Vrata za mačke v garažnih vratih?

raners

Majstr
4. mar 2008
2.710
366
83
Hej vsem...

Doma imamo 2 mački, ki sta po večini zunaj, med mrzlim delom leta pa jih ponoči vseeno damo v garažo. Sta raje zunaj, ampak zvečer, ko se ohladi, pa raje prideta v garažo spat.. In potem dostikrat vidimo, da katera mačka stoji pred vrati in bi spet šla ven po parih minutah.. No, in že dalj časa študiramo, da bi jima nekje naredili te lopute za mačke in bi same hodile ven, ko bi jima pasalo, oziroma bi prišle noter, ko bi jima ustrezalo.. Pa tudi po vhodnih vratih nebi več tako praskali in jih mazali...

Prvo vprašanje: Ima kdo doma te lopute oziroma vrata za mačke? Jih mačke uporabljajo? Npr.: mi imamo pokrit mačji wc in lepo greta skozi loputo, brez problema...

Drugo vprašanje: nekak edina možnost za montažo teh mačjih vrat bi bila garažna vrata (sekcijska, električno dvižna, dolžine 5m). Moja je nekak fejst proti, češ da vrat že nebomo uničevali, po drugi strani pa bi ona rada imela ta vrata za mačke.. Ima kdo vgrajeno to loputo v garažna vrata in bi prilepil kako sliko? Kje imate drugače vgrajene ta mačja vrata?

Sicer bi tudi sam najraje videl, da garažna vrata ostanejo cela, po drugi strani pa bi v ta vrata bilo najlažje vgradit ta mačja vrata.. In četudi bi v prihodnosti odstranili ta mačja vrata, bi pač na tisto mesto namontiral kako lepo kovinsko tablo, ki bi zakrila luknjo...

Kaj mislite?
 

Crna_Ninja

Fizikalc
25. dec 2007
509
79
28
Sam sem pred kratkim imel enako dilemo, sicer ne za garažna vrata, ampak za komarnik. Dal povpraševanje za komarnik za balkonska vrata z loputo za mačke, cena 580 Eur. Nato sem sam naročil čisto navadno loputo (na netu jih je cel kup) za 12 eur, na obstoječem komarniku izrezal mrežico in prišravfal gor loputo in zadeva deluje odlično. Super stvar.

Vem, da imaš garažna vrata, nevem iz kakšnega pleha so, kakšna je debelina, ampak če ni nič posebnega in če nimaš dve levi roki, lahko to komot sam zmontiraš.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.710
366
83
Zmontiral jo bom tak sam, ja.. ;)

Vrata so debeline 44mm (se mi zdi)...

Kaj pa veter? Ali veter odpira take lopute? No, kolikor sem na hitrco pogledal, imaš različna vrata na voljo (od poceni do zelo dragih) in verjetno imajo tudi različne specifikacije.. Drugače pa bi kupil take čimbolj enostavne, s čimmanjšim okvirjem, brez nekih čipov..
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Sosed ima taka na mački vstavljen čip, na hišnih vratih. Mačka se je v enem dnevu navadila in stalno leta ven in noter.
 

Crna_Ninja

Fizikalc
25. dec 2007
509
79
28
Vratca imaš z malo morje kombinacij. Že ta najbolj poceni imajo magnet na vratcih, da ne plapolajo kar tako sem in tja. Ta imajo tudi npr. da nastaviš če hočeš, da gre mačka lahko not, ven pa ne more, ali pa obratno, lahko tudi zablokiraš vratca da ne delujejo.
Tadražja pa imajo potem tudi dodatke kot npr. to s čipom, da ko se mačka približa jo zazna in jo spusti, če pa pride kera druga žival pa ne.

Zraven pridejo tud plastike, nastavki, za različne debeline vrat. Tako da že v poceni varianti imaš kar vse.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.742
2.349
113
Pomurje
Naš si je ovratnico 3x dol vtrgal zato imamo zdaj vratca vedno na free dostop.

Za pokanje za novo leto jih pa zaklenem od znotraj, da ne more ven.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Podkožni čipi so morda manjši. Pri sosedovi mački nisem opazil, da bi jo kaj motil, niti ga pod kožo nisem začutil.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.710
366
83
Včeraj me je kolega glede takih vrat opozoril, da lahko pridejo tudi kakšne kune (ali podobne živalce) v garažo in da kao mačke ne preženejo kun in da se jih celo "bojijo"... Saj ne vem, če je to res, ampak je imel že kdo kakšno slabo izkušnjo s temi vratami za mačke?

Saj nisem neki paničar, ampak mogoče nisem pomislil na vse slabosti ki jih lahko prinesejo takšna vratca...
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Kune so res nevarni plenilci in čisto verjamem, da se jih mačke bojijo. Rešitev so res vrata na čip, ki bi se odpirale samo mački.
 

hogan

Fizikalc
10. okt 2011
348
95
28
Jaz imam taka vrata. Loputa za mačka se odipra na ovratnico, lahko tudi nastaviš da se odpira brez vratnice. Pri nas je vratnico že zgubil, tako da imamo sedaj brez zapore. Drugi mački in ostale živali notri ne upajo iti.

Meni ni žal zaradi preboja vrat, ampak zaradi mrtvih miši, ki jih sedaj maček nosi neovirano v stanovanje. :rolleyes:
 
  • Haha
Reactions: trance0 in bizi

raners

Majstr
4. mar 2008
2.710
366
83
Obujam temo... Že par mesecev imamo vgrajena ta vratca za mačke (enostavna, brez čipov) in mački sta se hitro navadili...
hogan , tudi pri nas rade sedaj miši pojeta na toplem, v garaži.. In ja, ostaja masaker na tleh..

Pišem pa, ker so druge mačke našle pot v garažo in včeraj sem nastavil eno kamero in smo vidli ponoči enega noter, in tudi dopoldan enega drugega... Seveda jima pojeta vse brikete.. In kar nas bolj žalosti, naši 2 mački nimata več nekega varnega doma, ker tudi vidimo, da vohata druge mačke...

Sicer če vidimo druge mačke okoli hiše, jih spodimo, ampak očitno to ne zaleže..

Če ne želimo drugih mačk v garaži, verjetno ni druge, kot da menjam vratca in čipiramo mačke, kajne?
 
27. jan 2022
4.801
1.738
113
Tri dni sta rabili fotrovi mački, da sta se na ovratnico z magnetom navadli in hodita zdaj samo oni dve skozi vratca, pa je fotr rekel, da ni šans, da se bosta navadli.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.710
366
83
Ve kdo za kakšna vratca na čip, ki so čim cenejša? In da je velikost prehoda vsaj 16x16cm? Kolikor gledam, skoraj vse nad 100 eur..
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.710
366
83
Spet zbujam temo..

Sem tik pred nakupom mačje lopute na čip in na amazon sem prebral en review, ki pravi, da na kovinskih vratih odčitavanje čipa ne dela in tudi ta review je lajkalo še par uporabnikov.. To drži?

Saj mogoče je pač dobil slabo delujoča vratca, ampak vseeno me zanima, če ima kdo zmontirano mačjo loputo na čip na kovinska vrata in če vse deluje vredu?