Vprašanje glede odpustitve in zavoda

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
kolega se je znajdu v taki malce čudni situaciji in sicer zaposlen je za nedoločen čas cca leto in pol se mi zdi, šef pa mu je ponudil dve opciji , ena je da mu zniža plačo za 1/3 ( na 600€) , ali pa da ga da na zavod.

Moje mnenje je da je boljša izbira zavod...ampak baje je pa tako, da čim greš enkrat na zavod, še enkrat naj nebi mogel ( informacije rekla kazala pač, izkušenj nimam tukaj) , tako da ga mal skrbi, kaj če ga recimo čez 10 let spet nekdo odpusti, ali mu bo vseeno ponovno pripadalo nadomestilo ( 70% plače za 6 mesecev) ali je to le enkratni "bonus" ki se ga izkoristi enkrat in čao?

No če ima kdo kakšne pametne informacije v zvezi s tem, z besedo na dan.
 

Dr_Strangelove

Fizikalc
1. nov 2007
3.073
2
36
www.pentagon.gov
Je pa trajanje dobivanja nadomestila za brezposelnost vezano na to koliko časa je bil prej zaposlen. Informacije lahko dobi na Zavodu za zaposlovanje in se dogovori z delodajalcem. Ali mu pač bolj paše delat za tretjino nižjo plačo ali pa gre raje za x mesecev na zavod gledat v luft in dobivat y EUR.
 

Dr_Strangelove

Fizikalc
1. nov 2007
3.073
2
36
www.pentagon.gov
Še uradne informacije:

Denarno nadomestilo med brezposelnostjo
http://www.ess.gov.si/slo/Dejavnost/KnjigeInZlozenke/Zlozenke/dennad1.htm


Glede na prej napisano mu pripada 3 mesece colat zadevo na Zavodu v višini 70% povprečne plače, ki jo je prejemal zadnjih 12 mesecev. Potem če dobi službo in v njej ostane vsaj 12 mesecev in ga spet dajo na Zavod, mu spet pripada isto. Če vmes zakonov ne spremenijo.
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Pa še to se lahko zgodi, da mu bojo 2. dan ko bo prijavljen na zavod, ponudili eno xx službo za 500€, ki jo ne bo sprejel, pa bo izgubil pravico do nadomestila. Tako da če je vsaj približno zadovoljen z delom, ki ga dela, se jaz z zavodom ne bi igral, ker črtajo iz evidence vse po spisku.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Ne vem, en ki ga poznam je dobil v sluzbi odpoved, na zavodu dobiva € , zdej mu bodo se izpit za kamion plačali, tako da očitno ti vseeno ne poturijo kar ene službe.

Drugače pa mislim da ta o katerem sem spraševal, v sluzbi ni najbolj zadovoljen,tako da če bi se ponudilo kej drugega,bi verjetno takoj menjal.
Pa tudi s finančnega vidika bi se splačalo it na zavod, namreč ce bo plača 600€ in bo moral delati vsak dan, če bo pa na zavodu bo dobil pa cca 630€ , pa cel dan nebo delal nič oziroma lahko isce sluzbo ter na fuš dobi kakšen eur.
 

nitrA

Zelenc'
11. maj 2009
8
0
1
ljubljana
geronimo je dal dobro izhodisce. jaz bi raje probala z lobiranjem pri sefu, da se zmenita za neko srednjo pot. placa 700 eur plus povisan dodatek za mailco
da bo na skoraj istem znesku. ali pa naj se prijavi izven prebivalisca.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
No zdej pa dej mer, da zvemo še kakšen pomemben podatek oziroma če je kdo kej spregledal, pozabil,etc..
grin1.gif
 

nitrA

Zelenc'
11. maj 2009
8
0
1
ljubljana
aja s eto: kaksna znanja in kvalitete ma ta tvoj kolega? gre za kaksen deficitarn poklic ali ne?! ce ne izstopa kaj prevec iz mnozice se jaz ne bi zajebavala za zavodom. ti casi zdaj niso primerni za to.