Vojna v Ukrajini

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
I

Izbrisan uporabnik 474

Mene bolj zanima, kako bodo glede Odese... Če bi Rusom uspelo zavzeti Odeso in odrezati UA od Črnega morja, imajo zelo dober "bargain chip" za pogajanja - odprava vseh sankcij, priznanje neodvisnosti Donbasa/Luganska, priznanje Krima kot ruskega v zameno za vrnitev Odese in pomembnega pristanišča.

Zanimivo mi je tudi fanatično branjenje Harkova, ogromno število UA enot je skoncentrirano tam. V Harkovu bi naj bili tudi zloglasni bio laboratoriji...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.561
6.594
113
European Union ambassadors are meeting in Brussels to discuss a ban on Russian oil imports, an issue that will be top of the agenda of a leaders' summit later today.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.561
6.594
113
In Kherson, the Ukrainian military says it has launched a counter-offensive in a bid to reclaim land taken by Russia, perhaps heralding a new stage of the fighting.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.661
258
113
Mene bolj zanima, kako bodo glede Odese... Če bi Rusom uspelo zavzeti Odeso in odrezati UA od Črnega morja, imajo zelo dober "bargain chip" za pogajanja - odprava vseh sankcij, priznanje neodvisnosti Donbasa/Luganska, priznanje Krima kot ruskega v zameno za vrnitev Odese in pomembnega pristanišča.

Zanimivo mi je tudi fanatično branjenje Harkova, ogromno število UA enot je skoncentrirano tam. V Harkovu bi naj bili tudi zloglasni bio laboratoriji...

ja, kot kijev, tam se je zbirala vojska, na vzhodu so pa skor nevede zavzemali ozemlja...

ni pa napacna tvoja ideja o odesi
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.980
5.406
113
15. jan 2019
3.459
1.085
113
Prije 3 sata
"Imamo razočaravajuće vijesti, neprijatelj napreduje u gradu"
Ruski vojnici napreduju prema centru grada Seeverodonjecku, rekao je danas guverner regije Luhansk Serhij Hajdaj. Severodonjeck, najveći grad koji Kijev još uvijek dijelom kontrolira u regiji Luhansk u Donbasu, žarište je ruskih napada na istoku Ukrajine.
"Nažalost, imamo razočaravajuće vijesti, neprijatelj napreduje u gradu", rekao je Hajdaj za nacionalnu televiziju. Naveo je da je susjedni grad Lisičansk još uvijek pod ukrajinskom kontrolom, dok je glavna cesta prema tim gradovima granatirana, ali nije blokirana.
Pošto nije uspjela zauzeti glavni grad Kijev u ranoj fazi rata, Rusija nastoji učvrstiti svoj nadzor nad Donbasom, čiji su veliki dijelovi već pod kontrolom proruskih separatista. Za razliku od prijašnjih faza rata koje Moskva naziva "posebnom vojnom operacijom" za demilitarizaciju Ukrajine i oslobađanje od nacionalista koji prijete govornicima ruskog jezika, Rusija je svoju vatrenu moć koncentrirala na malo područje.
"Oni (ruska vojska) stalno koriste istu taktiku. Granatiraju nekoliko sati - tri, četiri, pet sati zaredom, a zatim napadaju. Zatim slijedi granatiranje i novi napad, i tako dok se negdje ne probiju", rekao je Hajdaj.
 
15. jan 2019
3.459
1.085
113
Za Gargya in Ytbndja.....
sem ti že jaz slike kazal, kaj vse so zajeli
 

kroja_

Fizikalc
23. mar 2016
183
86
28
Sirija bi lahko bila tudi takoj čez hrvaško mejo Mariupol pa sredi Pacifika, pa to ne bi prav nič spremenilo dejstva, da za nas zafaclanci pač niso na istem planetu. Pač takšna je resnica samo povedat na glas je nihče noče.
Sem tole sedaj prebral še enkrat. Ti nisi moški. Ne upaš uporabite prave besede koga dejansko bi rad spravil s planeta in prenašas svojo izjavo na druge. Česa se bojiš?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.661
258
113
Nadležnih pogajanj se rešiš z zavzetjem celotne UA.

no ja, tole je pa malo težje. tud za ruse.

pa se z vzhodom vprasanje kaj bi bilo, ce ne bi bilo proruskih sil.

ampak ja, nekje je treba crto potegnt in rect, zdej je pa dovolj. tud rus. vseeno je slo 30k vojakov, kar ni malo za tako specialno operacijo.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.289
5.877
113
Sem tole sedaj prebral še enkrat. Ti nisi moški. Ne upaš uporabite prave besede koga dejansko bi rad spravil s planeta in prenašas svojo izjavo na druge. Česa se bojiš?
Nisem pravi moški že zato, ker imam rad črne, bele, rdeče, rumene, mavrične, spolno neopredeljene itd. itd. Če česa ne maram je samo človeška neumnost, ki ni posledica genetike ipd. na kar posameznik ne more vplivat.

Sicer pa zatiskaj si oči in si laži, da imamo Evropejci vse radi in vse sprejemamo in da ni nekje v mislih zadaj vedno enega "lejga neumnega Bosanca" (ta je običajna pri nas). Tretjina Slovencev voli puklastega norca. Potem je pa še tretjina, ki ga sicer ne mara in ne voli, ampak ko pride do "drugačnih" so približno tam. Se moraš vrtet v res družboslovno izobraženih levičarskih krogih, da tega ne opaziš.

Pa saj vem, da sem tudi jaz za enega podeželskega Nemca samo neumen balkanec.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.561
6.594
113
EU ambassadors have again not reached an agreement about sanctions on Russian oil imports, according to diplomatic sources.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.661
258
113
Hm…tu pa?


to bo nek polovicni embargo... po morju ne, cevovod ja
 
  • Haha
Reactions: Garfildd in darjan
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.