Vojna v Ukrajini

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
I

Izbrisan uporabnik 474

Torej Lugansk on Donetsk sta imeli znotraj Ukrajine povsem enak status, kot ostale pokrajine?
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.023
113
Hvala. Zdej pa k tvojemu vprašanju... Irce pa katalonce glih ne moremo mešati zraven, za njih se mi =be enako kot za Ukrajince in Ruse... Ostanejo zamejski Slovenci. Pa recimo, da je Slovenija ena močna vojaška velesila, Avstrija pa dela pizdarije zamejskim Slovencem... Vse diplomatske opcije smo v XX letih izčpali, Avstrija z orožjem tolče po delu ozemlja, kjer je večinoma slovensko prebivalstvo... Jp, podpiram pomoč, taksno ali drugačno... Kva ma pa katalonija pa Irska zraven Slovenije pa res ne bi vedel...
Hvala za obrazložitev. Jaz pač ne bi vojaško podprl te akcije, saj se da z besedami tudi veliko naredit. Vojna bi naredila več slabega kot koristnega. katalonija pa irska so bile vključene samo za primer še nekaterih podobnih "žarišč" v EU, ki so aktualne, ali pa niti ne več toliko. Verjamem pa, da je še kakšno bolj pomembno žarišče v EU.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.334
759
113
Bingo. Zdel si žebljico na glavico. Sedaj pa pejva še naprej razglabljat. To kar si naštel in jih tako zelo priročno poenačil še s slovenskimi pokrajinami, kako lahko to še upravno ločimo? Koliko so to samostojne enote? Od česa vse so odvisne? In zakaj nismo torej primorci ločena republika?
Počasi se daleč pride... Jugoslavija je bila včasih 1 država., del nje pa Slovenija. Sedaj je Slovenija 1 država... Mogoče se čez XX let tudi to spremeni. Leta 94 smo imeli 62 občin... Sedaj jih imamo 212...
Kdo ve, kakšna bo ureditev v prihodnjosti.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.334
759
113
Hvala za obrazložitev. Jaz pač ne bi vojaško podprl te akcije, saj se da z besedami tudi veliko naredit. Vojna bi naredila več slabega kot koristnega. katalonija pa irska so bile vključene samo za primer še nekaterih podobnih "žarišč" v EU, ki so aktualne, ali pa niti ne več toliko. Verjamem pa, da je še kakšno bolj pomembno žarišče v EU.
Verjetno nisi prebral dovolj natančno... Vse diplomatske opcije smo v XX letih izčrpali, ti bi se pa še vedno pogovarjal... ?!?
Ostala "žarišča" ne mešaj notri, saj nastane zmeda. Tu imaš primer, ki si ga hotel.
Irska, katalonija, Ukrajina, Rusija, to se nas ne tiče. Razen nekaterih tu na alterju, zgleda, kot bi jim nekdo lego kocke vzel. Pa ne govorim o tebi...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
Prav imas, ze 2014 bi moral zahod bolj konkretno odreagirat, ker proti putinu diplomatsko ne gre.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
Gargy Zakaj se mi zdi, da verjameš da putin to počne zaradi zaščite manjšine rusov v UA, ko pa je jasno da ne?
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Se ti samo zdi... Recimo zanima me, zakaj nobeden ni niti trznil, ko je Ukrajina delala "čistko" po teh dveh regijah od leta 2014. Zanima me, zakaj tudi sedaj, ko Ukrajina granatira civilne predele Donbasa, nobeden niti trzne ne. Zakaj se recimo Ukrajina dela neumno, ko pa so od leta 1991 naprej ti dve regiji izčrpavali, zdaj pa se delajo, kot da so "srce Ukrajine." Zakaj je recimo mednarodna skupnost nezmožna obsoditi karkoli na UA strani kljub evidentnim barbarstvom in jim "držijo štango." Zakaj recimo v demokratični EU nimamo dostopa do ruskih medijev, požret bi pa morali vso MSM sranje, ki nam ga servirajo. Teh "zakaj" je še mnogo...
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.023
113
Verjetno nisi prebral dovolj natančno... Vse diplomatske opcije smo v XX letih izčrpali, ti bi se pa še vedno pogovarjal... ?!?
Ostala "žarišča" ne mešaj notri, saj nastane zmeda. Tu imaš primer, ki si ga hotel.
Irska, katalonija, Ukrajina, Rusija, to se nas ne tiče. Razen nekaterih tu na alterju, zgleda, kot bi jim nekdo lego kocke vzel. Pa ne govorim o tebi...

Ok, ampak potem pa tudi ti nisi najbolj natančen in sicer pozabil si omeniti, da Slovenija že dolgo let skrito zalaga z orožjem slovenske aktiviste (po avstrijsko teroriste) in vsake toliko podtaknejo kakšno mimo nekje, potem tudi omogočijo zrušitev legalno nastavljene oblasti v zamejski pokrajini in podatknejo našo slovensko nastavljeno marionetno oblast in jo izdatno financiramo, mimogrede pa tudi prikrito naseljujemo slovence na to pokrajino, organiziramo lažje zaposlovanje, dajejo dodatne ugodnosti, omogočajo lažje prehode in potovanja nazaj v slovenijo, šolanje na univerzah ipd.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
Kako ni nihče trznil? NATO je delal v smeri, da bi se UA priključila, isto EU.

Ko/Če bi UA uspelo oboje, bi se lepo naredil čistka in spucala te ruske seperatiste in takrat bi lahko začel vzhod države se normalizirat in počasi postati normalna zahodna država.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Kako ni nihče trznil? NATO je delal v smeri, da bi se UA priključila, isto EU.

Ko/Če bi UA uspelo oboje, bi se lepo naredil čistka in spucala te ruske seperatiste in takrat bi lahko začel vzhod države se normalizirat in počasi postati normalna zahodna država.

Ti "ruski separatisti" so v teh regijah že več kot 100 let. Torej bi ti avtohtone prebivalce popucal in tja naselil pridne in delavne Ukrajince? To, kar ti omenjaš, je genocid.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
Če nekdo počne nekaj nelegalnega, kaj se naredi z njim? Kaj šele da tam delujejo neke vojaške enote, ki jih podžiga rusija.

Ali navadnega roparja zapreš, ker pa je tu govora o seperatistu, pa ga pustiš, da "deluje"?
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.334
759
113
Ok, ampak potem pa tudi ti nisi najbolj natančen in sicer pozabil si omeniti, da Slovenija že dolgo let skrito zalaga z orožjem slovenske aktiviste (po avstrijsko teroriste) in vsake toliko podtaknejo kakšno mimo nekje, potem tudi omogočijo zrušitev legalno nastavljene oblasti v zamejski pokrajini in podatknejo našo slovensko nastavljeno marionetno oblast in jo izdatno financiramo, mimogrede pa tudi prikrito naseljujemo slovence na to pokrajino, organiziramo lažje zaposlovanje, dajejo dodatne ugodnosti, omogočajo lažje prehode in potovanja nazaj v slovenijo, šolanje na univerzah ipd.
Imaš prav. Zmotil sem se. Vračam lego kocke nazaj, Slovenci so teroristi, zraven Ircev in Kataloncev. Pobit vse, nukice na Moskvo...
Še enkrat, =be se mi za ukrajince in ruse, ampak zaradi vas tu gor, mi je je zanimivo spremljati, kako ukrajinci tolčejo ruse...
P.S. kakšne statistike že dalj časa ni bilo, a gre se vedno tako, en mrtev rus, 4 ukrajinci oživijo?
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Če nekdo počne nekaj nelegalnega, kaj se naredi z njim? Kaj šele da tam delujejo neke vojaške enote, ki jih podžiga rusija.

Ali navadnega roparja zapreš, ker pa je tu govora o seperatistu, pa ga pustiš, da "deluje"?
Ne razumem, kakšne vojaške enote? Kaj so ti prebivalci počeli nelegalnega, preden jih je Ukrajina začela tamanit? Se pravi, ker se niso strinjali z odločitvijo marionetne vlade, ki jim je začela kratit še tistih nekaj pravic, ki so jih imeli, potem jih dajmo vse pobit in naselit ljudi, ki bodo bolj poslušni? Ti kdaj bereš za sabo? Še boljše vprašanje je, ali sploh razumeš, kaj se dogaja in kaj se je dogajalo v Ukrajini?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
Od 2014 do “letos” je na vzhodu umrlo 14k “vojakov”. Torej na eni strani UA vojaki na drugi strani pa…kmetje z vilami?
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.023
113
Imaš prav. Zmotil sem se. Vračam lego kocke nazaj, Slovenci so teroristi, zraven Ircev in Kataloncev. Pobit vse, nukice na Moskvo...
Še enkrat, =be se mi za ukrajince in ruse, ampak zaradi vas tu gor, mi je je zanimivo spremljati, kako ukrajinci tolčejo ruse...
P.S. kakšne statistike že dalj časa ni bilo, a gre se vedno tako, en mrtev rus, 4 ukrajinci oživijo?
izgleda je ultimativni odgovor na vse 42 (beri nukica).
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.334
759
113
Kdo bo prvi povedal, da se je Elenski tu samo hecal, da to sploh ni on, da so ga drogirali, da je on v bistvu od Unicefa...
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.