Vojna v Ukrajini

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

sad

Guru
24. avg 2007
20.515
9.214
113
Kaj naj delam z lažnivim posnetkom od Ukrajincev? Ti si včeraj lepo pisal, kako se to na Telegramu vrtijo video posnetki iz raket, kako izredno natančno zadanejo cilj. To je to. Rusija rukne na YT in pokaže fak… Ukrajincem in ostalim, kakšni lažnivci so Ukrajinci.
Ali jim je morda ravno na tej raketi video odpovedal? Ali je morda kaj tretjega?
Je pa lepo videti napredovanje laži proruskičev. Od začetnega totalnega zanikanja, do 1001 teorij zarote, ki se postopoma razvijajo, ko posnetki ovržejo prejšnje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: damirj in Kamele0N
I

Izbrisan uporabnik 474

Kaj naj delam z lažnivim posnetkom od Ukrajincev? Ti si včeraj lepo pisal, kako se to na Telegramu vrtijo video posnetki iz raket, kako izredno natančno zadanejo cilj. To je to. Rusija rukne na YT in pokaže fak… Ukrajincem in ostalim, kakšni lažnivci so Ukrajinci.
Ali jim je morda ravno na tej raketi video odpovedal? Ali je morda kaj tretjega?
Je pa lepo videti napredovanje laži proruskičev. Od začetnega totalnega zanikanja, do 1001 teorij zarote, ki se postopoma razvijajo, ko posnetki ovržejo prejšnje.

Jaz ti ne sledim več. Malo si šhizofren ratal...
Da obstajajo posnetki kamer iz preciznih raket, je bilo rečeno v repliki na post, da g. Bell meni, da je Rusiji zmanjkalo preciznih raket. Ni imelo veze z tem napadom.
Da je bil napad izveden z raketama Kh-22, je tudi že bilo ugotovljeno. Kh-22 je neprecizna raketa srednjega dosega z inercijskih navigacijskim sistemom, katerega podpira radar starejše izdelave (1962, kasneje v '80 sicer moderniziran, ampak še vedno daleč od precizne rakete). Glede na satelitske posnetke epicentra je razvidno, da sta obe raketi nekoliko zgrešili cilj. Ali je prva raketa zadela nakladalno rampo nakupovalnega centra ali ne, je stvar debate. Vsekakor pa ga ni zadela direktno, kot so kričali Ukrajinci in kakor se je Zelenski solzil po nagovoru.
Da bi naj bili posnetki lažni, ni nobeden nikoli rekel. To si nekak zdaj ti v glavi zamešal.

Postajaš kot darjan...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.515
9.214
113
Da bi naj bili posnetki lažni, ni nobeden nikoli rekel. To si nekak zdaj ti v glavi zamešal.

Postajaš kot darjan...
Jaz samo tebi verjamem. Saj si ti napisal, da je širjenje napačnih informacij (a jim lahko rečem laži?) znan modus operandi Ukrajincev. Seveda v spregi z msm. Kako naj verjamem potem video posnetkom? Zato pa sem hotel od tebe preverjeno Resnico. Video iz proruskega Telegrama.
A tisti krater v trgovskem središču so Ukrajinci že našli? Ali ni več potrebe po njem?
Čist tak: a zate je direct hit samo, če zadanejo točen geometrijski center? Če zadanejo recimo samo en del, te pa to nič ni.
 
Nazadnje urejeno:

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.447
4.546
113
Jaz samo tebi verjamem. Saj si ti napisal, da je širjenje napačnih informacij (a jim lahko rečem laži?) znan modus operandi Ukrajincev. Seveda v spregi z msm. Kako naj verjamem potem video posnetkom? Zato pa sem hotel od tebe preverjeno Resnico. Video iz proruskega Telegrama.
A tisti krater v trgovskem središču so Ukrajinci že našli? Ali ni več potrebe po njem?
Čist tak: a zate je direct hit samo, če zadanejo točen geometrijski center? Če zadanejo recimo samo en del, te pa to ni nič.
Dokler umirajo Ukrajinci na svoji zemlji, je njemu vse kul. Bog ne daj, da svinec doleti enega rusa v Ukrajini. To je pa potrebno raziskat, ker res ni kul.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.515
9.214
113
Saj nima veze. Itak so krivi Ukrajinci, ki skrivajo orožje zraven šoping centrov. Samo tega v msm medijih ne boš prebral. Za resnico se moraš zakopati v proruske Telegrame.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.610
245
113
pa kot da je važno... pač so zadeli trgovski center, falil, nefalil...

opravičila/izgovra ni, da tam bombardirajo, ker pač tam nimajo kaj iskati.

in že napovedujejo referendume za priključitev rusiji... Tok o tem, koliko avtonomne bi bile te pokrajine, če bi se držali Minsk dogovorov... EN KUR.AC. Ukrajina je pravilno predvidela, da ne bi dolgo ostale avtonomne, pač pa bi se prej ali slej priključile Rusiji.

Je pa res, če je ljudstvo za priključitev, pač nimaš kaj. na silo jih ne boš prepričal. pobit pa tud ne moreš vseh.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.515
9.214
113
Referendumi bodo najprej čez pol leta ali več. Morajo najprej iz Sibirije in ostalih zahojenih pokrajin potegnit dol par MIO Rusov. Da bo referendum VERODOSTOJEN.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.812
4.307
113
Totalno zblojena primerjava. Na tak način bi lahko vsakdo za vsako besedno primerjavo poiskal vsak možen scenarij...

Me pa nekaj drugega zanima - če gledamo retoriko nekaterih visokih ruskih uradnikov, tistih, ki so neposredno vpleteni v današnje dogajanje. Ali res kdo misli, da bi odstranitev Putina prinesla kakšno razliko? Sem siguren, da ima nastavljene namestnike tako, da se bo njegova pot nadaljevala. Medvedjev ima že takšne poglede (pa sem ga imel za bolj "civiliziranega"), Peskov in Lavrov sta sicer bolj umirjena, ampak trdno verjameta v pravičnost tega, kar Rusija počne. Potem imamo še nekaj visokih vojaških predstavnikov, ki bi brez oklevanja skakali po rdečem gumbku. Putin sam tudi ne more vsega narediti, kar se mu sprdne - za svoje odločitve glede nacionalne varnosti potrebuje soglasje Dume. Tudi če Putin "gre", je zadaj dovolj norcev, ki bodo to nadaljevali...skupaj z podporo Dume.
Ob revoluciji se marsikdo spreobrne in da, ni dovolj da samo glavo odrežeš, moraš iti še malo nižje...
je pa velika verjetnost da udar naredijo nekateri iz ožjega kroga in potem peljejo bolj sprejemljivo politiko,
vendar vedno tako, da sebe najbolj zaščitijo, da njim ne bi sodili...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.377
6.551
113

Russian attack on shopping centre was 'either deliberate or colossal intelligence error' - expert​

 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.214
5.596
113
Turčija od Švedske in Finske zahteva izročitev 33 osumljencev

Turčija bo zahtevala izročitev 33 "terorističnih" osumljencev iz Švedske in Finske v skladu s sporazumom, s katerim je Turčija odpravila veto na članstvo obeh držav v Natu, je sporočil turški pravosodni minister Bekir Bozdag.


Ha, ha, kako so načela "demokracije" ohlapna. Sedaj bodo nenadoma Kurdi na Švedskem in Finskem iz disidentov, postali teroristi.
Ni kaj, ta demokracija je ena od najbolj "načelnih" stvari na zahodu.

Ja kaj pa lahko drugega pričakuješ od dvoličnega Zahoda. Najprej NATO podpira Kurde, nato jih pa proda sovražniku za lastne interese. Ampak ja, dajmo ploskat temu zločinskemu Zahodu, samo zato ker so proti Rusiji.


Na žalost je teh 30 Kurdov samo špička zelo krvave ledene gore...Vsi Kurdi, med njimi intelektualci, politiki, umetniki, ... ki bi že zbrali pogum, da se uprejo turškemu nasilju in zatiranju, bodo sedaj imeli še eno od redkih zatočišč manj.... Tudi ne bo več vsaj deklarativnega nasprotovanja turškemu nasilju, vojaškim pohodom, genocidu, ... in še več, Kurde bodo Turki sedaj lahko pobijali tudi s švedskim in finskim orožjem..
Ampak ja, sedaj bo območje držav NATO, območje svobode, človekovih pravic in demokracije, še bolj varno in močno...in javno mnenje bo še bolj sprano, kritike NATO militarizma preganjane kot fake news, izdatki za vojsko se bodo povečevali, ...
Nedvomno se kitajski in EU standardi demokracije in človekovih pravic izenačujejo...ker EU tako strmo padajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi in Matey

sad

Guru
24. avg 2007
20.515
9.214
113
Glavno da pridejov nato in naredimo skupaj mocno obrambo pred rusi. Hkrati pa delamo na tem da se jih osami.
Ti si tudi ena burleska… Kakršenkoli deal s hudičem, je še vedno deal s hudičem. Pa najsibo iz še tako nobel razloga.
Sem pa prepričan, da boš v primeru, da Turčija eskalira v smeri Rusije, bil spet najbolj glasen za tipkovnico.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.