Vremenska aplikacija - Weather Alarm

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
498
83
Pozdravljeni,

potreboval bi še nekaj beta uporabnikov za mojo aplikacijo. Sicer ta obstaja že kar nekaj let, ampak bo sedaj končno dobila novo preobleko in kar nekaj izboljšav.
Gre za to aplikacijo:
https://play.google.com/store/apps/details?id=org.me.weatheralarm

sicer je zaenkrat samo za android, sedaj bom začel razvoj še za iOS.
Kdor je zainteresiran naj mi pošlje e-mail v zs.

Če kdo smatra to sporočilo za aplikacijo kot reklamo, se lahko zbriše.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MaverickT

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.022
118
63
okolica mesta
Ne vidim nove preobleke? Je enaka kot pred leti, ko sem jo uporabljal za nevihte
smile-1.gif
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
498
83
Seveda se ne vidi če nisi beta uporabnik
smile-1.gif
. Pošlji mi mail na zs pa ti bom nastavil pravice za beta uporabnika.

Vem da nekatere aplikacije omogočajo tudi opozarjanje na padavine, vendar kolikor sem jih jaz testira,l je na meji uporabnosti vse skupaj. Stalno se pojavljajo opozorila, čeprav padavin niti blizu ni. Problem je to ker so narejene z minimalno truda in uporabljajo poenostavljen kompozit radarskih slik, ki je zelo netočen. Jaz uporabljam uradne radarske slike za posamezne države.
Poleg tega ostale aplikacije uporabljajo že pripravljene podatke, ki so prosto dostopni na določenih straneh. Pri mojem primeru je srce aplikacije v glavnem programu na lastnem strežniku, ki neprestano dela izračune. Torej gre za kompletno samostojno rešitev.

Lahko pa da sem jaz napačne preizkušal, čeprav roko na srce, niti ne gledam kaj dosti kaj imajo ostali.
Ne trdim da je moja najboljša, je pa narejena s srcem in vloženo je ogromno mojega prostega časa, govorim seveda predvsem za program, ki teče na strežniku
smile-1.gif
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
498
83
Žal ne, bom pa sedaj začel razvoj za iOs, saj imam tudi jaz iphone in mi zelo narobe hodi ker moram imeti veckrat še en telefon pri sebi
smile-1.gif
 

bratusm

Fizikalc
29. jan 2014
615
38
28
Sem jo dal gor...
Do sedaj ni še javila nič,..
Bi šlo dodat (samo predlog, nič drugega):
- Posodobi vsakih - dodat še ročno ali pa pri odprtju aplikacije
- Izberi državo - da se lahko označi več držav - recimo Slovenija in Hrvaška
LP, M
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
498
83
Hvala!
Glede ročne posodobitve mislim da ni smiselno, saj je namen te aplikacije ravno opozozarjanje uporabnika na padavine, za katere mogoče sploh ne ve da prihajajo in tudi v kakšni obliki prihajajo (npr toča).

Druga stvar se mi pa mogoče res zdi pametna, mogoče bom vklopil to možnost. Sicer je pa kar nekaj dela s tem, saj je vse prilagojeno na en radar. S tem bi se tudi uporaba podatkov v ozadju podvojila. Sicer gre za majhne količine. En radar porabi nekaj MB na mesec, odvisno od vremena
 

bratusm

Fizikalc
29. jan 2014
615
38
28
Kar se posodobitve tiče imaš prav, mora bit vklopljeno... Kaj pa dodat 5 minut? A je to prehitro? Glede na spremembe...

Uporaba podatkov pa je pač tako - tisti, ki to rabi, se ne bo sekiral, samo da bo dobil pravočasno prave informacije...

Pa čestitke za dobro aplikacijo in zagnanost! Hvala!!!
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
498
83
Hvala!
5 minut je prehitro. Radarska slika se osveži na vsakih 10 min. Npr. hrvaški in ameriški radar pa na 15 min. To bi pomenilo samo nepotrebno obremenitev strežnika in porabo podatkov pri uporabniku aplikacije.
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.284
23
38
Murska republika
Sem namestil, izkušnje bom posredoval v tem forumu.

Sem do polovice...čakam na omrežje-- in prenos se je zaustavil.
Omrežje je aktivno !!
 
Nazadnje urejeno:

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.284
23
38
Murska republika
Ja vendarle sem jo v tretje namestil.

Povedal pa bi takole; te kapljice so neko merilo za padavine v vseh oblikah mene to osebno moti.
Tudi sama aplikacija je grafično skopa in deljno nerazumljiva, samo pomikanje padavin-predvideno- je grafično nedodelano.
takoj po namestitvi mi je prikazalo obe strani sedaj je obstalo na prvi in mi kaže 1,8 stopinj c in dalje ne gre nikamor , zakaj?
2531546-Screenshot_2017-01-12-18-34-47.png
 

Priponke

  • 2531546-Screenshot_2017-01-12-18-34-47.png
    2531546-Screenshot_2017-01-12-18-34-47.png
    208,1 KB · Ogledi: 286

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
498
83
Imaš ti kakšne težave s povezavo? Glede na to da nisi mogel namestiti aplikacije (to ni odvisno od mene).
Kadar izpiše "ni podatka" pomeni, da aplikacija ni uspelo prenesti podatkov iz strežnika.
Lahko jo "ubiješ" in poskusiš če bo kaj bolje.

Glede kapljic, jaz žal iz radarske slike ne morem ugotoviti ali dežuje ali sneži. Se pa strinjam da je pozimi hecno videti.
Ideje dobrodošle.

Aplikacija je namenoma minimalistična. Mene osebnomoti 1000 informacij, gumbov, od tega je 3/4 neuporabnega.
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.284
23
38
Murska republika
No za mene je v tej obliki skoraj neuporabna , na žalost bom jo kar izbrisal ker ne gre iz začetnega zaslona nikamor.Težav z povezavo pa nimam.
 

bratusm

Fizikalc
29. jan 2014
615
38
28
Ob 21.43 se mi je prvič pokazal padavinski alarm. Lepo...
Na karti tudi lepo pokaže, kaj se bo dogajalo.
Moti me edino, da ne morem izklopit zvoka na prvi strani...
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
498
83
Narejeno je tako, da če ni vklopljen ponavljajoči alarm, zvočno opozori samo enkrat, potem pa samo kaže obvestilo o padavinah. Ko ni več padavin se tudi to obvestilo odstrani.
Seveda je pa spet odvisno od situacije. Lahko gre del padavin mimo in ni več nevarnosti, pol ure za tem pa spet pridejo nove padavine in uporabnika ponovno zvočno opozori.
Sicer imam narejeno tako da če uporabnik pritisne na obvestilo se ta utiša za 1 uro, ampak je res premalo če ti sredi noči začne opozarjati.
Bom res naredil na glavni strani da se ga bo dalo utišati za recimo 8 ur, potem bo pa samodejno preklopilo nazaj na zvočna obvestila.
Hvala za uporabne predloge!
 

bratusm

Fizikalc
29. jan 2014
615
38
28
Spet ena, moja, opažanja...

Nič zlonamernega, verjetno sem edini, ki bi to:

Ko odprem aplikacijo, mi pokaže:
- utripajoč napis: Prihajajo padavine! - OK
- pod tem niha kapljica - zakaj niha? Ni potrebno... Verjetno se jih pokaže tudi več, odvisno od padavin...
- Prihod padavin: - OK
Razdalja: 0 km - OK
Prihod: sedaj - OK
- spodaj vrteča zemlja - zakaj se vrti? Saj ni potrebe...
- spodaj 0,0C - OK
- Desno spodaj se počasi vrti gumb za nastavitve - ni potrebe, je lahko na miru...
- Slika v ozadju - OK
- v ozadju pa še zvok padavin - ni potrebe...

Ko kliknem na zemljo, se ta lepo zavrti - OK
Naprej vse OK...

Samo moje mnenje, lahko bi bilo to z animacijo in zvoki opcija, kdor hoče, naj, kdor pa ne, pa izklopi...
LP, M