volk

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
na postojnskem koncu poznam modela, ki ima ovce na eni jasi recimo tako. ima vse skupaj ograjeno z ograjo in nori nekaj pravih 'medvedjih' psov. še ni jamral na problem z volkovi, a verjamem, da sta skoraj soseda.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik karantanka pravi:
Citat:
Uporabnik Rikolus pravi:
Narava sama proizvaja mrhovišča, npr. ris zadavi zdravo žival in je ne poje v celoti, tako da za njim se pridejo hranit ostale živali v hirarhiji. In ne vidim skrbi za razne bolezni, bolj me skrbi človek oz. kmet, ki kar v svoji okolici zakoplje mrtve bolne krave in kasneje zaradi sproženega plazu pridejo na plano. Posledica tega, okužba živih krav z vraničnim prisadom.

To je res problem, ki je očitno šele po nekaj letih pokazal roge. A so zdaj te zadeve bolj urejene. Vsako poginulo žival pridejo brezplačno iskat in država poskrbi, da se to uniči na kontroliran način. Verjetno se pa še vedno najde kdo, ki misli, da je bol pameten od vseh drugih in zaradi takih potem sistem ne more funkcionirati dobro.

Ne verjamem da dandanes kdo še zakoplje sam kravo, ker so itaq vse oštevilčene in registrirane.

Od prašiča po kolinah pa tudi ne ostane skoraj nič odpada. Razen črev katere nekateri raje kupijo kot pa oprejo sami.

Drugače pa se tudi meni zdi najboljša varianta kak ovčar, ampak je spet problem v jagrih...
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Citat:
Uporabnik softi pravi:
na postojnskem koncu poznam modela, ki ima ovce na eni jasi recimo tako. ima vse skupaj ograjeno z ograjo in nori nekaj pravih 'medvedjih' psov. še ni jamral na problem z volkovi, a verjamem, da sta skoraj soseda.

Možno, možno in ne nismo sosedje, tako blizu pa spet nismo.
grin1.gif


Drgač pa tam kjer imamo mi štalo imamo tudi mi 3 šarplanince ... pač zadeva ni tako enostavna kot se zdi, vsaj pri nas ne. Razlogov je več, a se mi zdaj neljubi cele štorje razlagat.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
verjamem, da veš kaj govoriš.

ampak imam posebno nastrojenost proti kmetom. država plača škodo, pač ne 100% a plača. kmet rine na vse konce, mora imet vse in jamra kako je težko.

na drugi strani v firmi anrdiš kiks, če ej firma tvoja, škodo plačaš sam, če ni tvoja je lahko ok, lahko disciplinska in odpoved delovnega razmerja. ni subvencije, ni zavarovanja, ni nič

pa brez zamere. iskrenost mi ni ravno najboljša vrlina.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik karantanka pravi:Razlogov je več, a se mi zdaj neljubi cele štorje razlagat.
Torej, če povzamem (nisem bral nič od ostalih komentarjev, le tole mi je padlo v oči), kar napeljuje na to, kako ste bogi, itd. se ti ljubi na veliko razpisat, ostalega pa pač ne. Namreč, običajno je dobro stvari pogledat iz vseh zornih kotov, ne le iz enega.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.665
1.584
113
Citat:
Uporabnik karantanka pravi:

Sprašujem se zakaj je žival kot je volk tako zaščitena, ko pa je od njega sama škoda? Ali bi bilo smiselno nazaj uvesti mrhovišča, ki so bila s vstopom v EU prepovedana?

ti se rajši vprašaj zakaj ste se naselili na območju kjer so volkovi doma
smirk-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Sem prepričan da se je nekoč tudi pod lj. gradom sprehajal medved in volk. Le zakaj smo se tja naselili?!
In kot berem, se karatanka ni naselila na področje volka "včeraj".

softi, mtl: ko bo volk in medo delal pizdariji štalo po firmah boš najbrž vesel. Dokler pa jih naše tipkovnice ne bodo zanimale, vam bodo šle pa tudi državne odškodnine za škodo volkov v nos. Če jih država hoče imeti jih na futra, vzdržuje......in pač na njihov teritorij pripelje IT tehnologijo namesto ovc. Tako bomo lažje živeli v dobrem sožitju, saj volkova tipkovnica in disk ne bosta zanimala.
Ko kmet zajebe pri kmetovanju tudi sam škodo krije in ne država (kot si ti navedel za firmo)
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Citat:
Uporabnik softi pravi:
verjamem, da veš kaj govoriš.

ampak imam posebno nastrojenost proti kmetom. država plača škodo, pač ne 100% a plača. kmet rine na vse konce, mora imet vse in jamra kako je težko.

na drugi strani v firmi anrdiš kiks, če ej firma tvoja, škodo plačaš sam, če ni tvoja je lahko ok, lahko disciplinska in odpoved delovnega razmerja. ni subvencije, ni zavarovanja, ni nič

pa brez zamere. iskrenost mi ni ravno najboljša vrlina.

Pa nisem jaz nič užaljena, ne se mi opravičevat. Temo sem odprla, da imamo eno novo kost za glodat, k se mi zdi, da na to temo nismo še kaj dost rekli.

In kot sem rekla ne moreš primerjat stvari, ki se jih ne da primerjat med sabo, nek s.p. in pa kmetijo. To sta zame dve čist ločeni zadevi, ki nista primerljivi. Fora kmetistva je v tem, da imaš ti hrano, da so polja obdelana, da se zemlja na zarašča ... in zato država to vzpodbuja.
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Citat:
Uporabnik karantanka pravi:Razlogov je več, a se mi zdaj neljubi cele štorje razlagat.
Torej, če povzamem (nisem bral nič od ostalih komentarjev, le tole mi je padlo v oči), kar napeljuje na to, kako ste bogi, itd. se ti ljubi na veliko razpisat, ostalega pa pač ne. Namreč, običajno je dobro stvari pogledat iz vseh zornih kotov, ne le iz enega.

Prehitro sklepaš in delaš zaključke, to je vse. Vsega pa ne bom pisala zato, ker so stvari preveč osebne, zdaj si pa misli kar hočeš. Moj namen ni bil prikazati sebe kot bogo. Sploh ne, čeprav mi na vsake toliko dopizdi ta fotrov hobi.

Če prebereš prvi post me je bolj zanimalo če bi bilo smiselno nazaj uvesti mrhovišča ...
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Citat:
Uporabnik karantanka pravi:

Sprašujem se zakaj je žival kot je volk tako zaščitena, ko pa je od njega sama škoda? Ali bi bilo smiselno nazaj uvesti mrhovišča, ki so bila s vstopom v EU prepovedana?

ti se rajši vprašaj zakaj ste se naselili na območju kjer so volkovi doma
smirk-1.gif

Najbolš, da vsi živimo v stolpnici in se prehranjujemo s kemijo.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.665
1.584
113
živi ti ki ti paše, samo ne pol jamrat. To je isto kot da se jaz zdaj naselim 15m od medvedjega brloga in potem jamram da me strašijo vsako noč in me hočejo pojest. če ste rinli v route, ste morali vedet kdo in kaj tam živi. Če pa ste računali na to da bodo vse okrog vas v radiusu 30km pobili, da boste vi uživali izven stolpnice, pa ste se očitno malo ušteli.
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
A veš zakaj je na vasi toliko živali? Ne veš ane? Zato, ker ste se vi, t.i. mestni ljudje naselili kjer ste se in s tem prisilili žival, da si je dom poiskala nekje druge, naprimer na vasi. Al boš rekel da mesto Maribor obstaja od pamtiveka, da je bil Maribor na tem svetu pred volkom.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
pa sej država 'futra' oz je 'futrala' tut tebe. pa ne vem če boš kdaj to not prinesel. pa ne zameri neovinkarjenje. narava je anrfava. a nej zdej pobijemo vse kar leze in gre. k čeje tko, je treba začet nekje drugje, ne na notrnjaskem.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
ja kmetija pa sp al pa doo ni nobne razlike.

kmetijo imate zato, da preživite, ne da jaz preživim. ker jaz če ne kupim jagnje od tebe, ga bom od soseda, al pa od hrvata,bosanca, madžara. to kar lahko slovensko kmetijstvo prehrani živi v lj na fužinama. za vse ostalo se hrana uvaža. in slovensko kmetijstvo kot tako ni vredno pol pizde vode.

pri nas se spodbuja, da kmet kosi travo, d aima ovce in obdeluje zmeljo. na brdovitom balkanu so deset let nazaj kmeta, ki ni obdelal rodovitne zemlje kaznovali z 20 kratnikom povprečne plače v državi. pri ans se pa nagrajuje ker se obdela. sej obdelujete zase, ne zame. kar je zame plačam jaz, ni treba še državi.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
glede na to da ste nekateri konkretno fouš kmetom subvencije, predlagam da zamenjate stanovanje v LJ za ranč ranč 50km iz ljubljanje. Država vam bo z veseljem dala na mesec nekaj vaših sedanjih plač......
softi: mogoče se bo kdaj našla kaka "žval" ki bo škodila tudi ljubljanskih srajcam in vsem naravovarstvenikom.
Me prav zanima kako bodo takrat veseli ...
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
še enkrat. kmetom nič ne manjka. imate kmečke penzije, a nikol filal blagajno. prodajate brez ddv, državi dajete 0, pobirate subvencije. sam veš kako dleuje sistem. zavarujete še pred točo in upate, da bo toča.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Zato pa je vedno manj kmetov in vedno več ostalih....A ni to čudno?
A niso enkrat pred kratkim tebi po dvorišču "pometali" pesek in si bil prav hudičevo jezen da bi kar vzgojne talal.....
A kmet pa nima pravice biti jezen...?
Pejt se kmeta, ti kdo brani? Pa pejt se nekam v hribe ne v tvojo bližino (ker okolitebe je lažje biti kmet kot pa pri karantanki!)
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
jezen sem lahko. tudi ti si lahko. nepa jamrat ob pokolu 18 ovac in o odstrelu olkov.

ko se naveličam jebenega računalništva si v vukojebinah ala notranjska, goričko, haloze kupim 100ha posest, prodam tole kar imam tu, če bo treba in se grem kmeta.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
zakaj pa ne že sedaj: Boš živel od subvencij, dobilkmečko penzijo, plačeval nič davkov..... A ne bo bolje kot pa delat za plačo in plačevat davke in te ta plača povsod tepe (otroški dokladi, štipendije...)
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.