Klonirati daljinec za garažna vrata

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
V bloku imamo garažna vrata (Efaflex) na daljinca. Politika upravnika je, da se ne izdajajo dodatni daljinci. Kar je po svoje prav, ker bi se sigurno našli ljudje, ki bi to zlorabljali.

Stvar pa je takšna, da je vhod v kletne shrambe samo iz garaže. Ko grem kam z biciklom, ki ga imam v kleti, imam torej opcijo, da vzamem iz avta daljinec in grem skozi garažna vrata, ali pa ga nesem po stopnišču do pritličja. Slednje je zoprno, ker je stopnišče dokaj ozko in zavito in mimogrede z gumo podrgneš po beli steni in pustiš odtis.

Tečno pa mi je tudi vsakokrat si "izposojati" daljinec iz avta. Zato sem začel razmišljati, da bi obstoječega kloniral, če se da. Glede na to, da gre za novejši blok, ima sistem skoraj sigurno rolling-code.

Na eBayju je kup te robe in me zanima, kaj moram gledati, na kaj moram biti pozoren. Frekvenca, še kaj?
 

oby

Fizikalc
20. jul 2008
372
119
43
V ključku (leclerc pa še kje) jih klonirajo... Samo meni ni delal in so vrnil keš. Zdej če upravnik ne daje dodatnih, ti ga mora zamenjat če tvoj crkne. Se pravi kupiš enakega, ga požgeš da ne dela sploh in ga "zamenjaš" za novega pri upravniku... On bo srečen, ti boš mel pa dva.
smile-1.gif


Čeprav fora je glupa, ker če imaš 2 avta in eno parkirno mesto, se pol skos zajebavaš s daljincem...
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.786
1.941
113
Če imaš 390MHz sistem, ti lahko dam za sprobati dva različna daljinca.
Klonirajo jih tudi v DELKO v BTC.
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Hja, lahko bi rekel tudi, da sem ga izgubil, da mi je padel iz torbice na biciklu
smile-1.gif
Stvar je tudi ta, da je nov daljinec pri upravniku 65€. Toliko je dal sosed, ki mu je daljinca prežvečil pes (res, ni si izmislil). Kar se mi zdi bolana cena za stvar, ki je na ebayu par dolarjev.
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Citat:
Uporabnik VanZ pravi:
Če imaš 390MHz sistem, ti lahko dam za sprobati dva različna daljinca.
Klonirajo jih tudi v DELKO v BTC.

Ne vem iz glave, na kakšni frekvenci deluje, ko pridem domov, ga odprem in pogledam.

Hvala za info!
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.786
1.941
113
Ko sem jaz prinesel v DELKO zjahanega (ampak delujočega) daljinca za vrata Crawford, je prodajalec z napravo za branje hitro ugotovil, da kloniranje dotičnega daljinca ne bo možno. Torej se to vidi že pri branju, dvomim, da bi kodo navidezno uspešno prekopiral, nato pa na terenu ne bi delovala.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.972
3.264
113
Nekaterih daljincev ne morejo klonirati zaradi rolling coda, nekatere pa zgolj zato ker kopirajo samo nekaj najbolj standardnih frekvenc. Če imaš kaj malenkost manj navadnega pač ne kopirajo ker kitajčki na aliexspresu prodajajo "prazne" daljince samo za nekaj standardov.
 

john

Pripravnik
27. sep 2007
646
0
16
frekvenca je 433.93Mhz. Če je rooling koda, kopiranje ni možno.


Odpri daljinca in preberi kaj piše na njemu. Če je kaj v stilu HCS 300,HCS301.... pozabi
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Daj poglej na rampi kdo je vzdrževalec in si prepiši telefonsko številko.
Pokliči in se pozanimaj, če lahko dobiš nadomestni daljinec (se malo zmisli - zgubil, ukraden .....).
Boš takoj zvedel, če ima vzdrževalec kak dogovor z upravnikom.
Jaz sem tako prišel do polovične cene od upravnikove.
Drugače pa sem prej poskušal s kloniranjem, a brez uspeha.
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Tudi pri nas ima upravnik zelo visoko ceno. Poklical direktno proizvajalca vrat in je bila cena podobna. Drži pa, da so originali teh dalinjcev bili tudi na spletu kar precej dragi, a še vseeno nekaj cenejši od upravnika in dobavitelja.
Sem potem pogledal kateri nadomestni dalinec je pravi, sem ga kupil, sprogramiral in dela. Za cca. 1/6 cene. Je pa potrebno pogledat pravo iznako, prave frkvence in poiskati pravi nadomestek.
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Tole je daljinec:



Z googlanjem sem našel, da gre za NICE Flor-S, star model (novejši model ima na zunanji strani napis), frekvenca 433MHz.

Našel sem tudi "kopije", ki naj bi se jih dalo sprogramirati tako, da preberejo signal starega. Lahko kdo potrdi, če je to pri tem modelu daljinca res možno?
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Citat:
Uporabnik Frenckie pravi:
Daj poglej na rampi kdo je vzdrževalec in si prepiši telefonsko številko.
Pokliči in se pozanimaj, če lahko dobiš nadomestni daljinec (se malo zmisli - zgubil, ukraden .....).

Za vse, kar je na elektriko v bloku skrbi firma, ki je ... recimo temu upravnikov "dvorni izvajalec". Ne verjamem, da bi se hoteli zameriti upravniku. Roka roko umije.press
 

map

Guru
6. jul 2008
7.795
1.930
113
najrajš na babi
Morda kdo ve. Se daljinca BS (bisecure) za Hormann vrata da klonirat? Na ebay pri teh kitajcih za nekaj EUR ne podpirajo BS daljinca. mam sicer 2, rabil bi še tretjega, pa mi ni 40 EUR dajat za novega.