Vplačevanje ABC na bencinskih črpalkah?

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Nekajkrat sem na bencinskih črpalkah ob avtocesti že videl tiste ABC avtomate na katerih lahko vplačaš stanje za ABC tablico. Ampak sem pozabil na katerih bencinskih črpalkah je to.... Vem da na OMV ravbarkomandi tega ni. KAj pa druge bencinske na poti na morje (z gorenjskega konca)?
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
To je brezveze.
1x das na abc ene 50€ pa je. k gre pa proti 10€ pa s5 nafilas.
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
Fajn je če maš ABC za osebna vozila, se lahka furaš z Kombijem in prikolico obenem pa plačuješ kot da se voziš samo z osebnim avtom.
smirk-1.gif






ker bi bili kakršnikoli senzorji da bi merili dolžino vozila predragi, in kontrola ABC kartic neučinkovita, se o tem ne govori preveč veliko
wink-1.gif






Je pa lepo za vse ki se znajdejo, ABC je zakon!
aplauz.gif
 
Nazadnje urejeno:

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
In obcasno dobijo nekateri tudi poloznico.

Zakaj?
Ker zaposleni na abc tudi to obcasno gledajo.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik Swich pravi:
Fajn je če maš ABC za osebna vozila, se lahka furaš z Kombijem in prikolico obenem pa plačuješ kot da se voziš samo z osebnim avtom.
smirk-1.gif



ker bi bili kakršnikoli senzorji da bi merili dolžino vozila predragi, in kontrola ABC kartic neučinkovita, se o tem ne govori preveč veliko
wink-1.gif



Je pa lepo za vse ki se znajdejo, ABC je zakon!
aplauz.gif

Wauuu, kaki car!

Samo, da se kje koga okrog prinese in je že veselje.
stupid-1.gif
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
Kako bi pa rečmo lahka gledal, da bi te našl. Poznam kolega ki fura avtovleko z kombijem in ima ABC za osebni avto, Če te ustavjo pač rečeš da si vrgel listek stran in plačaš polno ceno, ABC se pa tak skriva v predalčku.





@QinShiHuang : a ti si se pa iz Sux-a zgubu ?
stupid-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
Kolker vem so kamere na vsakem pasu. Samo tudi če te opazujejo ne morejo vedit z kerim ABC sistemom si šel skozi, razen če bi ob enem spremjali tebe in ceno katero ti nabije.

Samo teoretiziram, ker nekateri uporabljajo to finto takoj ko je prišel ven ABC in ne poznam še nobenega ki bi dobil kazen.
Jst občasno goljufam ker imam tako ali tako ABC in zakaj ga potem ne bi izkoristil.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Jaz sem ravnopar dni nazaj narocil Diners DARS, pa bom lepo tisto plačeval in mi sploh nebo treba ustavljati na cestnini
grin1.gif
 

forgot

v penziji
23. jul 2007
293
0
16
Pa je že kdo preveril kako deluje ABC, preden pametujete ?



Če je vozilo nad prvo osjo višje od 1.3m se rampa na avtomatski ABC stezi ne odpre, pa če imaš celo prvo šipo polno ABC transponderjev, tako, da ...



ABC transponder je samo za osebna vozila, dvo osna (torej tudi s prikolico ne gre na hitro ABC stezo) in višina nad prednjo osjo max. 130cm.



Za kombije in kamione so kartice ABC, s katerimi ne moreš po avtomatski stezi, ker jo moraš na kombinirani stezi ročno približat točki na kabini cestninske, izgleda pa kot kreditna kartica.



Glede senzorjev na avtomatski stezi - na vsaki so montirani in tudi delujejo. Če ne delujejo se rampa ne dviga !



Kamere na stezah snemajo 24/7 in brez skrbi - manipulant v kabini ne rabi spremljat prometa, za to so senzorji.



Bi zelo rad spoznal tiste, ki se s kombiji ali kamioni vozite po avtomatski ABC stezi.





LP



PS : Sem pogledal na starostno strukturo foruma in mi je takoj jasno postalo. Pa tudi izjave v stilu 'kolega sem, kolega tja' mi dovolj povedo o ...

Prav zanima me, koliko uporabnikov nas uporablja ABC transponderje.
 
Nazadnje urejeno:

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
Ja itak
wink-1.gif


A to pa da se jst z kombijem furam z ABC-jem za avto, in da ko sm šou v koper po motor z prikolico z istim ABC-jem, je bla to vse fatamorgana ? Pa še nikol nisem dobil nobene kazni, prosim nehi z takimi.
 

forgot

v penziji
23. jul 2007
293
0
16
Swich, ne mislim se prepirat s tabo o tem.

Dejstvo pa je, da sem bil do pred dvema letoma, ko sem menjal službo, ' pri koritu ' glede opreme na cestninski postajah.

Zaradi mene lahko tudi v nizkem letu uporabljaš ABC transponder, samo da prideš skozi.

Opisan je sistem, kakor bi moral delovati. Ne vidim razloga da ne bi, saj je bil prekleto drag.


LP
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Presneto drag (kot je v navadi v naši državi) in PREKLETO neučinkovit.

Skoraj vsakič ko grem skozi ABC stezo se en zahakla noter. Razlogov je sicer več ampak največkrat se mi pa zdi, da se zastoji dogajajo zaradi premalo označenih ABC stez. Pravzaprav niso premalo označene, mislim, da bi morale biti le drugače od ostalih. Pripelješ se pred cestninsko postajo in vse table so zelene, s tem, da je ABC najbolj opazen. Le kam bo tujec ali pa redek uporabnik avtoceste zapeljal, ravno tja. Ne vem zakaj je tako težko, pobarvati zadevo z rdeče (ali pa kako drugo barvo, sam da bi se ločilo)?

Pa na hrbtno stran listkov, ki jih talajo bi tudi lahko napisali kaj je za koga, ne pa da je gor prastara reklama za nevemkaj. Poleg tega bi lahko na mejnih prehodih tudi talali kake letake kjer bi bilo razloženo kako je pri nas z avtocestami, omejitvami ..., sploh v poletnih mesecih, ko je na naših cestah polno turistov in po večini so uporabniki avtocest.

Glede na to koliko denarja se vrti okoli cest, se mi zdi da bi bil ta strošek minimalen, plus, da bi bil, vsaj po moje zelo učinkovit.

Kar se pa tiče vožnje kombijev skozi ABC stezo, jaz sem jih že videla, če se jih sankcionira pa ne vem. Verjetno pa tudi ni problem kartico prijeti v roke in jo stegnit skozi okno, če je kot je nekdo rekel problem v višini zaznavanja senzorja.
 

forgot

v penziji
23. jul 2007
293
0
16
Senzor zaznava višino vozila, ne višino pritrditve transponderja.
Če si videla kombi na stezi za hitri ABC sta dve možnosti :
- zalepljen za osebni avto (rampa ne sme pasti dol)
- rampa odprta iz ? razloga.

Če pripelje kombi po stezi za hitri ABC prehod, rampa ne sme gor v nobenem drugem primeru kot ročno.

End of Story.

LP
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
Bluziš.
Doma se že 2 leti vozimo z Opel Vivarom (furgon) skozi ABC brez kakršnih koli problemov, prav tako ogromno drugih voznikov kombijev (Opel Vivaro, Renault Traffic, Mercedes Viano, VW Multivan...).

In to določilo, ki pravi, da spada v prvi razred avto, ki nad prvo osjo ni višji od 130 cm, je podomače povedano - krneki. Prejšnji Transporter T4 je imel nad prvo osjo precej manj kot pa 130 cm in je po tem določilu spadal v prvi razred; gospod na Darsu, s katerim sem imel debato po emailu pa je zatrjeval, da imajo njihovi Transporterji T4 nad prvo osjo čez 140 cm... (merjeno od tal, kar pa po določilu ni prav) in da spada v drugi razred...

Kar se tiče pa glede avta ali kombija s prikolico - dobro poznam primer, ko je prijatelj dobil domov poziv (pa tudi od drugih sem že slišal), doplača razliko v cestnini za drugi razred, ker je šel skozi ABC s kangoojem in prikolico, tako, da o tem, da tega na cestninskih postajah ne nadzorujejo, ne bi razpravljali...
 

forgot

v penziji
23. jul 2007
293
0
16
Vem, kaj smo montirali in vem, kaj smo testirali.
Kaj od navedenega pa uporabljajo - pa mi dol visi.

LP
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik Chimay pravi:
tako, da o tem, da tega na cestninskih postajah ne nadzorujejo, ne bi razpravljali...

Ok mogoče je mel smolo...

Še do lanskega leta sem se vozil skozi ABC na šverc. Dokler nisem rampe zbil.
Takole sem se prešvercnil vsaj 50x, in sem nehal ko sem si polomil šipo medtem ko se je rampa
zapirala jas pa poln gas mimo...

Pa me niso iskali.