VW goljufal pri emisijah NOx v US

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.936
1.096
113
www.adriamedia.si
No ja, v Top10 najbolje prodajanih EV v evropi sta dva nemška, dva ameriška, dva korejca, dva japonca, en francoz ... Kaer enakomerno razporejeno. I3 je pa 3 najbolje prodajan /zadnje mesece 2. najbolje prodajan
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:... sedet bi marali vsi, ki so to vedeli, ...
Ni zadosti luksuznih celic v zaporih , bi morali zgradit novega, seveda iz davkoplačevalskega denarja ...
evil.gif
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.930
113
najrajš na babi
Sem že predlagal. Vsak slovencelj prispeva 1 EUR, pa od hrčkov kupimo goli otok, ob obali sitni lopovi, na vrhu politična elita. Če kak EUR ostane pa kladvenice okoli naselimo. Ko zmanjka prostora, ponovimo akcijo, pa še Sv. grgur kupimo. Viška kapacitet lahk tud švabom oddamo.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.647
3.901
113
Stvar z dizli je hitro rešljiva, torej na tehničnem bi morali takoj preveriti ustreznosti dpf filtrov. Ne pa da celo spuščajo tiste, ki so ga izgradili. Samo gorivo pa je že tako ali tako predrago saj vsebuje maržo, trošarino in ddv.

Če bi bili vsi dizli izpravni, bi bil 3/4 manj izpustov. Avtomobile pod euro 5 pa bi mogli pri registraciji močno obdavčit, recimo 500 eur cestnina.

Problem bi bil takoj rešen, noben starih jajc nebi fural. Tko pa vidimo odslužene nemške kante ki kadijo kot dimnik. Seveda brez dpf ali z odluženimi dpf filtri.

tukaj je glavni problem. Ne vem zakaj to ne počnejo?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.369
6.551
113
Enako, kot se ne prepove cigarete, čeprav dokazano ubija.

Postopoma se take zadeve rešuje, drugače ljudje skočijo v luft.
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Citat:
Uporabnik optiplex pravi:...Avtomobile pod euro 5 pa bi mogli pri registraciji močno obdavčit..
Pozabljaš, da te zvezdice nad 3 so zadnje čase bolj zaradi varnostne in "bonbonček" opreme kot pa izpustov !
grims-1.gif
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.901
3.021
113
Citat:
Uporabnik optiplex pravi:
Avtomobile pod euro 5 pa bi mogli pri registraciji močno obdavčit, recimo 500 eur cestnina.

Itak, pol milijona slovencev ima na računu 15k€ da si kupi nov/rabljen euro 6 avto
hysterical-1.gif
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.881
5.159
113
že v štartu bi blo treba perkinse obdavčit bolj, da bi folk 2x razmilo predn kupi dizla za mestno jajčkanje.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.369
6.551
113
Zakaj, če pa je dokazano da mali turbo mlinčki celo bolj onesnažijo, kot moderni dizli.

In ravno mestna vožnja je gas bremza, kjer se navija turbinico.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.915
5.461
113
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
že v štartu bi blo treba perkinse obdavčit bolj, da bi folk 2x razmilo predn kupi dizla za mestno jajčkanje.

Ob dejstvu da 1.2TSI onesnažuje enako kot en 1.6TDi
sprasujem se.gif
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.881
5.159
113
kaj je samo mali turbo mlinček možno namesto dizla al kaj? Kaj pa 1.2 16v recimo? Re rabi mali mestni avto 110 turbo konjev?
Drugač pa mali turbo mlinčki ne onesnažujejo nič bolj kot neturbo mlinčki. Problem je pri turbo mlinčkih z direktnim vbrizgom.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.675
1.597
113
Citat:
Uporabnik Floki pravi:
Citat:
Uporabnik optiplex pravi:
Avtomobile pod euro 5 pa bi mogli pri registraciji močno obdavčit, recimo 500 eur cestnina.

Itak, pol milijona slovencev ima na računu 15k€ da si kupi nov/rabljen euro 6 avto
hysterical-1.gif

To bi razmisljali takrat, ko so kupli traktor za 3 km v sluzbo. Glede na trend in gonjo proti traktorjem, bo to v zelo kratkem času zelo velik problem za traktoriste. Prodaja novih zetorjev je v nemciji in UK glede na lansko leto padla za 20%, volvo je kot prvi proizvajalec dal izjavo da zetorjev vec ne misli razvijat. Dizl je mrtev in nahebali ga bodo vsi lastniki, ker cez par let to noben vec ne bo hotel kupit. Glede na trende drugod, lahko tudi pri nas pricakujemo v naslednjih letih prepoved traktoristov v mestih.

Da pa VSI turbo mlincki generalno spuscajo vec nox v zrak kot zetorji pa sem zaenkrat zasledil samo od forum znalcev ki popajo neke linke od enih x strani.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.675
1.597
113
Evo tocno o tem govorim, forumski veleum, ki zna guglat namesto mene, rezultat pa neke x strani, o katerih se zivi bog nic ni slisal, ki na podlagi nicesa nekaj trdijo. Saj pravim, da so turbo mlincki smrtonosni napram dizlom, sem zaenkrat samo tu zasledil, na podlagi gugl zadetkov raznih kameleonov.
Verjetno tudi 100% verjames v to, da je fbi v usa nasel v mesu mcdonaldsa dojencke? Tako pise na internetu!
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.165
1.177
113
Ne vem kolk kateri motor onesnažuje, kateri bolj kateri manj, po mojem ni bistvene razlike, če je bencin (na pamet rečem) za 20% bolj čist, je pa za 20% večja poraba.
Me pa zanima, če se dizle res ukini ali tako omeji, kje bo potem država pobrala razliko v ceni med dizlom in bencinom, kam bodo naftne družbe plasirale ta dizel, in kje naredile dobiček? Dizel je v bistvu ene vrste stranski produkt pri produkciji bencina. Ni zgodba tako enostavna. Lobiji so tu močni na vseh straneh, raja je pa itak čist zmanipulirana.
Komu verjet v tej zgodbi? Jaz npr. bolj kot ne verjamem le svoji denarnici.

Zadnjič je nekdo omenjal da je servis dizla dražji od bencinarja, imel sem vseh vrst avtov, in v sami ceni servisa ni praktično nobene razlike. Kvarita se pa itak oba. Pa ne vozim nekih skuterjev ob 50 kub.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.881
5.159
113
cene servisov niso mišljene samo menjava olja in filtra.
Kaj pa menjava vztrajnika? Menjava šob? Menjava viokotlačnih črpalk? Menjava EGR ventilov? Menjava senzorjev diferenčnega tlaka?
To je pač realnost modernih dizlov. Popravila ki čakajo vsakega lastnika slej kot prej. Eni pač avto prodajo dovolj hitro, tisti drugi ki kupijo rabljenega se pač s tem ukvarjajo.
Pa ne mi zdaj spet mešat prahistorikov kot 1.9jtd in 1.9PD kak nič ne crkne.

aja pa diesel ni stranski produkt. In tudi ceneje je prit do izla kot do bencina pri predelavi.
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
sem malo preračunaval : novejši dizel ki porabi 5L, porabi še 1dl adBlue na 100km ... torej cena za sto km je 6+2€ =8€ ... vožnja na km enako draga kot z bencincem
evil.gif
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.346
3.439
113
Kje si prišel do take cene adablua?
Na tovrnjakarskih pištolah na črpalki je cca 0,60€ liter . Ni lahko tudi avto z njo napolniš in nebo nič narobe.