113
Samo tvoj ni problem, sam poleg tvojga je tu se kup tvojemu podobnih avtov, kateri vsi 'spricajo' sranje ven. Sranje katerega neposredno dihas. Ti ke vseeno? Ok, naj ti bo, meni in marsikomu ni, pod crto je pa tako, da tak avto ni tisto za kar je bil prodan. Za korono mate vsi masko, za ppm jajc k ga ven mecejo vasi avti mask nimas. Sicer pa, sopajte fantje, cimbolj rabljeno (poceni) to bolje. Pali misko.