VW goljufal pri emisijah NOx v US

No ravno danes, debata z kolegom o teh opomnilnih kamnih, ki so se pokazali v Renu v Nemčiji.

Pač mejnik kako nizko je bila reka.

In hudiča gori je vklesana letnica 14xx, se pravi pred 600 leti.

Kaj je pa takrat bilo krivo za tako imenovano globalno segrevanje.
Volkswagen še ni obstajal, Industrije tudi še ni bilo.

Ne vem so dinozavri preveč prdali pa je ratalo vroče.

Lepo nas nategujejo z tem globalnim segrevanjem, ni kaj.
JANŠA!

PS enkrat je en izjavil, in to zelo zelo drži, da bi mi s pogozdevanjem, ozelenitvijo potencialnih površin itd... delno rešili, oz vsaj pomagali v boju proti globalnemu segrevanju, saj bi zelenje CO2 porabilo zase...sam jebiga en gozd...kake politične točke, al reklamo to prinese?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Gozd bi tudi vodo zadrževal dalj časa tam, kjer jo je dež prinesel. Res je letos manj padavin pri nas, ampak resnici na ljubo, smo še zelo daleč od puščave. Problem pa je, da mi ob padavinah želimo, da voda čimprej steče v neke vodotoke in zapusti območje.
Prepričan sem, da so pri pripravi političnih norm za EU izdatno sodelovali največji EU proizvajali vozil. Z idejo, da bodo oni s tem upravičili višje cene, otežili posel manjšim proizvajalcem in jih po možnosti povsem izrinili s trga ali kupili, kar na koncu spet prinaša več profita. Tehnično pa bodo to že nekako dosegli. Verjetno so se šli po scenariju, da se prodajalec ne sekira, če je nekaj tehnično možno, glavno je, da on proda.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Pol pa naj se folk kar vozi s cevjo izpušnih plinoc speljano v vozilo pa rešeno.

:D

Za probat bi bilo. Lahko stestiraš prvi in javiš rezultate ;)

Verjetno bi mogli potem tudi dimnike na hišah tako speljat, pa nekako porazdeljevat 'dišave in zdravje', ki ga puščajo za sabo termoelektratrne, ker se troši doma njihova el. energija.

Če imamo tule koga, ki s za vožnjo z avtomobilom ne vpliva na ekologijo, ga lepo prosim naj se pofočka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony