Vojna v Ukrajini

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.312
6.528
113
Russian shelling was reported in the Zaporizhzhia region of southeastern Ukraine overnight, with one person confirmed dead.

Anatoliy Kurtev, of Zaporizhzhia City Council, said Moscow had "shelled the outskirts" of the region in the early hours.

He said at least 30 homes were damaged, with three others in the Kushugum community completely destroyed.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.312
6.528
113
The families of Russian troops in the Kherson region of Ukraine are reportedly fleeing in "panic" after Ukrainian strikes on key bridges.
The Kherson Oblast State Administration said the movement began after Ukraine struck the Antonivsky and Kakhovsky bridges in recent days.
This is a key supply route for Russian occupiers in the Kherson region.
A statement said Russian occupiers had "started to panic".
It added: "Yesterday the Antonivsky bridge was surrounded on both sides, locals were not allowed.
"Also because of these events, the mass exodus of the families of the Russian military who lived in Kherson began."

Oluja počela?
ni mi sicer jasno, kaj počno tam "families of russian troops", a to so rusi kar začeli kolonizirat al kaj? prekleta gamad...
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
The families of Russian troops in the Kherson region of Ukraine are reportedly fleeing in "panic" after Ukrainian strikes on key bridges.
The Kherson Oblast State Administration said the movement began after Ukraine struck the Antonivsky and Kakhovsky bridges in recent days.
This is a key supply route for Russian occupiers in the Kherson region.
A statement said Russian occupiers had "started to panic".
It added: "Yesterday the Antonivsky bridge was surrounded on both sides, locals were not allowed.
"Also because of these events, the mass exodus of the families of the Russian military who lived in Kherson began."

Oluja počela?
ni mi sicer jasno, kaj počno tam "families of russian troops", a to so rusi kar začeli kolonizirat al kaj? prekleta gamad...
Razumevanje zadnjega stavka ti gre enako, kot celo sranje od samega začetka
 
  • Všeč mi je
Reactions: Floki

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
The families of Russian troops in the Kherson region of Ukraine are reportedly fleeing in "panic" after Ukrainian strikes on key bridges.
The Kherson Oblast State Administration said the movement began after Ukraine struck the Antonivsky and Kakhovsky bridges in recent days.
This is a key supply route for Russian occupiers in the Kherson region.
A statement said Russian occupiers had "started to panic".
It added: "Yesterday the Antonivsky bridge was surrounded on both sides, locals were not allowed.
"Also because of these events, the mass exodus of the families of the Russian military who lived in Kherson began."

Oluja počela?
ni mi sicer jasno, kaj počno tam "families of russian troops", a to so rusi kar začeli kolonizirat al kaj? prekleta gamad...

Ti resnično misliš, da bo Ukrajini uspelo bilokaj vojaško pomembnega, brez da se direkt umeša NATO vojska? Pa neke lokalne "zmage" in samostojne diverzantske eksplozije, raztresene sem in tja ne štejem med pomembne vojaške uspehe. Recimo da bi fronto potisnili 10km ali več nazaj na rusko okupirano ozemlje? Aja in potem to novo fronto držati več kot par ur/dni in morda pritiskati še dalje....

Moje mnenje je, da če bo Ukrajina obstala v cca 60-70% trenutne velikosti bo to velikanski uspeh.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.312
6.528
113
"NATO" je že nekako tam. UA vojsko trenirajo, pomeni predajajo znanje, obveščevalne informacije jim tudi delijo, tehniko pa tudi imajo že - sicer osnovno a za rusa bo dovolj.

Rusija medtem drvi v bedo zaradi sankcij in samo hujše bo, kako dolgo bodo lahko držali ta tempo pa bomo videli drugo leto, zaenkrat še bolj kot ne pučejo staro tehniko, kaj pa ko jim sfali? Itak vse narejeno iz zahodnih čipov, ki pa jih več nimajo in ne morejo dobit...

Tu je zdaj samo vprašanje, ali bo zahodu dovolj, da pač pristanejo na premirje in rusu prepustijo ti dve vzhodni regiji ali se ga bo stisnilo in pregnalo še iz Krima...torej kako se bo zahod odločil, in ne UA.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
In kako si predstavljate konec te morije, realno gledano... jaz mislim, da Donbas in Doneck bosta podobno kot Krim, z referendumom in priključitvijo Rusiji, ostalo se mi pa zdi, da bo ostalo Ukrajini... To bi bila po moje ''zmaga'' za obe strani, Ukrajina itak ni nadzirala Donbas in Doneck, saj je bilo tam večinoma Rusko prebivalstvo, tako da praktično ni izgubila veliko. Po drugi strani pa tudi Rusija ne bi veliko pridobila, če zasede ozemlja, kjer je večinoma Ukrajinsko prebivalstvo, saj tam ne bo nikoli miru...
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.