Vprašanje za prave poznavalce alkoholnih pijač

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.366
341
83
Ljubljana
Katera alkoholna pijača te lahko napije do točke da tudi hodit več ne moreš (supermen, koma, blackout)
Ampak je keč: More biti majhna količina in ne sme biti okus preveč žgan (max 2 koktaila npr)

Gostilniška debata. In eni trdijo da se to da, drugi trdijo da se to ne da.

Mnenja?
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.302
-8.459
113
Ja vem, da bi mi rad podtikal nekaj v smislu, a preziram "metelkovce".

Tko je lej. Bedni ste popolnoma vsi, kateri s svojimi navadami (alko, droga, xyz) škodite svoji okolici. Alkoholiki v tem prednjačite, za bonus se pa imate še za nekaj več, ker si upate :valjamse: :valjamse: popiti neko količino. Slovenska folklora vaških pijančkov.
 
  • Všeč mi je
  • Objave ne odobravam
Reactions: cappy in bizi

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.031
5.730
113
blizu močvirne prestolnice
Ja vem, da bi mi rad podtikal nekaj v smislu, a preziram "metelkovce".

Tko je lej. Bedni ste popolnoma vsi, kateri s svojimi navadami (alko, droga, xyz) škodite svoji okolici. Alkoholiki v tem prednjačite, za bonus se pa imate še za nekaj več, ker si upate :valjamse: :valjamse: popiti neko količino. Slovenska folklora vaških pijančkov.
Kje si mene našel?
 

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.366
341
83
Ljubljana
Eden najbolj znanih močnih koktejlov je zagotovo Long island iced tea - 0,15dl tekile, vodke, belega ruma, cointreaua, gina + 0,3dl limoninega soka, 0,2dl simple sirupa in nato še malo kokakole na vrh za barvo. Zelo pitno, kljub miksu sestavin. Torej 0,75dl žganja po koktejlu. Spiješ dva je to potem 1,5dl žganja.
Je pa več dejavnikov. Spiješ na prazni želodec, spiješ oba dva koktejla na eks zaporedoma, ne prenašaš dobro alkohola, moški ali ženska...
Ne vem no, jaz pravim da je nemogoče biti koma od tega. Pijan ja. Supermen, koma, blackout pa ne.

Potem pa so seveda ekstremno alkoholni koktejli, ki pa po moje več sploh niso užitni in obstajajo zato, da se lahko folk nad njimi zgraža - v praksi tega nihče ne postreže ali pije. Na primer Aunt Roberta je eden bolj ekstremnih - 0,3dl vinjaka, 0,9dl vodke, 0,6dl absinta, 0,45dl gina, 0,3dl likerja črnega ribeza.
2,25+dl žganja po koktejlu! Spiješ dva na eks (5+dl), pa po moje gladko padeš. o_O
Po moje log island ice tea.

Kje cim ceneje kupit te pijače?

Je kje kak alkoholik, kje je čimcenjši Beli rum, Vodka, gin....

Al grem najbolje kar v Interšpar pa tam nabavim?
 

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.366
341
83
Ljubljana
1678828104750.png
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Katera alkoholna pijača te lahko napije do točke da tudi hodit več ne moreš (supermen, koma, blackout)
Ampak je keč: More biti majhna količina in ne sme biti okus preveč žgan (max 2 koktaila npr)

Gostilniška debata. In eni trdijo da se to da, drugi trdijo da se to ne da.

Mnenja?
Edino Močeradovec ;)