Vplačevanje ABC na bencinskih črpalkah?

forgot

v penziji
23. jul 2007
293
0
16
MalcomX, pa si ti že videl rampo od blizu? Rampa je iz plastike in tudi če jo udariš z 200 km/h ne bo zlomila šipe. In dvižni mehanizem je izveden tako, da se ob dotiku rampa takoj dvigne . Tako, da ne bi o polomljenih šipah in poškodbah na strehi, prav ? Če bi rampo zbil se ti na avtu ne bi poznalo, bi pa plačal, verjami.



LP
 
Nazadnje urejeno:

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
kako pa "vidi" da je nad prvo osjo višja višina? malo liči na za ZF, kajne
wink-1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
@all:
tujci imajo problem z napisom ABC (večina meni da je to za A, B in C kategorijo). Mogoče bi se morali kekci na DARSu spomniti drugačno ime. Npr. italijanski TelePass je dovolj nazoren...
 

forgot

v penziji
23. jul 2007
293
0
16
En senzor je pri tleh in zatipa kolo - prvo os. Drugi je na 1.3 in tretji na 1.4m. Če sta oba zgornja zaznala oviro, je pač višja od 1.3m. Vsi so na istem nosilcu, eden nad drugim. Če so pogoji podani senzor ne tipa transponderja ampak te preusmeri na sosednjo stezo in ne dvigne rampe. Enostavno.

LP
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Šipo je razbilo pa če verjameš ali ne. Je še nekje fotodokumentirano, bo že mx prilepil če bo hotel.
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Mojemu kolegu je padla rampa na avto (Doblo) oz. šipo in jo razbila. Je pa bila najbrž neka napaka v sistemu, saj ga je ABC normalno prebral, rampa se je odprla, on zapeljal skozi, a se je rampa prehitro zaprla in padla na avto.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik forgot pravi:

MalcomX, pa si ti že videl rampo od blizu? Rampa je iz plastike in tudi če jo udariš z 200 km/h ne bo zlomila šipe. In dvižni mehanizem je izveden tako, da se ob dotiku rampa takoj dvigne . Tako, da ne bi o polomljenih šipah in poškodbah na strehi, prav ? Če bi rampo zbil se ti na avtu ne bi poznalo, bi pa plačal, verjami.



LP




Če ti dam trden dokaz, da mi je ABCjeva rampa zlomla (počila) sprednjo šipo, mi kupis novo?
 
Nazadnje urejeno:

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
Citat:
Uporabnik forgot pravi:
En senzor je pri tleh in zatipa kolo - prvo os. Drugi je na 1.3 in tretji na 1.4m. Če sta oba zgornja zaznala oviro, je pač višja od 1.3m. Vsi so na istem nosilcu, eden nad drugim. Če so pogoji podani senzor ne tipa transponderja ampak te preusmeri na sosednjo stezo in ne dvigne rampe. Enostavno.

LP

Kako pa senzor ve, koliko je od tal pa do sredine prve osi? Ta razdalja je pri vsakem avtu različna, zato ta sistem ni verodostojen...
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Citat:
Uporabnik forgot pravi:
MalcomX, pa si ti že videl rampo od blizu? Rampa je iz plastike in tudi če jo udariš z 200 km/h ne bo zlomila šipe. In dvižni mehanizem je izveden tako, da se ob dotiku rampa takoj dvigne . Tako, da ne bi o polomljenih šipah in poškodbah na strehi, prav ? Če bi rampo zbil se ti na avtu ne bi poznalo, bi pa plačal, verjami.

LP

Forgot, tuki pa malce nakladaš. Ko butneš ob rampo, oz. ona butne v tvoj avto, na ABC stezi, se ti še kako pozna škoda. In ja, tudi počena vetrobranska stekla so že bila. Da pa ima reč nek varnostni mehanizem, se pa strinjam, kar pa ne pomeni, da ob udarcu ob rampo na ABC ni škode. Škoda je lahko tudi do nekaj tisoč EUR, odvisno od sreče in tudi tipa avtomobila.

Ogo
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
@all:
tujci imajo problem z napisom ABC (večina meni da je to za A, B in C kategorijo). Mogoče bi se morali kekci na DARSu spomniti drugačno ime. Npr. italijanski TelePass je dovolj nazoren...


Za tujce je itak nenaravno, ker je reč na skrajno desni strani, strani, ki je običajno za tovornjakarje, oz. počasnejša vozila. Ga ni večjega veselja, kot gledat tovornjakarja s prikolico, kako rikverca na ABC stezi.
uf-1.gif


Ogo
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
Zakaj mi ne mormo met vinjet tko ku majo v avstriji rečmo
frown-1.gif
. To ustavljanje prometa mi gre ful na živce.

Kolk pride za Avstrijo 4€ za 1 tedn ??? še je tolk?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Sej glih u tem je problem, ker je vinjeta, če se vsaj mal vozž velik cenej in nebi pol tok pokaseral.
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Citat:
Uporabnik Swich pravi:
Zakaj mi ne mormo met vinjet tko ku majo v avstriji rečmo
frown-1.gif
. To ustavljanje prometa mi gre ful na živce.

Kolk pride za Avstrijo 4€ za 1 tedn ??? še je tolk?

Bi bilo zelo super, če bi se kaj takega spomnili tudi na sončni strani Alp. Žal pa je problem v tem, da je potrebno vso to visoko tehnologijo, ki so jo montirali na ne vem koliko cestninskih postajah nekako upravičit.
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
jah to maš prov. zgleda da je edn mogu zaslužit mastne denarce da so to pizdarijo postavl na slovenske ceste.

po moje bi vinjete ful razbremenile avtoceste, od teh lokalnih racerjev ki se grejo izživljat gor. Pa če bi šou v 30km odaljen kraj na obisk bi se peljal po lokalni cesti ker bi ti blo butast kupovat vinjeto če jo rabiš samo za kratek čas.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Vinjet ni zato, ker je direktiva EU (katere člani smo mi in jodlarji) da se ukine pavšalni sistem plačevanja cestnine in uvede plačevanje po porabi. Zato je tudi v pripravi interoperabilni sistem cestninjenja. In uvedba vinjet za 2 leti in pri tem prehendlati vse te zadeve je zopet nesmiselno...

Tudi Italijani, Francozi, Španci imajo cestninske postaje... pa Hrčki tudi...
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Če obračunamo, da bi prisparali mesečno vsaj 250 plač, to tehnologijo bi pa porasprodali...

Zgleda da je vseeno več denarja v tem, da se sproti plačuje. Letno vinjeto hitro zamortiziras...

Ko sem delal v eni firmi, smo računali, da smo meli dnevno 6 kombijev po kljubljani pa vsaj 2 po kopru,
je to mesečno prineslo 4 min. plače... 4 plače v "luft" pa za povprečno firmo z 50 zaposlenimi ni
malo...

Smo pol računali, če bi prisparali te 4 plače, bi lahko dali cene izdelkov ki so bili mogoče boljsi al pa vsaj isti
od konkurentov krepko pod ceno, kako bi to vplivalo nato na naše poslovanje...

Smo nato probali 1 mesec vozit po stari cesti, direktorju prikazali prišparano razliko, in je bil navdušen,
je prec padla mala povišica in en simboličen honorarček.

Pol si pa predstavljajte vse ostale firme v mestu ki jih je na stotine, pa vozijo dnevno po AC, pol pa še kup
privatnih furic za šopinge ipd, pa je to mesečno taki denar da te zvije...
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:

Vinjet ni zato, ker je direktiva EU (katere člani smo mi in jodlarji) da se ukine pavšalni sistem plačevanja cestnine in uvede plačevanje po porabi. Zato je tudi v pripravi interoperabilni sistem cestninjenja. In uvedba vinjet za 2 leti in pri tem prehendlati vse te zadeve je zopet nesmiselno...



Tudi Italijani, Francozi, Španci imajo cestninske postaje... pa Hrčki tudi...




Krajše; več dinarov nam cuknejo če furamo cestninske postaje dalje kot pa če šaltamo na vinjete.

Pa še brezposelnih bi bilo več.



Sem pa zdaj prakticiral z štoparico in listom paprija in kulico;



AC: Maribor -> Ljubljana, pri povprečni hitrosti 150 nanese to 45 minutk in cca 10€ cestnine ter 13 litrov bencina = 25€



Nazaj pa po stari cesti:



Ljubljana -> Maribor, pri povprečni hitrosti 90 nanese 1 urco in 10 minutk in 0€ cestnine ter 9 litrov bencina = 10€



Zgubil sem 25 minutk in prisparal 15€. Bil sem presneto dobro plačan na uro, ker sem šel po stari cesti...

V obe smeri to znese 30€ za zgubo 50ih minut + nikakršne guzve, razen 2km kaj se je treba prebit skozi del Celja...



Če se mi ne mudi skoknem po stari cesti, in teh 25€ porabim na enem finem kosilcu in pošteni kavici ter sladoledu,

ali pa ko se vrnem domov grem skopat v bližnji 5* hotel...



Opp:

Vozil sem z ABC tablico in 20kmh nad omejitvijo. Po stari cesti nisem prekoračil omejitve.

Da bi po AC vozil po omejitvah in brez ABC kartice, bi prispel na cil mogoče 10 minutk prej,

zdaj ko je kopalna sezona pa brez kartice časovnega profita nebi bilo...
 
Nazadnje urejeno: