Vprašanje za prave poznavalce alkoholnih pijač

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.366
341
83
Ljubljana
Katera alkoholna pijača te lahko napije do točke da tudi hodit več ne moreš (supermen, koma, blackout)
Ampak je keč: More biti majhna količina in ne sme biti okus preveč žgan (max 2 koktaila npr)

Gostilniška debata. In eni trdijo da se to da, drugi trdijo da se to ne da.

Mnenja?
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.734
6.345
113
Katera alkoholna pijača te lahko napije do točke da tudi hodit več ne moreš (supermen, koma, blackout)
Ampak je keč: More biti majhna količina in ne sme biti okus preveč žgan (max 2 koktaila npr)

Gostilniška debata. In eni trdijo da se to da, drugi trdijo da se to ne da.

Mnenja?
Katerikoli koktejl z mocnim okusom in notri misicni relaksant (npr sirdalud). In bos dosegel efekt da hodit ne more vec. Ce bos dal prevec tud dihal ne bo vec.

upam da smo ti pomagali, alter vedno najde resitev.
 
  • Haha
Reactions: BojanP

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.366
341
83
Ljubljana
Katerikoli koktejl z mocnim okusom in notri misicni relaksant (npr sirdalud). In bos dosegel efekt da hodit ne more vec. Ce bos dal prevec tud dihal ne bo vec.

upam da smo ti pomagali, alter vedno najde resitev.
:valjamse:
Dobra :)
Mislim da je razlika med nekaj močnega alkohola in pa Roofie v pijači.

Čeprav sem se vedno spraševal kaj je folk dobi te roofije in kaj je notri? Baje da je zadeva kar nevarna za zdravje. Kolegica mi je govorila, da ji je en na absolventu 20 let nazaj dal v pijačo nekaj, da je en 10 min hodila okoli lastnega hotela, pa da ni znala notri, ker ji je tolk dogajal. Pol k je spustilo je bila normalna.

je bil to roofile?
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.734
6.345
113
Ne vem kaj je roofie, jaz sem ti napisal ime zdravila ki se uporablja ob spazmah in misicnih bolecinah.

Ce ga poje nekdo ki nima tolerance in ga poje dovolj lahko pride do depresije diha ja in umres. Ampak pred tem pa hodit ne mores.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.165
2.258
113
Katera alkoholna pijača te lahko napije do točke da tudi hodit več ne moreš (supermen, koma, blackout)
Ampak je keč: More biti majhna količina in ne sme biti okus preveč žgan (max 2 koktaila npr)

Gostilniška debata. In eni trdijo da se to da, drugi trdijo da se to ne da.

Mnenja?

Ne obstaja-ta taka dva koktejla, lahko temo zakleneš.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.165
2.258
113
Ah, kot je že matej1990 napisal:
Long Island Ice Tea
Vsako/vsakega, ki ni vajen alkohola, dva vržeta po tleh. Iz prve roke v NY...
Nisem bil jaz, ampak prijatu (visok, močn...) je podlegu...
Jaz sem še (nekak) hodu...

Ne serji prosim. Ne vem koliko sta vidva z visoko močnim prijateljem vajena in koliko ne ampak od vseh Long Ajlandov pa ti res ne poreže nog.
 
  • Žalosti me
Reactions: kajpace

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.330
113
Ne serji prosim. Ne vem koliko sta vidva z visoko močnim prijateljem vajena in koliko ne ampak od vseh Long Ajlandov pa ti res ne poreže nog.
Nekaj je res. New York style koktajli so drug nivo pijace v primerjavi z brozgo, ki jo dobiš doma. Tam se na alkoholu ne spara. Po dveh "ne spomnim" se imena koktajla je ženska družba že pozabila na pravilno izgovorjavo določenih besed. Jaz sem bil pa res dobre volje, po tretjem bi verjetno že zacel razgrajat :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vprasaj

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.165
2.258
113
Nekaj je res. New York style koktajli so drug nivo pijace v primerjavi z brozgo, ki jo dobiš doma. Tam se na alkoholu ne spara. Po dveh "ne spomnim" se imena koktajla je ženska družba že pozabila na pravilno izgovorjavo določenih besed. Jaz sem bil pa res dobre volje, po tretjem bi verjetno že zacel razgrajat :)

Pa ja, vse ok, ampak govorimo o dveh koktajlih ki ti porežejo noge. Flaša viskija mi jih ne poreže ne da bi mi jih dva koktajla v katerih je koliko po 0,3 žganih pijač? Tudi jaz poznam žensko ki je po 2x 1dcl Cabernet Sauvignona počena in se smeji kot krap. Torej ne govorim da ni to mogoče, zagotovo pa ne obstajata takšna dva koktajla (po definiciji avtorja teme) ki bi povprečnemu človeku porezala noge oz. da bi res bil koma počen.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.181
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Pa ja, vse ok, ampak govorimo o dveh koktajlih ki ti porežejo noge. Flaša viskija mi jih ne poreže ne da bi mi jih dva koktajla v katerih je koliko po 0,3 žganih pijač? Tudi jaz poznam žensko ki je po 2x 1dcl Cabernet Sauvignona počena in se smeji kot krap. Torej ne govorim da ni to mogoče, zagotovo pa ne obstajata takšna dva koktajla (po definiciji avtorja teme) ki bi povprečnemu človeku porezala noge oz. da bi res bil koma počen.
Glej, saj te razumem, ti pač preneseš alkohol.
Eni ga pa ne...
Razumi tudi te...
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.734
6.345
113
Glej, saj te razumem, ti pač preneseš alkohol.
Eni ga pa ne...
Razumi tudi te...
Ti pa sprejmi dejstvo da je od “ne prenesti alkohola” do odpovedi osnovne motorike vseeno ne tako kratka pot.
Ce gres v LJ v bivsi skelet (captains cabin) imas tam dve mesanici tezkega alkohola - wiki waki woo in wiki waki wohohoo. Pri obeh cutis da pijes skoraj cisti spirit.

po dveh wohohoojih je povprecen clovek obcutno pijan.
Ampak da pa hodit ne mores pa to ni.
drug problem je ta, da ce obstaja clovek, ki po dveh koktejlih ne more hodit, obstaja velika verjetno da bo 5 min kasneje tudi neodziven (ce ga tako hitro in mocno prime). Torej ne bo zeljenega efekta.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.181
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Ti pa sprejmi dejstvo da je od “ne prenesti alkohola” do odpovedi osnovne motorike vseeno ne tako kratka pot.
Ce gres v LJ v bivsi skelet (captains cabin) imas tam dve mesanici tezkega alkohola - wiki waki woo in wiki waki wohohoo. Pri obeh cutis da pijes skoraj cisti spirit.

po dveh wohohoojih je povprecen clovek obcutno pijan.
Ampak da pa hodit ne mores pa to ni.
drug problem je ta, da ce obstaja clovek, ki po dveh koktejlih ne more hodit, obstaja velika verjetno da bo 5 min kasneje tudi neodziven (ce ga tako hitro in mocno prime). Torej ne bo zeljenega efekta.
Moja spije en mohito in jo podpiram, ko hodi...
Moj brat spije liter vina in vpraša: "Kje je še kaj"? OK, po dveh ga "miga"...
Znanec/sodelavec spije pol litra šnopsa in vpraša, kje je še... (zgleda normalno)...
Jaz pijem malo, občasno več, ampak vem, da sem hitro pijan...

Smo pač različni, kaj naj...
Sem pa raje na tisti strani, ki spije manj, kot na drugi... Ah...
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.330
113
Pa ja, vse ok, ampak govorimo o dveh koktajlih ki ti porežejo noge. Flaša viskija mi jih ne poreže ne da bi mi jih dva koktajla v katerih je koliko po 0,3 žganih pijač? Tudi jaz poznam žensko ki je po 2x 1dcl Cabernet Sauvignona počena in se smeji kot krap. Torej ne govorim da ni to mogoče, zagotovo pa ne obstajata takšna dva koktajla (po definiciji avtorja teme) ki bi povprečnemu človeku porezala noge oz. da bi res bil koma počen.
Res je. Ne prežeta nog. To imaš prav. Hmmm, flaša viskija. Jaz bi obležal. Vprašanje, če ne bi celo kaj hujšega. Nisem vajen žganih pijač.