Vprašanje glede cenitve škode.

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.557
34
48
41
Ljubljana
Baksuz kot sem, se je včeraj vame zaletela ena ženska. Škoda načeloma ni velika, zadnji levi blatnik je ene 2cm notr zakrivil, malo barve je posnelo + malo je z njenega avta, obenem pa je podrajsala tudi platišče.

Ko sem ga peljal cenit na Generalija (njena zavarovlanica), smo avto pogeldali in poslikali in spregledali, da je feltna tudi popraskana (po robu, krak pa izgleda "lepse"). Tako mi kao priznajo samo poliranje platisca. Po obisku servisa, da so si zadevo ogledali, smo opazili, da je feltna dobesedno odkrusena po robu (cuti se "rob" kanala, tako da manjka par milimetrov mesa). Ker je avto nov (400km narejenih, registiran 8.4.) mi je edino logično, da mi pripada novo platišče, saj se omenjene škode ne da rešiti s poliranjem.

Vrnil sem se k cenilcu in mu povedal, da smo ugotovili, da se zadeve ne da popraviti s poliranjem in da nočem barvanja, ker se bo barva krušila ob prvi menjavi gum in da hočem novo feltno, pa mi je ne priznajo. Zdej prasko oz. odkrušen del smo res pri pregledu spregledali, na sliki pa ne vem če se bo videl (cenilec je zadevo slikal s cca. 50cm), tako da ne vem, kaj narediti.

Cenilec pravi, da če se ne bo rešilo s poliranjem, da potem bodo plačali barvanje in po mojem vprašanju kaj bomo naredili, ko se bo barva okrušila ob menjavi gum, rekel, da bomo takrat naprej reševali, vendar me skrbi, da čim bo zadeva prvič "popravljena", da ne bo več nobene legalne podlage po kateri bi lahko zahteval popravilo oz. novo platišče.

Obenem je cenilec rekel, da bo že servis javil, kakšno popravilo bo možno.

Kaj naj sedaj? Se v ponedeljek spet oglasim tam in mu še enkrat pokažem prasko ali pač pustim pri miru in se bo servis menil naprej. Ne bi se rad zafookal za brezveze, ker res nočem imeti napol popravljenega platišča.

Hvala za pomoč, talam zvezdice.
 

Torque_monster

Pripravnik
4. avg 2007
547
0
16
Mislim, da, ko boš (če boš) prvič podpisal, da je popravilo opravljeno, da kasneje ne boš več mogel zahtevat ponovnega popravila za isto zadevo in, da se te bo cenilec tako samo lepo rešil! Jaz bi bil bolj tečen in zahtel zamenjavo oz. vsaj večinski procent nadomestila za novo platišče.
smirk-1.gif


Res nimaš sreče!
uf-1.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.326
113
dej cenilcu predlagaj popravilo feltne v smislu novega nanosa aluminija + barvanje, stvar bi bila pol kot nova in bi bil "volk sit pa koza cela"... ker če je feltna res odkrušena, nebi s poliranjem dosegel popolnoma ničesar. res pa je, da če praske res niso prevelike, bi jih lahko zapolnil kit in to se nebi lih odkrušilo ob prvi menjavi gum.. pa tudi ob drugi naj se nebi
grin1.gif
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
na servisu se z mojstrom zmeni da je platisce malo zvto in ga je potrebno zamenjat
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.557
34
48
41
Ljubljana
serviser je ze zdej reku, da to ne bojo barval/poliral.

oz. da ce bojo barval in se bo luscilo, da ne bojo priznal garancije.
 
Nazadnje urejeno:

jh07

Pripravnik
22. jul 2007
236
0
16
generalli sem mel podoben primer.

Meni niso hoteli priznati novega dela. Zadevo sem rešil s pogovorom vodilnih. Kako ....bom kratko napissal če ti bo pomagalo.
Sem šel na uradni servis in dobil oceno da servis ne popravlja (počen odbjača) takih poškodb in da je potrebna zamenjava z novim. Ker cenilec ni hotel priznati novega dela sem prosil servis da s stanjem seznani tudi cenilcu. Ker cenilec še vedno ni imel posluha sem klical vodilne in se lepo pogovoril jih opozoril na stanje, ki ga je ugotovil pooblaščeni servis ter da pričakujem pozitiven odgovor tekom dneva. Če odgovora nebi dobil bi zavarovalnico o tem obvestil tudi pisno in počakal na odgovor. V kolikor do odgovora ne bi prišlo, bi zadevo poravnal sam (na servisu) in terjatev odstopil odvetniku (ki bi z vsemi dokazi in mnenji strokovnega osebja) vložil zahtevo za plačilo.

Vendar je taktrat vodilna delavka v LJ cenilca malo 'brcnila' in zadeva je bila ugodno rešena.