Vojna v Ukrajini

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
I

Izbrisan uporabnik 474

Ja, tile ukrajinci so neverjetni. 1000 se jih spravi v center velikosti lokalnega Lidla, prišli so z avtobusi, ker zunaj je parkingov za max. 100 avtomobilov, od tega jih je blo po slikah sodeč 25% zasedenih in od teh 1000+ jih v direktnem napadu in zadetkom dveh raket umre 2%... Dobri so. Pravi čarovniki....
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in mirsi

damirj

Guru
9. maj 2012
4.800
2.053
113
Po google maps sodeč ni tako zelo majhen (tam nekje kot supernova v N. gorici), parkirišče pa res ni zelo veliko. Kanček dvoma pa res zaseje, da je trgovina samo krinka za tovarno/skladišče orožja. :valjamse: Not.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
Boldan tekst, ki bi ga lahko že smatrali kot agresijo. V bistvu bi prej rekli, da je to ruska figa v žepu.
Torej je Rusija imela takrat podobno funkcijo kot Zahodne države sedaj? Podpirala je, po njihovi miselnosti, žrtev v tistem konfliktu in jim pošiljala vojaško pomoč.
Nekako tako, kot EU in ZDA delata sedaj, podpirata žrtev v tej nesmiselni vojni in ji pošiljata vojaško pomoč...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.232
6.514
113
Ocitno ima UA resen problem uhajanja strogih vojaskih informacij. Ker namrec vsa vojaska skladisca, ki so v neposredni blizini blokov, trgovin, vrtec rusi tako efektivno raketirajo?
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in Konec

damirj

Guru
9. maj 2012
4.800
2.053
113
Torej je Rusija imela takrat podobno funkcijo kot Zahodne države sedaj? Podpirala je, po njihovi miselnosti, žrtev v tistem konfliktu in jim pošiljala vojaško pomoč.
Nekako tako, kot EU in ZDA delata sedaj, podpirata žrtev v tej nesmiselni vojni in ji pošiljata vojaško pomoč...
Priznam, da si zelo dobro dilemo postavil. Ampak podpirati teroristično skupino je zihr manj človeško oz. legitimno, kot pa podpiranje neke samostojne države. Naj ti sedaj postavim podobno vprašanja; ali bi podpiral Slovenijo pri oboroževanju irske republikanske armade, kataloncev, zamejskih slovencev itd?
 
  • Všeč mi je
Reactions: XXXL in Kamele0N
I

Izbrisan uporabnik 474

Ocitno ima UA resen problem uhajanja strogih vojaskih informacij. Ker namrec vsa vojaska skladisca, ki so v neposredni blizini blokov, trgovin, vrtec rusi tako efektivno raketirajo?

O tem, kar se je dejasnko raketiralo, je UA tiho kot miška...
Kremenchug Kredmash Road Machinery Plant. Since 2014, the plant has been used for repairing military equipment for the Armed Forces of Ukraine during the Anti-Terrorist Operation against the population of the Donetsk and Luhansk People’s Republics

Kaj misliš, sta nakupovalni center Amstor in omenjena tovarna blizu eden drugega?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.483
9.186
113
Preverljivi fakt je, da je Porošenko dogovor Minsk izrabil za kopičenje orožja na V Ukrajine in da nikoli ni hotel podeliti statusa regijam, ki jih je podpisal v dogovoru "Minsk" - torej s figo v žepu. Rusija pa je začela DPR in LPR zalagati z orožjem, ko je UA začela uporabljati težko topništvo (začetek 2015). Pred tem sta DPR in LPR uporabljali orožje, ki je bilo na njihovem ozemlju kot orožje UA vojske.
Čaki zdaj. Kaj lažeš. Leta 2014 so bili RUSKI zeleni možje v Ukrajini na Krimu. A tam so tudi nacisti mrcvarili Ruse? Lepo ti samo dele, ki ti ustrezajo, ven mečeš.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.232
6.514
113
Kaj pa vrtec in bloki?

Ampak saj rusija ima precizno orozje, zakaj pol ne ciljajo precizno? Ali jim je tako vseeno za civiliste da pac sprejmejo moznost da falijo vojaske cilje
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Čaki zdaj. Kaj lažeš. Leta 2014 so bili RUSKI zeleni možje v Ukrajini na Krimu. A tam so tudi nacisti mrcvarili Ruse? Lepo ti samo dele, ki ti ustrezajo, ven mečeš.

Ne vem če si spregledal, ampak tema trenutno teče o DPR in LPR in ne o Krimu, ki ga skušaš že par postov vplesti noter, samo da bi dokazal svoj prav. Mogoče še vključi Dagestan in Čečenijo pa Rusko-Afganistansko vojno, boš ziher zmagal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

damirj

Guru
9. maj 2012
4.800
2.053
113
Recimo da je oboje v pol kv. km območju. Če so raketirali tovarno in jo popolnoma zgrešili, bi bilo od rusov pričakovati vsaj neko obžalovanje in opravičilo, da so razstrelili napačen objekt in se opravičili svojcem umrlih, ne pa da se sedaj pehajo na vrh in tolčejo po prsih.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.232
6.514
113
Recimo da je oboje v pol kv. km območju. Če so raketirali tovarno in jo popolnoma zgrešili, bi bilo od rusov pričakovati vsaj neko obžalovanje in opravičilo, da so razstrelili napačen objekt in se opravičili svojcem umrlih, ne pa da se sedaj pehajo na vrh in tolčejo po prsih.
Za ruse je to celo boljse, da so zadeli trgovino. Poglej kako jim ploska javnost in eni tukaj
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Kaj pa vrtec in bloki?

Ampak saj rusija ima precizno orozje, zakaj pol ne ciljajo precizno? Ali jim je tako vseeno za civiliste da pac sprejmejo moznost da falijo vojaske cilje

Zaenkrat se ne ve, ali so bile uporabljene bombe ali rakete. Prav tako ni informacij, ali je bil Kredmaš tudi raketiran ali ne. Pojavlja se teorija, da:
The Kredmash Road Machinery Plant was likely hit by several missiles and the blast wave set the shopping center nearby on fire.

Ampak to so zgolj ugibanja, bo potrebno počakati na več info. Nekej sem zasledil, da bi sen aj na zadnjih aero posnetkih videlo dva kraterja - eden na parkirišču (ki ga ni videti na posnetkih gašenja) in eden na strehi centra, od koder je poročal tudi Anton Gerašenko (UA propagandist):


1656412361514.png


Ampak steklenice zadaj so prav lepo zložene, pravzaprav nikjer sledu o kakšnem direktnem udaru rakete/bombe.

Bomo videli, kaj se bo na koncu izcimilo iz tega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robert

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.232
6.514
113
Canada, France, Germany, Italy, Japan, the UK and the US have said they will continue to provide Ukraine with financial, military, humanitarian and diplomatic support for "as long as it takes".
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

sad

Guru
24. avg 2007
20.483
9.186
113
Ne vem če si spregledal, ampak tema trenutno teče o DPR in LPR in ne o Krimu, ki ga skušaš že par postov vplesti noter, samo da bi dokazal svoj prav. Mogoče še vključi Dagestan in Čečenijo pa Rusko-Afganistansko vojno, boš ziher zmagal.
Ne, samo ti nekaj trdiš, kar ni res. Vse ostalo pa priročno izpustiš ven.
Aja, prirejen Krimski referendum je vse povedal in zato je prav, da je Rusija vkorakala tja, ne?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.864
5.465
113
Kaj pa vrtec in bloki?

Ampak saj rusija ima precizno orozje, zakaj pol ne ciljajo precizno? Ali jim je tako vseeno za civiliste da pac sprejmejo moznost da falijo vojaske cilje
Sej sem 2 strani nazaj prilepil uno kung-fu ukrajinsko kozo ki jih je 40 spravla v bolnico KATERO SO MINIRALI....

Iebesh ti vrtce in ostalo infrastrukturo....
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Ne, samo ti nekaj trdiš, kar ni res. Vse ostalo pa priročno izpustiš ven.
Aja, prirejen Krimski referendum je vse povedal in zato je prav, da je Rusija vkorakala tja, ne?

Ne. Rusija ni vkorakala. Rusija je bila že tam. Vseeno ni prav. Že večkrat povedano. Lahko pa poveš kaj več o "prirejenem Krimskem referendumu"
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
Priznam, da si zelo dobro dilemo postavil. Ampak podpirati teroristično skupino je zihr manj človeško oz. legitimno, kot pa podpiranje neke samostojne države. Naj ti sedaj postavim podobno vprašanja; ali bi podpiral Slovenijo pri oboroževanju irske republikanske armade, kataloncev, zamejskih slovencev itd?
Hvala. Zdej pa k tvojemu vprašanju... Irce pa katalonce glih ne moremo mešati zraven, za njih se mi =be enako kot za Ukrajince in Ruse... Ostanejo zamejski Slovenci. Pa recimo, da je Slovenija ena močna vojaška velesila, Avstrija pa dela pizdarije zamejskim Slovencem... Vse diplomatske opcije smo v XX letih izčpali, Avstrija z orožjem tolče po delu ozemlja, kjer je večinoma slovensko prebivalstvo... Jp, podpiram pomoč, taksno ali drugačno... Kva ma pa katalonija pa Irska zraven Slovenije pa res ne bi vedel...
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.875
3.001
113
Tvoje vprašanje je narobe zastavljeno. Saj to veš? Oziroma, da sem bolj točen, so preveč relativiziral situacije vseh treh in jih prisiljeno dajaš na isti imenovalec, kar je narobe.

Bom jaz odgovoril ker ti ne gre. Doneck in Lugansk sta pokrajini v vzhodni Ukraini tako kot še 22 drugih. Podobno kot bi pri nas rekel prekmurje, koroška......S to razliko da se imenujejo po glavnih mestih na tem območju.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.800
2.053
113
Bom jaz odgovoril ker ti ne gre. Doneck in Lugansk sta pokrajini v vzhodni Ukraini tako kot še 22 drugih. Podobno kot bi pri nas rekel prekmurje, koroška......S to razliko da se imenujejo po glavnih mestih na tem območju.
Bingo. Zdel si žebljico na glavico. Sedaj pa pejva še naprej razglabljat. To kar si naštel in jih tako zelo priročno poenačil še s slovenskimi pokrajinami, kako lahko to še upravno ločimo? Koliko so to samostojne enote? Od česa vse so odvisne? In zakaj nismo torej primorci ločena republika? Očitno meni gre, ampak razumevanje nekaterih je na nivoju razumevanja prvošolskega otroka.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.