Vozi kdo Dacio Logan MCV/navadno?

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
lahko pove kaj več.
morda smo pred nakupom.
plusi/minusi ...
hvala lepa.
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.722
145
63
kaj si si premislil? Prejšnji teden si še rekel, da Dacia pa ne. No ja sej, cene novih so za SLO plače res visoke.
Koliko otrok pa imaš? Včasih so bile veliko družine oproščene davka. Malo preveri v tej smeri.

lp
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Vozil sem navadno sicer samo en dan kot nadomestno vozilo. Za moj okus je avto grd. Kar se tiče končne dodelave si zadevo gotovo videl od blizu. Smejal sem se vzmetem na zadnjih vratih namesto plinskih amortizerjev.
Kar se pa tiče udobja in pozicije za volanom pa je bil za moj okus povsem spodoben avto in kljub švohotnemu motorju sem se prav solidno peljal.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
MCV ma zadnja vrata na pante (dvokrilna kot kombi).
MCV je proti navadnemu za moje oko ful lep.
zaenkrat mam samo enega otroka, več kot dveh jih (verjetno) ne bo.
mam pa sam 2 m telesne višine in 120 kg, kar pomeni, da se v enem cliu ne počutim ravno najboljše.
ja, logan od blizu je drugačen, kot na slikah, je pa res, da sem imel ful predsodek pred "kao romunskim" avtom.
tolažim se z dejstvom, da bo samo eno leto kasko, ker ga itak noben ne bo vkradel (ljubljana in the hood).
proračun pač ne omogoča nekih hudih nakupov, hočemo pa novega obvezno in nočemo kredita/lizinga.
17758-icon_confused.gif
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Ja saj vem ta je kot karavan s krilnimi vrati. nevem nekako mi deluje ......
Itak je pa dejstvo da za ta denar dobiš kar nekaj avta
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Zakaj pa ne kakšno leto star karavan malo višjega razreda, ki je še vedno v garanciji recimo 2 leta? Upam da se zavedaš da se boš z Dacio poročil in da bo vrednost avta čez par let podobna ali blizu ničli. Koliko je sploh cena MCV-jke?
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Tip se je odločil za NOV avto!
Ima določene zahteve in omejeno količino denarja - in noče rabljenega avtomobila.

Sam sem se pred enim letom odločil za 3 letnega Mondea karavana 2.0TDCi (130 KM) za 10.500 EUR, markoman se bo verjetno odločil za Dacio MCV. Ker kupuje nov avto, ga bo verjetno obdržal 5-6 let.
Sam Dacie še nisem vozil, ravno tako pa razen predsodkov in pripomb o obliki in materialu v notranjosti o Dacii še nisem slišal ničesar slabega.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Ja ok, je pač tipičen slovenec... glavno da je pri bajti nov avto, pa magari je to najbolj socialna varianta kaj jih je... samo da je novo! Takim itak ni pomoči ker se je več kot očitno že sam odločil kako in kaj, zdaj pa bi rad tukaj soglasje kako oh in sploh dober nakup bo naredil z novo Dacio. Mislim... jamra da ma že itak omenjen proračun, potem pa se spušča v nakup novega avta, kar je itak najbolj neracionalna stvar z finančnega stališčla. Pa dobro no, vsakemu svoje.



Ko že ravno omenjaš Forda;



http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?ID=1703347



Kaj takega ali nova Dacia??? Me prav zanima koliko bosta oba vredna čez 5 let.
bonk.gif
 
Nazadnje urejeno:

civil

Fizikalc
18. jul 2007
1.350
0
36
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
Ja ok, je pač tipičen slovenec... glavno da je pri bajti nov avto, pa magari je to najbolj socialna varianta kaj jih je... samo da je novo! Takim itak ni pomoči ker se je več kot očitno že sam odločil kako in kaj, zdaj pa bi rad tukaj soglasje kako oh in sploh dober nakup bo naredil z novo Dacio. Mislim... jamra da ma že itak omenjen proračun, potem pa se spušča v nakup novega avta, kar je itak najbolj neracionalna stvar z finančnega stališčla. Pa dobro no, vsakemu svoje.

Ko že ravno omenjaš Forda;

http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?ID=1703347

Kaj takega ali nova Dacia??? Me prav zanima koliko bosta oba vredna čez 5 let.
bonk.gif

Folk ne kupovat pri tpv so nateguni da ni večjih.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
ta ford je 2 jurja več kot nova dacia. s triletno garancijo.
vem, da ko jo enkrat kupim, je ne bom več prodal, a saj ne kupujem avta, zato da bi ga prodal.
drugače pa z zadnjimi tremi rabljenimi avti nisem imel sreče, satlno je blo nekaj za popravljat in zato hočem novega, da bom vedel, kaj sem servisiral in česa ne.
to je vsa filozofija. tudi če je avto star le pol leta (zakaj ga je pol sploh kdo prodal?), ne vem, kako je prejšnji lastnik z njim delal, ne poznam zgodovine. sam vem, da mrzlega avta še v življenju nisem teral in da tega nikoli ne bi naredil. itd ...
toliko je razlogov za in proti, zato zdaj novega in sedem let mir. pa nisem tipični slovenec, če bi bil, bi hotel novega volkswagna
grin1.gif

zanimajo me izkušnje z dacio, stick to topic, please.
pol se pa ti vozi s polletnim otrokom v avtu, ki mu ne zaupaš. ni isto veš, kot če si sam in doma sredi ljubljane. mi nismo in nujno vsak dan obvezno rabimo avto. ki deluje!
 

promonte

Pripravnik
19. nov 2007
58
0
6
Ko boš otroke peljal v vrtec, boš moral parkirati 100 metrov stran, da ne bodo sošolci slučajno vidli kaki avto mate
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Verjemi mi da otroke raje peljem v šolo v 1 leto starem nemcu kot pa v novi romunski škatli. Kakorkoli, s kakšnim motorjem pa gledaš MCV-jko? Pa ne rečti 1.4 prosim.
shocked-1.gif
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
Citat:
Uporabnik promonte pravi:
Ko boš otroke peljal v vrtec, boš moral parkirati 100 stran, da ne bodo sošolci slučajno vidli kaki avto mate
evil.gif

Kaj pa manjka daciji ? Isto sranje kot kakšen Clio ali Thalia
hysterical-1.gif
.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.370
270
83
34
Tr00.
evil.gif


Pri naši hiši se pa noben rabljen avto ne kvari, pa je zmeraj rabljen.
confused-1.gif
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Mislim da je on trdno prepričan vase da ga nov Renault nemore pustiti na cesti.
17758-icon_confused.gif
 

maggio

Fizikalc
19. avg 2007
1.704
1
38
Lj-bežigrad
podpišem se pod vse 4 poste nad mojim


dobro premisli preden se odločiš za dacio to je avto za kakega penzionerja
pa še firma ni najbolj na glasu da o obliki sploh ne govorim

brez zamere
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
1.4 gledam, ja
grin1.gif

zdaj sma malo finance skup vlekla, mogoče naberemo za berlinga.
a je to boljše?
priden.gif
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
1.4 je pomoje prešvoh celo za ''normalno'' vožnjo, razna prehitevanja pa tako ali tako že v štartu odpadejo. Navsezadnje avto ni ravno majhen ter lahek. Berlingo je definitivno boljsa izbira. ampak tudi tu se probaj izogniti 1.4 motorja.
wink-1.gif
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
točno tako ja, saj meni tudi ni ne vem kak grda. je pa res, da rabljene ne bo nihče kupil.
jutri gremo gledat še roomsterja, če so kaki popusti in to. mogoče pridemo kje blizu na 10. ali 11.000.